Sayfa 246/313 İlkİlk ... 146196236244245246247248256296 ... SonSon
Arama sonucu : 2501 madde; 1,961 - 1,968 arası.

Konu: ISMEN - İş Yatırım Menkul Değerler

1.  Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Kısa zamanda çok gitmiş. Pahalı gibi duruyor.

Ytd
    İsmen kabuğunu kırmaya başladı syn bateman,sadece aracı kurum olarak düşünülse su an düşündüğünüz gibi 3-4 fk larda fiyatlanmaya geri çekilmesi gerekir. Doların enflasyonu var, ülkenin enflasyonu var,faizin artışı ki pozitif etkilenme durumu. Yani hiçbir şey eski realitesi de değil. Bu şirketin büyüyen sermayesi, yaptığı yatırımları başka getirilere gebe. Yani şirketin bir nebze tarihi rasyoları kırması için nedenleri çok bence. Belki günün sonunda yine sizin dediğinize geliyor sonuç ama ben Ereğli dibinde oturuyorum kapasite kullanım oranı yüzde 100 e yakın, sektörün hareketlenmesi ile ivme kazanabilen eregl yerine ismen yatırımından daha çok heyecan duyuyorum. Benim tek sorunum kısa vadeli çok ekstra içeri girmem de onları ay sonunda zarara bakmadan çıkacağım gerisi yola devam edecek.

2. Tutuyorum bakalım bir miktar. Major bir pozisyon değil ama zamanında major olmayıp 3-5e katlayarak major olanlar oldu. Belki bu da olur¦ Hayırlısı

3.  Alıntı Originally Posted by ece&efe Yazıyı Oku
    fedor gel sen köyümüze dönelim biz
    Muhtar yok! Köyün sorunu o, dönelim dönmesine de...

4. endeksin çok eksi 300 puan düştüğü gün kapanışa doğru toplamıştı ama işmende ne hikmetse aracı kurumları hepsi mal almak için yarışmış bu kadar malı yatırımcılar karşılayamaz yatırımcılar eksi olunca daha çok mal almak yerine elindekini satar .
    yatırım tavsiyesi değildir

5. Öğlen mal girişlerini mal çıkma operasyonuna çevirdiler

6. tahtacı / spek yatırımcıların nasıl görmek istiyorsa o şekilde gösterir . satıcılı gösterir mal alır , alıcılı gösterir mal satar . y t d

7. borsada yatırımcısı 3 kağıtcı olacak yani en az 3 hisse en fazla 6 hisse olmalı fazla olursa takibi zor oluyor elinde 3 / 5 hissede pirimlenen olunca geride kalan hisseye % 10 / 20 gibi çoğaltırsın veya tekniğe göre gidebilecek ucuz bir hisseye geçiş yapabilirsin borsada tek hisse hiç olmaz bir de düştüğü zaman kitlenir kalırsın borsaya hesap açanlar ve eskilerin çoğu oyuncu oluyor borsacı oluyor ama yatırımcı olan yok şirket bilançolarına bakmaz faaliyet raporlarını okumaz şirket yatırım yapıyormu kapasite artışı ne kadar yapıyor satışları ihracata dönük çoğunlukda mı bakmaz bilmez hisse fiyatının ne kadar ederi olduğunu olacağını tahmin edemez sektör olarak mukayese etmez diğer şirketlerle fiyat bakımından çok fark varmı bakmaz sadece kazanmaya odaklanmış hangi hisse gidiyorsa en zirveden alıyor geri gelince ağlama duvarına dönüyor tanıdıklarımdan telefon ediyorlar işmen hisse niye düştü ne zaman gider diye . geri gelirken satarlar başka hisse alır oda geri gelir sermayeyi eritir borsada yatırımcı olan hisse giderken değil grafiğe bakıp geri gelince alan orta veya uzun vade beleyip kazanır durmadan hisse değiştirmek kazanır gibi görünür ama sonunda kaybeder dön dolaş aynı yerde olur 1997 yılında borsaya hesap açtım 2009 yılına kadar hisse alıp sattık 6 ay 1 sene beklediğimde oldu enflasyon kadar kazanamadım 2009 yılından sonra hisse yi alınca en az 2 / 3 sene beklemeye başladım hatta 10 sene bile bekledim 1 / 100 oldu sattık şimdi 1 / 1000 yaklaştı sattığım hisseye üzülmem aldığım hisseye odaklanırım sattığım hisse % 50 daha gidebilir ama alacağım hisse ucuz olur en az % 100 / 200 gider diye alırım orta ve uzun vadede .
    kazandiğin paraya tl üzerinden bakmayacaksın dolar değerinde % kaç kazandığına bakacaksın 1000 dolarını 5 / 10 sene de 3 / 5 / 10 bin dolar yapabiliyorsa kazanmış olur .
    yatırım tavsiyesi değildir

8. Hap gibi bilgiler(tecrübeler) sevgili Kartopu'dan. İki kere okudum!

Sert adam ama hep sevmişimdir

(Son 24 saatte itibar puan kotanızı doldurdunuz. Lütfen daha sonra deneyiniz)

Sayfa 246/313 İlkİlk ... 146196236244245246247248256296 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •