Sayfa 3/7 İlkİlk 12345 ... SonSon
Arama sonucu : 52 madde; 17 - 24 arası.

Konu: BIGCH Büyük Şefler Gıda Turizm Tekstil Dan. Org. Eğt. San. Tic. A.Ş.

20 lot istedim, Kurban Bayramına kadar dursun, ne verirse atık ytd

2. Tahminim 13-16 arası gelir. Nerde eski halka arz gelirleri... Astorlar, sökeler, akfeyeler...

3.  Alıntı Originally Posted by cihangirkonya Yazıyı Oku
    Sırf bi alay insan katılsın, komşular alışverişte görsün diye oransal dağılımı kaldırdılar... Devasa paralar giriyordu oransal da, hem yatırdığın miktar oranında fazla kazanabiliyordun, hem de şirketlere devasa kaynak geliyordu. Kuş yemi usulü, çocuğa harçlık parası gibi bir işe döndü. Yatırım mı yapıyon, fatura parası çıksıncılık mı oynuyorsun o hesap artık
    Oransal olunca devasa paralar girmesi de ne demek yav? Lotunu 10 liradan 1 mn lot arz olursa ister oransal yap ister eşit dağıtım toplayacağın para 10 mn lira değil mi?

Eşit olması çok daha güzel. Adamın parası var 5 mn lira talep giriyor senin 3 bin liran var, oransal olunca sana veriyorlar 8 lot ona 12 bin lot. Paran kadar konuş yani.

Halbuki eşit dağıtımda herkeste örneğin 25 er lot var mis gibi. Şartlar eşit, kimse kimseden üstün değil, manipüle edilemiyor hisse büyükler tarafından.

4. Oransal da başvuruda giren parayı kastettim devasa olarak. Mis gibi dediğin eşit dağılımda mis gibi kazanılmıyor...Parası olan adama bir halta yaramıyor. Dediğin gibi çok para koyan bir adam diyelim ki %2 geldi... 2milyon tl de 40bin tllik hisse geldi, 6 tavan yapsa 24bin küsur kazanç. Ama eşit dağıtımda zaten az hisse talebi ve az hisse, bi para koyup 400-1000tl arası kazanç... Bizim halk da büyükler de, parası olan adam paradan para kazanmasın derdinde.

5. Ülke olarak sosyalist miyiz, kapitalist miyiz, komunist miyiz, her şeyden azar azar bana göre.

6.  Alıntı Originally Posted by cihangirkonya Yazıyı Oku
    Bizim halk da büyükler de, parası olan adam paradan para kazanmasın derdinde.
    Parasi olan daha cok kazansin olmayan 3 lot alsin cerez parasi kazansina karsiyiz biz. Parasi olanin zaten parasi var, bir de burdan 7-8 tavanla voleyi vurmasın, deveyi hamuduyla götürüyorlar, musaade et de bin lira binbesyuz lira da garibanlar, ogrenciler falan kazansin, bi dertlerine derman olsun. Gozunuz doysun ne diyeyim.

7. Vakıfbanktan katılmak istiyorum arza ama yok arzda. Vakıfbank katılmıyor herhalde bu arza

8. Gözü doyacak olan başkaları ben değilim. Göz doyma meselesi değil benim kastettiğim. Her şey gariban denilen kesime yontuluyor zaten, aflar, elektrik doğalgaz parası yardımı, kömür yardımı, sonu gelmeyen vergi afları, imar afları, yapılandırmalar, hayvan gibi prim ödeyenle, doğru dürüst prim ödemeyenle emekli maaşında nerdeyse fikslenmesi. Doymayan bir kaç kesim var yıllardır doğru, beleşe yaşayan kaçak göçmenler, gelir yönünden en tepe ve gariban denilen kesim. Ortada kalan her şeyi sırtlanan orta kesim, vurun biraz parası olana hesabı, ne hiçbir şeyden nemalandırılır, ne bir fayda görür. birikimi vardır, hiç edilir yıllardır. Vergisini öder eşek gibi,hastane muayenesine bile randuvu alamaz, ilaç alacağında katkı payı değil nerdeyse ilacın çoğunu ödeyip de devlet amcanın katkı payı niyetine bir kısmını ödediği kesim. İşte bu kesimi zaten senin gibiler de sevmez. Birisinin birikimi varsa nefret edilir, batarsa sevinilir, başına bir şey gelse göbek atılır. Ben de yoksa onda da olmasın hesabı...

Sayfa 3/7 İlkİlk 12345 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •