Sayfa 283/311 İlkİlk ... 183233273281282283284285293 ... SonSon
Arama sonucu : 2486 madde; 2,257 - 2,264 arası.

Konu: ISMEN - İş Yatırım Menkul Değerler

1.  Alıntı Originally Posted by erdgass Yazıyı Oku
    31 Aralık 2023 tarihli bilançolar enflasyon düzeltmesine tabi düzenleneceğinden bilançoların son gönderim tarihi 20 Mayıs 2024 olarak uzatıldı.
    malum işmen enflasyon muhasebesine tabi değil. Daha önemlisi bugünlerde yolluyor bilançoyu ismen

2.  Alıntı Originally Posted by Eneshg Yazıyı Oku
    malum işmen enflasyon muhasebesine tabi değil. Daha önemlisi bugünlerde yolluyor bilançoyu ismen
    Ben de öyle sanıyordum ancak değilmiş, açıklamalara göre "Bankalar ile finansal kiralama, faktoring, finansman, tasarruf finansman ve varlık yönetim şirketlerinde enflasyon düzeltmesi uygulanmayacak" deniyor bu durumda aracı kurumlar enflasyon muhasebesi uygulanacak şirketler arasında kalıyor. Zaten şirketin Kap sayfasında 31 Aralık 2023 bilanço son gönderim tarihi 20 Mayıs 2024 görünüyor. Tabi şirket bu tarihten önce de enf. göre düzenlenmiş bilançoları açıklayabilir. Bu konuda en net bilgiyi sanırım yatırımcı ilişkileri verecektir.

3.  Alıntı Originally Posted by erdgass Yazıyı Oku
    Ben de öyle sanıyordum ancak değilmiş, açıklamalara göre "Bankalar ile finansal kiralama, faktoring, finansman, tasarruf finansman ve varlık yönetim şirketlerinde enflasyon düzeltmesi uygulanmayacak" deniyor bu durumda aracı kurumlar enflasyon muhasebesi uygulanacak şirketler arasında kalıyor. Zaten şirketin Kap sayfasında 31 Aralık 2023 bilanço son gönderim tarihi 20 Mayıs 2024 görünüyor. Tabi şirket bu tarihten önce de enf. göre düzenlenmiş bilançoları açıklayabilir. Bu konuda en net bilgiyi sanırım yatırımcı ilişkileri verecektir.
    teşekkür ederim. Kontrol etmek hiç aklıma gelmemişti. Arayıp sordum. Şubat ayına yetişme ihtimali varmış bilançonun. Bilançoyu yollmadan önce bir tarih de yayınlayabilirlermiş kaptan

6. İsmen enflasyon muhasebesi uygulayacaksa eğer

Istiraklerinin piyasa değerlerini hesaplayıp bilancoda gösterecekler mi?

Örn isportfoy un yüzde 70 i ismenin bu şirketin karını konsolide gelir olarak gösteriyorlar ama bu şirketin sahip olduğu değer bilancoda gösteriliyor mu?

Yada fonlar aracılığıyla yatırım yaptığı şirket degerlemeleri nasıl olacak ? Nasıl etkileyecek

AP enerjideki yüzde 50 ortaklığı ornegin

Trendyola 2021 yılında yaklaşık 700 milyon yatırım yapılmış bu yatırımın şu anki değeri ne hiç değerleme yapılmamış şirketin değeri için şu an 16 17 milyar dolar diyorlar mesela alibaba yüzde 75 ine 750 800 milyon civarı ödemişti o zamanlar

Geçen yıl iş portföy üzerinden yapılan yüzde 10 pomega yatırımı ne olacak mesela bunlar dahil edilecek mi bilancoya ?

Büyüklü küçüklü yaklaşık 40 yakın şirkete yapılan yatırımlar

Vs vs

Nasıl olacak nasıl etkileyecek bilen birisi varsa bilgi verirse iyi olur

SM-A047F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7. Ekleme: bankalara enf muh uygulanmıyor. Peki holdinglerde bankalar da var, holdinglere ne olacak?

Alıntı Originally Posted by moriarty Yazıyı Oku
    İsmen enflasyon muhasebesi uygulayacaksa eğer

Istiraklerinin piyasa değerlerini hesaplayıp bilancoda gösterecekler mi?

Örn isportfoy un yüzde 70 i ismenin bu şirketin karını konsolide gelir olarak gösteriyorlar ama bu şirketin sahip olduğu değer bilancoda gösteriliyor mu?

Yada fonlar aracılığıyla yatırım yaptığı şirket degerlemeleri nasıl olacak ? Nasıl etkileyecek

AP enerjideki yüzde 50 ortaklığı ornegin

Trendyola 2021 yılında yaklaşık 700 milyon yatırım yapılmış bu yatırımın şu anki değeri ne hiç değerleme yapılmamış şirketin değeri için şu an 16 17 milyar dolar diyorlar mesela alibaba yüzde 75 ine 750 800 milyon civarı ödemişti o zamanlar

Geçen yıl iş portföy üzerinden yapılan yüzde 10 pomega yatırımı ne olacak mesela bunlar dahil edilecek mi bilancoya ?

Büyüklü küçüklü yaklaşık 40 yakın şirkete yapılan yatırımlar

Vs vs

Nasıl olacak nasıl etkileyecek bilen birisi varsa bilgi verirse iyi olur

8. İsmen de kısmen kurmuş olduğu fonlar aracılığıyla şirketlere ortak olan , dogrudan istirakleri olanbir nevi holding gibi bu dolaylilik ve dogrudan sahiplik nasıl etkileyecek degerlemeler yapılacak mı yapılırsa bilancoyu nasıl etkileyecek merak ettiğim husus bu aslında
     Alıntı Originally Posted by nurullahCaliskan Yazıyı Oku
    Ekleme: bankalara enf muh uygulanmıyor. Peki holdinglerde bankalar da var, holdinglere ne olacak?

Sayfa 283/311 İlkİlk ... 183233273281282283284285293 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •