Sayfa 287/311 İlkİlk ... 187237277285286287288289297 ... SonSon
Arama sonucu : 2485 madde; 2,289 - 2,296 arası.

Konu: ISMEN - İş Yatırım Menkul Değerler

1.  Alıntı Originally Posted by moriarty Yazıyı Oku
    2.647 milyon kar son ceyrek

SM-A047F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Tabi bu kar enflasyon muhasebesine tabi tutulmamış rakam, detayları ayrıca önemli, enflasyon düzeltmesi sonrası kar rakamı ne olur bakalım ay sonu görebiliriz. Ancak düzeltme sürecinde negatif geçen son çeyrek durgun ve işlem hacimlerinin ciddi düştüğü borsada iyi bir kar. Bakalım enflasyon muhasebesi uygulanmış haliyle bilanço nasıl gelecek ve temettü rakamı önemli olacak. Bu sene için asıl önemli olan biriken nakit varlıklarla birlikte yeniden artışa geçen işlem hacimleri ile artan komisyonlar gelirleri sonucu 2024/1.Ç karı nasıl gelecek, 1.Ç karı 2024 yılı için bir gösterge olacak eğer enflasyon muhasebesi uygulaması olmasaydı çeyreklik 3 milyar üzeri net kar rakamları görebilirdik

2. Benim beklentim 2.3 milyar idi. Gayet güzel geldi. Tabiki ben hisse fiyatlamasında bir etki beklemiyorum. Sanırım kime sorsak böyle bir bilanço beklerdi. Hacim bugün güzel oluştu yine de 9binli endekse yakışmayan hacimlerdeyiz. Umarım artar

3. Arkadaşlar ANSGR'den geliyorum. Orada her gün gelecek bilançoyu, primleri vs tartışırdık. Teknik vs temel bile yaptık. Bu sayfa niye böyle suskun? Sürekli yazasım geliyorda, sizi rahatsız etmek istemiyorum

4. Yazacak birşey bulursan yazabilirsin ben okurum
    Benim yazabileceğim şu, 10 milyar civarı kara göre %30 temettü dağıtsa 2 tl civarı yapar.
    Sizce?

Redmi Note 4 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sn. Exxcalibur bende 2 tl net temettü ödeyeceğini düşünüyorum sizin gibi belki düşük kalabilir 2 tl , 3 tl verirse de itiraz etmeyiz
    Syg.
     Alıntı Originally Posted by exxcalibur Yazıyı Oku
    Yazacak birşey bulursan yazabilirsin ben okurum
    Benim yazabileceğim şu, 10 milyar civarı kara göre %30 temettü dağıtsa 2 tl civarı yapar.
    Sizce?

Redmi Note 4 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    SM-A536E cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6. Genel anlamda enflasyon muhasebesi karlari düşürecek ise neye göre kagit almaliyiz.Önümüzdeki secimleride düsünürsek 3/4 ay mevduatta olmak daha avantaj gibi geliyor .Ne dersiniz?Giden kagitlarda spekle gider oda bizi bulmaz.

CPH1931 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7.  Alıntı Originally Posted by Arif Turgay Yazıyı Oku
    Genel anlamda enflasyon muhasebesi karlari düşürecek ise neye göre kagit almaliyiz.Önümüzdeki secimleride düsünürsek 3/4 ay mevduatta olmak daha avantaj gibi geliyor .Ne dersiniz?Giden kagitlarda spekle gider oda bizi bulmaz.

CPH1931 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Genel olarak enflasyon muhasebesi karları düşürecekse bu durum endeksi ve hisseleri neden etkilesin?

Ancak, enflasyon muhasebesinden pozitif etkilenenler olacaksa ve bu şirketlerin temeli sağlamsa onlar endeksten ayrışacaktır. Diğerleri kendi temel kriterlerine göre yollarına devam eder. Karlar düşecek demek endeks düşecek demek değil. Bunu çok güzel manipüle edecekler mutlaka çıkacaktır. Artık her yiğit kendi yöntemiyle savaşacak.

Ben pozisyonlarımdan bir adım bile kıpırdamam. Düşüşleri de alım fırsatı olarak kullanırım. İsmen özelinde değil portföyüm için konuşuyorum.

YTD.

8. Özsermaye karlılığı, faizden yüksek ve ucuz fk lı şirketlere bakıyorum. Değerlendirmem şu:

Bir şirket düşünün 100milyon özkaynağı var, 1 senede 50 milyon kazanmış. Şirket kardeş boşa uğraşmışsın. Faize de koysan 50 milyon kazanırdın. Dolayısıyla enf muh bakarken, özsermaye karlılığı yüksek olana yüksek FK dan almaya razı olabilirim. Özsermaye karlılığı faiz kadar olana, faiz fk sı veririm. (%50 - %40 (beklenen enflasyon) 10 fk yani)

Sayfa 287/311 İlkİlk ... 187237277285286287288289297 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •