Sayfa 294/312 İlkİlk ... 194244284292293294295296304 ... SonSon
Arama sonucu : 2495 madde; 2,345 - 2,352 arası.

Konu: ISMEN - İş Yatırım Menkul Değerler

1. Sn erdgass ,bahsettiğiniz kalemler ismende daha yüksektir diye düşünüyorum oyyat a göre o zaman ozsermayeye daha fazla katkı sağlayacaktır diyebilir miyiz ?
     Alıntı Originally Posted by erdgass Yazıyı Oku
    Sn. Çalışkan selamlar,

Eurobondlar bazı dönemler kısmen enflasyon üzerinde getiri sağlayabilir çok takip edemedim, zaten şirket portföyünde bu tür enstrümanlara da yer veriyor sanırım. Sonuç olarak parana enflasyon üzerinde ne kadar getiri sağlayabilirsen parasal kayıp o kadar az oluyor.

Oyyat daki "Sermaye Düzeltme Farkları" yine enflasyon düzeltmesinden kaynaklanıyor. Kanuna göre öz sermaye kalemleri de (Sermaye, yasal yedekler, hisse senedi ihraç primleri, olağanüstü yedekler gibi) parasal olmayan kıymet kabul edildiğinden bu kalemler de düzeltme katsayılarına göre enflasyon düzeltmesine tabi tutuluyor ve aradaki fark bilanço da "Sermaye Düzeltme Farkları" hesabı olarak gösteriliyor. Bu da öz sermayeyi artıran bir kalem oluyor.
    SM-A047F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by moriarty Yazıyı Oku
    Sn erdgass ,bahsettiğiniz kalemler ismende daha yüksektir diye düşünüyorum oyyat a göre o zaman ozsermayeye daha fazla katkı sağlayacaktır diyebilir miyiz ?

SM-A047F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Muhtemelen öyle olacaktır ancak piyasa her zaman net kar rakamına odaklı olduğundan buna göre hareket edecektir.

3. Gedik Yatırım bilanço geldi.
    Karları baya bozmuş bu enflasyon muhasebesi bu şirkette. 2023/12 de büyük zarar var. OYYAT'ta özkaynak karlılığı %49 idi GEDİK'te ise %34 civarı.

https://twitter.com/fintables/status...96968232042659

5. Gedik Yatırım 2023/12'de enf muh'tan kaynaklı büyük zarar rağmen piyasa gayet normal karşıladı. Demekki piyasa enf muh'u çok da umursamıyor diyebiliriz. O yüzden ben ISMEN tarafındaki enf muh lu bilançoyu artık çokta önemsemiyorum.
    Şirket KAP yoluyla 2023/12 karını ve özkaynağını zaten belirtti. Bence kendimizi enf muh için paralamaya gerek yok.
    Büyük ihtimalde2 TL gibi bir temettü gelir.

Bundan sonrası için düşüncelerim;
    faiz otomotiv,ev gibi aracı kurumları da çok vuruyor. Şuan resmen karşıt yatırımlık bir andayız. Önümüzde faiz artışı olabilir, seçim sonrası ekonomik strateji değişebilir gibi sorunların ben zaten şuan fiyatın içinde olduğunu düşünüyorum. Yeni olaylar değil bunlar.
    Endeksin 9400'den 8900 lere çekilmesini ise olması gereken gibi yorumluyorum.
    Niye 9400'lere çıktıkki? Ne vardı yani 7200'den yaldır yaldır 9400 lere çıkmanın?

Bana göre 8-9binli yerleri şuan için normal. Buradan çokda uçacağını yada düşeceğini vs kanaat getirmiyorum.

Faizler belli, dolar belli, ekonomi belli, bu faizlerle 2024 geçecek gidecek işte

8. 175 milyarlara düştük. Yine fena değil, 7200 endeks düşüşünde 50 milyarı vardı bigün.

Mehmet Şimşek önümüzdeki PPK'da faizi arttıracağının sinyalini verdi. Bugün baya satıcılı oldu. Özellikle biz çok ayrışıyoruz ve büyük ihtimal ayrışacağız. Herhalde 32 son olur.

Heralde kimse faiz artışı falan beklemiyordu. Ben de beklemiyordum. Piyasa da beklemiyordu. 1. çeyreği %80 tamamladık. Enf Muh harici 3 milyar kar bekliyorum.

Bilançoyu da hiç umusamıyorum. Pomega gibi arada eklenilen karlar olmazsa, piyasanın beklediği bilanço gelir. Belki 3 milyar tl lik kar bile fiyatlanıyordur.

Şuan fiyat olarak ederinde, hisse 40 TL civarındayken hacimleri 175'de görsem satardımda. Buradan satmanın anlamı yok. Faiz artışı da fiyatlandı, belki fitch kredi notu gelmezse o da fiyatlanır 32 son olur gibi.

Alıntı Originally Posted by nurullahCaliskan Yazıyı Oku
    Maalesef 250+ hacimler gelmiyor. 200'ün altına da düşmüyor ama piyasa düşecekmiş gibi fiyatladı. Büyük ihtimal düşecek.

Sayfa 294/312 İlkİlk ... 194244284292293294295296304 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •