Sayfa 85/313 İlkİlk ... 3575838485868795135185 ... SonSon
Arama sonucu : 2499 madde; 673 - 680 arası.

Konu: ISMEN - İş Yatırım Menkul Değerler

1. Bence ISMEN bir süre düşecek.

Sebebimse şudur: Ayı piyasasında bist 1x düşerse, aracı kurumlar 2x düşüyor. Çünkü 2x in ilk x i, bist ile beraber hareket, 2.x i ise bist düşükken hacim olmuyor dolasıyla ileriki çeyreklerde kar azalıyor.

ISMEN'in kasasınsa TL olduğu için ve kredi gelirleri de TL olduğu için bugünkü %5 dolar düşüşü, ISMEN'in kasasındaki TL nin değerlenmesine sebep oldu. Diğer değişle ISMEN'in kasası dolar bazında güçlendi.

Rakiplerine baktığımda bugün baya düşüş yediler. Ben ISMEN'in bugün -1 ile kurtarmasını buna bağladım.

Düşüş olacağını düşünmem tamamen panik satışı. Eğer panik satışı başlarsa aracı kurumlar bundan daha çok etkilenir. Tamam kabul kasa her zaman kazanırda, piyasa hisseyi düşürünce de düştü oluyor işte

Kısa vadede aracı kurumların aşağı yönlü çok volatil olacağını düşünüyorum. Bu politika faizi bu kadar sert yapılıp arkasının gelmemesi mümkün değil. Büyük ihtimal mevduat faizleri artacak. Yine kabul, enflasyonun altında faizi kimse sevmez ama, şuanki BİSTTE kredili işlem çok çok fazla. Sadece buranın azalması da borsayı düşürebilir.

Kısaca, kısa vadede düşüş, uzun vadede yine toplayış bekliyorum. Eğer bist 1x düşerse ISMEN 2X, bist 1x artarsa 2x artacak bence.

Heeeeee eğer 50+ faiz gelirsee, artık hacim de düşer ve bilançoya yansıyabilir. Bunun olacağını düşünmüyorum dicemde, bugünde 750 baz puan düşünmüyordum

Kafamızdan uyduruyozda bazen salla pati tutturuyoruz işte

Alıntı Originally Posted by Arif Turgay Yazıyı Oku
    Kumbara doluyorda portföy boşalıyor.

CPH1931 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. Bugünkü Bist işlem hacmi 63 milyar ile rekor oldu. İlk iki çeyrek günlük ortalama hacim 20 milyar TL civarıydı. Önümüzdeki dönem piyasadaki oynaklık ve hacimlerdeki yüksek seyir devam edecek gibi görünüyor. Bakalım bu yüksek hacimler 3.Ç. karına ne kadar katkı sağlayacak.

3. Ayi piyasasina girdik mi girecek miyiz ?
     Alıntı Originally Posted by nurullahCaliskan Yazıyı Oku
    Bence ISMEN bir süre düşecek.

Sebebimse şudur: Ayı piyasasında bist 1x düşerse, aracı kurumlar 2x düşüyor. Çünkü 2x in ilk x i, bist ile beraber hareket, 2.x i ise bist düşükken hacim olmuyor dolasıyla ileriki çeyreklerde kar azalıyor.

ISMEN'in kasasınsa TL olduğu için ve kredi gelirleri de TL olduğu için bugünkü %5 dolar düşüşü, ISMEN'in kasasındaki TL nin değerlenmesine sebep oldu. Diğer değişle ISMEN'in kasası dolar bazında güçlendi.

Rakiplerine baktığımda bugün baya düşüş yediler. Ben ISMEN'in bugün -1 ile kurtarmasını buna bağladım.

Düşüş olacağını düşünmem tamamen panik satışı. Eğer panik satışı başlarsa aracı kurumlar bundan daha çok etkilenir. Tamam kabul kasa her zaman kazanırda, piyasa hisseyi düşürünce de düştü oluyor işte

Kısa vadede aracı kurumların aşağı yönlü çok volatil olacağını düşünüyorum. Bu politika faizi bu kadar sert yapılıp arkasının gelmemesi mümkün değil. Büyük ihtimal mevduat faizleri artacak. Yine kabul, enflasyonun altında faizi kimse sevmez ama, şuanki BİSTTE kredili işlem çok çok fazla. Sadece buranın azalması da borsayı düşürebilir.

Kısaca, kısa vadede düşüş, uzun vadede yine toplayış bekliyorum. Eğer bist 1x düşerse ISMEN 2X, bist 1x artarsa 2x artacak bence.

Heeeeee eğer 50+ faiz gelirsee, artık hacim de düşer ve bilançoya yansıyabilir. Bunun olacağını düşünmüyorum dicemde, bugünde 750 baz puan düşünmüyordum

Kafamızdan uyduruyozda bazen salla pati tutturuyoruz işte
    SM-A705FN cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. Dolar bazlı bakınca şuan en tepe noktadayız. Bence ayı değilde küçük ayı veya yataya girecez 1 2 ay. Mevduatı bekleyecek bence piyasa

Alıntı Originally Posted by moriarty Yazıyı Oku
    Ayi piyasasina girdik mi girecek miyiz ?

SM-A705FN cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5. İsmen düşebilir ancak Babalar çok fazla düşüşüne müsaade etmezler.. 25 milyon lot belki daha fazla mal almışlar..zaten tahtaya bakarsanız artık kalın satışlar yok kademelerde.. Bugünkü işlem hacmi 63.4 milya viop u bilmiyoruz..Bu olağanüstü bir hacim.. Bu şekilde 40 milyar TL nin üstü hacimler 3. çeyrekte rekor kar getirebilir..İsmen nin dibi 37.50 dir..en kötü senaryoda daha da aşağı gelmez diye düşünüyorum..

6. Burada karına kar katacak yükselişi önlenemeyecek en sağlam kağıt işmen ,bu hacimlerle kar patlamaları yapacak

Sayfa 85/313 İlkİlk ... 3575838485868795135185 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •