Sayfa 302/311 İlkİlk ... 202252292300301302303304 ... SonSon
Arama sonucu : 2486 madde; 2,409 - 2,416 arası.

Konu: ISMEN - İş Yatırım Menkul Değerler

1. Çok güzel bir anlatım Sn Erdgass.

Teşekkürler.
     Alıntı Originally Posted by erdgass Yazıyı Oku
    "Enflasyon dönemlerinde nakit ve alacakları borçlarından daha fazla olan işletmeler satın alma gücü kaybına uğrarlar, borçları parasal varlıklarından daha fazla olanlar satın alma gücü kazanır."

Enflasyon muhasebesinin ana teması yukarıdaki paragrafta olduğu gibi geçtiğimiz iki yıl boyunca uygulanan düşük faiz politikası sonucu (Nas var ) ismen nakit varlıkları yüksek bir şirket olduğundan yüksek enflasyon düşük faiz politikası sonucu parasal kayıp (satınalma gücü kaybı) yaşadı ancak genel seçimler sonrası artan politika faizleri bugün yapılan son artışla %50 seviyesine ulaştı geldiğimiz noktada piyasa faizleri ile enflasyon arasındaki negatif reel faiz makası oldukça daralmış durumda, bunun sonucu olarak ismen in önümüzdeki süreçte parasal pozisyon kaybı azalacaktır. Önümüzdeki süreçte enflasyon da bir miktar düşer ve reel faiz ortamı oluşursa parasal kazanç oluşacağını düşünüyorum.

Bankalar enflasyon muhasebesi uygulamış olsalar net parasal pozisyon kaybı nedeniyle geçen yıl açıkladıkları kar rakamları en az %50 azalır piyasa bunu bildiği halde bugün banka hisseleri ralli yapıyor. Tamamen algı ile yürüyen bir borsa, bugün İşmen'in bist işlem hacmi 42 milyarın biraz üzerinde oluşmuş, piyasada biraz coşku olunca hacimler zıplıyor. Son olarak enf. muhasebesini bir kenara koyacak olursak önemli olan şirketin nakit yaratma kabiliyeti bu konuda ismen oldukça iyi bir pozisyonda ancak şu da bir gerçek ki geçen yıl bölünme sonrası hisse ciddi bir ralli yaşadı ve hissenin genel karakteri böyle ralliler sonrasında bir süre düzeltme, dinlenme ve güç toplama süreci olarak geçebiliyor.
    SM-G781B cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Fikirlerim beni baglar asla yatirim tavsiyesi degildir.

2. Güzel yazmış ama olanların pek bununla alakası yok. Bu tahtayı al sat tahtası haline getiren vatandaşın biri bu sefer fena tufaya geldi olay bu. Bir diğer konu. Hangi keriz 100 kredi faizi 150 temerrüt faizi ile işlem yapacak? Bu son işlemde tufaya gelen vatandaşlar alışmıştı misal x tahtada pozisyon taşı İsmen de kredi taşı belirli dönemlerde al yapıştır geç.Bu sefer kendisine yapıştırdılar.

Sosyal medyada sürekli insanlar al-sata yönlediriliyor sürekli. Bunu bir de teknik analiz eğitimlerinden cukkayı indirenler yapıyor. Gerçekten piyasada o kadar çok paralı cahil kesim var ki.Bunların bir kısmını bir şekilde işi bilenler budar budamak zorundalar.

Türkçesi bilen adam eğitim falan fıstık vermez.Bilen adam sosyal medyada boş işlerle uğraşmaz.Eğitim alıp herkes süper trader olamaz.Böyle sevdalarda olan kişiler aklını başına almazsa olacakları bünyeleri kaldırmaz.

Bunu niye buraya yazdım. Tabii ki bir sebebi var. Sayın Müzikalin yazılarına büyük değer veririm. Ama burası dahil bir noktadan sonra bir çok hissede operasyonlar değişti.Nasıl mı? O bilançoyu herkes o açıklandığı gün öğrenmedi bence bu çok net. O bilanço 9 aylıka göre böyle eksi yazacak değilde + yazacak olsa bu hisse bu fiyatlarda olmazdı. Bir de operasyon yapanlar E.M sayesinde helalinden en az 1-2 ay kazandı...

Bir de sosyal medyada acayip söylentiler oluyor.Kurumun müşterilerine karşı pozisyon aldığı yönünde. Herhangi bir karşı açıklama da yok. Bir diğer konu kendi iştiraklerinden oluşan fonun fecaat performansı.Herkes isyanlarda.... Bunlar hep bu şirkete olumsuz yansır.
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

4. Ben enflasyon muhasebesinin bizi negatif etkileyeceğini biliyordum. Ben biliyorsam piyasa da biliyordur. Zaten önceki aracı kurumlardan bu durum anlaşılmıştı. Bence enf muhlu bilanço hiç ama hiç önemsenmiyor. Şirket zaten 9.3mr karı aylar önce söylemişti. Hisse fiyatına şuanki ve gelecek faizler karar verir.
    Bist tarafında 250milyar hacimli zamanında hisse 40TL idi. Şimdi de 150-200 mr li hacimlerde 32-35 TL takılıyor. Sence burada bir enteresanlık var mı? Bence yok.

Bana göre ne hissede operasyon var, ne hisseden soğuma ne de fiyatlamada bir problem var. Kira getirinizin düştü evin değeri düşmez mi? Çoğu kiracılı ev daha ucuza satılır neden? çünkü kira getirisi düşük.

Ismen tarafında da az hacim = az komisyon = az kredi kullanımı. Düşük kar = düşük fiyatlı hisse.

Faizlerin bu sıkılaşma de zaten çoğu hisse gidemiyor normal olarak. Hisse fiyatlamamıza yakın BOBET var 3-4 aydır beraber takılıyoruz. O hissede de mi operasyon var?

Bu arada bu çeyrek de %90 tamamlandı. Ben 3 mr kar bekliyorum. (Enf Muh hariç)

Alıntı Originally Posted by Zdx&Lunar Soul Yazıyı Oku
    Güzel yazmış ama olanların pek bununla alakası yok. Bu tahtayı al sat tahtası haline getiren vatandaşın biri bu sefer fena tufaya geldi olay bu. Bir diğer konu. Hangi keriz 100 kredi faizi 150 temerrüt faizi ile işlem yapacak? Bu son işlemde tufaya gelen vatandaşlar alışmıştı misal x tahtada pozisyon taşı İsmen de kredi taşı belirli dönemlerde al yapıştır geç.Bu sefer kendisine yapıştırdılar.

Sosyal medyada sürekli insanlar al-sata yönlediriliyor sürekli. Bunu bir de teknik analiz eğitimlerinden cukkayı indirenler yapıyor. Gerçekten piyasada o kadar çok paralı cahil kesim var ki.Bunların bir kısmını bir şekilde işi bilenler budar budamak zorundalar.

Türkçesi bilen adam eğitim falan fıstık vermez.Bilen adam sosyal medyada boş işlerle uğraşmaz.Eğitim alıp herkes süper trader olamaz.Böyle sevdalarda olan kişiler aklını başına almazsa olacakları bünyeleri kaldırmaz.

Bunu niye buraya yazdım. Tabii ki bir sebebi var. Sayın Müzikalin yazılarına büyük değer veririm. Ama burası dahil bir noktadan sonra bir çok hissede operasyonlar değişti.Nasıl mı? O bilançoyu herkes o açıklandığı gün öğrenmedi bence bu çok net. O bilanço 9 aylıka göre böyle eksi yazacak değilde + yazacak olsa bu hisse bu fiyatlarda olmazdı. Bir de operasyon yapanlar E.M sayesinde helalinden en az 1-2 ay kazandı...

Bir de sosyal medyada acayip söylentiler oluyor.Kurumun müşterilerine karşı pozisyon aldığı yönünde. Herhangi bir karşı açıklama da yok. Bir diğer konu kendi iştiraklerinden oluşan fonun fecaat performansı.Herkes isyanlarda.... Bunlar hep bu şirkete olumsuz yansır.

5. Sen bilebilirsin.Tahtaya sen mi yön veriyorsun? Demek ki DENİZ den çizen bunu bilmiyordu? Bu hissede çok acayip işler oldu oluyor arada. Kim kime neye karşılık bazı kıyaklar geçiyor? Bunları bilenler bundan faydalanıyor ve hiç kimse sesini bile çıkartmıyor.
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

6. Nurullah Bey

3. Çeyrekte 250 milyar hacimler olduğunda 40 TL idi kar 2.8 milyar gelmişti, şimdi 3 milyar bekliyorum demişsiniz ama 32 33 fiyatlama normal demişsiniz en azından 40 41 olmaz mı bu denkleme göre?
    Sen bilebilirsin.Tahtaya sen mi yön veriyorsun? Demek ki DENİZ den çizen bunu bilmiyordu? Bu hissede çok acayip işler oldu oluyor arada. Kim kime neye karşılık bazı kıyaklar geçiyor? Bunları bilenler bundan faydalanıyor ve hiç kimse sesini bile çıkartmıyor.
    SM-A047F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7. Burası Türkiye. Hiçbir şeye olmaz diyemem valla yazdıklarım benim fikrimdi. Büyük ihtimal sizin düşünceleriniz doğru

Sen bilebilirsin.Tahtaya sen mi yön veriyorsun? Demek ki DENİZ den çizen bunu bilmiyordu? Bu hissede çok acayip işler oldu oluyor arada. Kim kime neye karşılık bazı kıyaklar geçiyor? Bunları bilenler bundan faydalanıyor ve hiç kimse sesini bile çıkartmıyor.

Sayfa 302/311 İlkİlk ... 202252292300301302303304 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •