Sayfa 286/312 İlkİlk ... 186236276284285286287288296 ... SonSon
Arama sonucu : 2495 madde; 2,281 - 2,288 arası.

Konu: ISMEN - İş Yatırım Menkul Değerler

2. Nurullah Bey merhaba

Ongoruleriniz ve tahminleriniz muazzam ,bilanço icin rakam tahmininiz var mıdır? Ayrıca bu yıl gelişmeleri de göz önünde bulundurursaniz temettü için bir rakam tahmininiz var mıdır?
     Alıntı Originally Posted by nurullahCaliskan Yazıyı Oku
    Hacimlerin yüksek seyretmesi çok önemli. Önümüzdeki dönemde belki ısınan endeks düzeltme yapabilir ve hacimler anlık düşüşte, borsa 1 düşerse ismen 2 düşebilir. O dönemlerden sonra önümüzün çok açık olacağını düşünüyorum.

Sebepleri:
    1)Trump kazanması durumunda Erdoğan-Trump ilişkilerinin kuvveti
    2)Faiz döngünün sonuna geldiği mesajının verilmesi (7200 den buralara gelmedeki en büyük güç)
    3)Düşük CDS
    4)Aynı kategorideki ülkelerin borsalarına göre Türkiye'nin geri kalması
    5)Yabancı raporları ve yabancı gelişi.

Şuan hacimlere ve tahmini bilançolara baktığımda, ISMEN'in anlık olarak hakettiği fiyatta olduğunu düşünüyorum. Bundan sonrası yukarıdaki maddelere bağlı.
    SM-A047F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. Mazot olmus 45 lira..bu nasıl olacakta enflasyona,enflasyonda finansal krize yol acmayacak mi?.Adam guneyden istanbula mali kaca getirecek hale sokacak halden pazara markete getirecek fitat ne olacak.Olan dar ve sabit gelirliye oluyor...Enflasyonu dizginlemenin tek yolu faiz dir.Faizi kısarsan Dolar kösede bekliyor ziplamak icin...Yani bilinmez bir ortamada gidiyoruz.

CPH1931 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. Hocam sizin bahsettiğiniz konu Keynes teoremine gidiyor. Bundan 20 yıl önce suya para verene "gerizekalı" muamelesi yapılırdı. Şimdi ise halkın %90'ı suya para verir durumda ve başka bir alternatifi yok. Çeşmeden akan suya 10 kat zam yapılsa bir çözümün var mı? benzine 10 kat zam yapılsa bir çözümün var mı? ya da ekmeğe 10 kat zam yapılsa?

Bundan 20 sene önce bunların alternatifi vardı. Suyu kuyudan çekerdin, yollar kısaydı bisikletle giderdin vs. dolayısıyla, oluşacak zamlardan halk kaçamayacak çünkü zamanında alternatif üretmedi. Tek çaren daha fazla kazanman. Yani çok kazan- çok harca.

Devlet bu sistemden memnun, daha fazla vergi veriyorsun. 2022 deki nas ekonomik modeli bilerek yapıldı. Harcaki vergi öde. Geçen sene sadece araçlardan 400milyar TL vergi toplanmış. Ben o araç piyasasında, insanların toplanıp boykot etmesini vs bekledim, satış rakamları patladı DOAS suan ne nakit pozisyonunda, o kadar parayı ne yapacaklarını düşünüyor.

Özetle, enflasyonun asıl var oluş sebebi, halkın alternatifsizliğidir. Ben İstanbul'dan taşındım, maaliyetlerim %50 azaldı. İstanbulda İSPARK 1 saat 50 TL olmuş Eğer halkın artan maaliyetlere çözümü yoksa, maaliyetler artar.
    Halk olarak tek çözümümüz, gelirlerimizi arttırmak. Dolayısıyla benim gözümde, yükselen gelir, yükselen gider döngüsü sonsuza kadar ilerleyecek.

Alıntı Originally Posted by Arif Turgay Yazıyı Oku
    Mazot olmus 45 lira..bu nasıl olacakta enflasyona,enflasyonda finansal krize yol acmayacak mi?.Adam guneyden istanbula mali kaca getirecek hale sokacak halden pazara markete getirecek fitat ne olacak.Olan dar ve sabit gelirliye oluyor...Enflasyonu dizginlemenin tek yolu faiz dir.Faizi kısarsan Dolar kösede bekliyor ziplamak icin...Yani bilinmez bir ortamada gidiyoruz.

CPH1931 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5. Selamlar hocam,
    4. çeyreğin, enflasyon muhasebesi uygulanmamış şekilde, 2.3 milyar bekliyorum. 2022/4. çeyrekteki gibi, tek seferlik gelirler de eklenirse, 3 milyar olabilir. O tarafta 4. çeyrek hisse performansı negatif olduğu için belkide zarar bile yazabilir. Yani 2.3'ü 2 bile yapabilir. Tamamiyle parayı nasıl kullandıklarına bağlı. Eskisi gibi tek seferlik gelirlerin, net kar kadar büyüklüğe ulaşacağını sanmıyorum

Enflasyon muhasebesi uygulanacağı için 2 TL değil, 1.5 TL temettü bekliyorum.

Alıntı Originally Posted by moriarty Yazıyı Oku
    Nurullah Bey merhaba

Ongoruleriniz ve tahminleriniz muazzam ,bilanço icin rakam tahmininiz var mıdır? Ayrıca bu yıl gelişmeleri de göz önünde bulundurursaniz temettü için bir rakam tahmininiz var mıdır?

6. KAP: ISMEN IYM [ ] İŞ YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş. Özel Durum Açıklaması (Genel)

Orjinal Link:

https://www.kap.org.tr/Bildirim/1249329
    Dosyalar:

Özel Durum Açıklaması (Genel) 2024-02-13
    Dil Seçimi
    Dil seçimi
    Türkçe
    İngilizce
    Yapılan Açıklama Güncelleme mi? Hayır (No)
    Yapılan Açıklama Düzeltme mi? Hayır (No)
    Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Açıklamanın Tarihi -
    Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı? Hayır (No)
    Bildirim İçeriği
    Açıklamalar
    Açıklama Şirketimizin ana ortağı Türkiye İş Bankası A.Ş.'nin (Banka) 31.12.2023
    dönemine ilişkin bağımsız denetimden geçmiş solo ve konsolide finansal
    tabloları 13.02.2024 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP, www.kap.org.tr) ve Banka'nın internet sitesinde (www.isbank.com.tr) yayımlanmıştır. Şirketimize ilişkin
    temel finansal bilgilerin de yer aldığı Banka'nın finansal tabloları,
    Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'nun muhasebe ve finansal raporlama
    mevzuatına uygun şekilde hazırlanmakta olup TMS 29 "Yüksek Enflasyonlu
    Ekonomilerde Finansal Raporlama" hükümlerini içermemektedir. Dolayısıyla, Banka
    finansal tablolarında yer alan Şirketimize ilişkin bilgilerin, Sermaye Piyasası
    Kurulu'nun (SPK) finansal raporlama düzenlemelerine göre açıklanacak ve TMS 29
    hükümleri uygulanmış 31.12.2023 tarihli finansal tablolarımızdaki bilgilerden
    farklılaşması beklenmektedir. Şirketimiz tarafından Banka'ya iletilen bağımsız
    denetimden geçmemiş ve enflasyon muhasebesine tabi tutulmamış 31.12.2023
    tarihli Aktif Toplamı 41.220.341 Bin TL, Özkaynakları 16.512.401 Bin TL, Sabit
    Varlık Toplamı 378.891 Bin TL, Faiz Gelirleri 4.643.010 Bin TL, Menkul Değer
    Gelirleri 8.082.005 Bin TL, Cari Dönem Kar/Zararı 9.811.742 Bin TL, Önceki
    Dönem Kar/Zararı ise 4.529.607 Bin TL'dir. Şirketimizin SPK'nın finansal
    raporlama düzenlemelerine göre hazırlanacak bağımsız denetimden geçmiş
    31.12.2023 tarihli finansal tabloları yasal süre dahilinde KAP'ta (www.kap.org.tr) ve Şirketimizin internet sitesinde (www.isyatirim.com.tr)
    yayımlanarak kamuya ilan edilecektir.

İşbu özel durum açıklamamız Sermaye Piyasası Kurulu'nun 25.01.2024 tarih ve
    6/137 sayılı kararı uyarınca yapılmış olup açıklamada yer alan bilgilerden
    doğan sorumluluğun kabul edildiğini beyan ederiz.

Fatih Mehmet
    Yılmaz
    Ali Hakan Kara

Genel Müdür
    Yardımcısı
    Yönetim Kurulu Üyesi ve Denetimden Sorumlu Komite Başkanı
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

7. 2.647 milyon kar son ceyrek

8. Uzun suredir ismen tasimiyorum, son bilanco dayagini yiyenlerdenim sadece bu bilancoyu merak etmistim. Ozet gelen tablo hacimlerin o kadar dusmesine ragmen bayagi iyi. Denizdeki pislik bilancoda satti bilanco oncesj yerine koydu mali,bu hacim coklugunda ayni halti yiyecegini sanmam su anda doas da o pisligi yemekle ugrasiyor)

Sayfa 286/312 İlkİlk ... 186236276284285286287288296 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •