Sayfa 288/311 İlkİlk ... 188238278286287288289290298 ... SonSon
Arama sonucu : 2485 madde; 2,297 - 2,304 arası.

Konu: ISMEN - İş Yatırım Menkul Değerler

1. Işmen altın gibi olduğu için portföye atıp unuttuk belkide... Işmen anlatılmaz yaşanır ... Reklamları dinlediniz....

Her bilgi paylaşim bizim için değerli.
    Emeklerinize sağlik.
     Alıntı Originally Posted by nurullahCaliskan Yazıyı Oku
    Arkadaşlar ANSGR'den geliyorum. Orada her gün gelecek bilançoyu, primleri vs tartışırdık. Teknik vs temel bile yaptık. Bu sayfa niye böyle suskun? Sürekli yazasım geliyorda, sizi rahatsız etmek istemiyorum
    SM-G781B cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Fikirlerim beni baglar asla yatirim tavsiyesi degildir.

2.  Alıntı Originally Posted by YSFKRM Yazıyı Oku
    Sn. Exxcalibur bende 2 tl net temettü ödeyeceğini düşünüyorum sizin gibi belki düşük kalabilir 2 tl , 3 tl verirse de itiraz etmeyiz
    Syg.

SM-A536E cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    işmen geçmişe baktıgımızda kar'ın 1/3 yaklaşık temettü vermiş, nşa 'da 2+ temettü verir;
    Ancak iki konu var 2024 temettüsünü etkileyecek

1-enflasyon muhasebesi konusu ne kadar etkileyecek ?
    2-geçen sene %17 vermiş ortalama %30'dan fazla olmasına rağmen, bu senede para kasada kalsın, şirket büyüsün derlerse yine düşük gelebilir mi?

hürmetle

3. İsmen altın gibi diye tutuyoruz ama bazen acayip işler yapıyor.
    Bu endekste tek kademede %2 düşmek nedir.

Redmi Note 4 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. 40 tl den 1.230.000 adet alış, 95.000 satış var.
    Toplamda alış 5.090.000, satış 3.800.000 görünüyor.
    Ama - %2 yiz. Bazen çözemiyorum bu işleri.

Redmi Note 4 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5. Anlık hacim 177 milyar (16:37) 200'lere oturduk diyebiliriz ama 9000 binli endeks için hala düşük.

6. Hacimlerin yukselmesi guzel.Borsa neyi satin aliyor anlamadim hergunbinbirdert ile ugrasirken.Bosu bosunada almazlar.Varmı dogru olabilir diyecegimiz somut bisey? İnsallah vardir.

CPH1931 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8.  Alıntı Originally Posted by skardes Yazıyı Oku
    işmen geçmişe baktıgımızda kar'ın 1/3 yaklaşık temettü vermiş, nşa 'da 2+ temettü verir;
    Ancak iki konu var 2024 temettüsünü etkileyecek

1-enflasyon muhasebesi konusu ne kadar etkileyecek ?
    2-geçen sene %17 vermiş ortalama %30'dan fazla olmasına rağmen, bu senede para kasada kalsın, şirket büyüsün derlerse yine düşük gelebilir mi?

hürmetle
    Geçmiş birkaç yıla bakılırsa net karın 1/3 ünü temettü olarak dağıtıyor, geçen yıl aynı zamanda bedelsiz verdiği için temettüyü düşük tuttular. Bu sene de tahminim parayı şirket bünyesinde tutmak isteyeceklerinden hisse başı brüt 1,5 TL den fazla temettü vermezler. Ne kadar az temettü ödenirse yıl sonu o kadar fazla net kar olur. Güçlü sermaye yapısı yüksek kar demek, nakit varlıklar şirket karlılığı için arabanın yakıtı gibi, zirveden yuvarlanıp büyüyen kartopu gibi birikim etkisi yapıyor. Piyasada risk iştahı arttı ve yeniden pozitife döndü hacimler iyi gidiyor. Bakalım yıl sonu bilançosundan sonra 2024 ilk çeyrek karı için olumlu beklentiler artıyor.

Sayfa 288/311 İlkİlk ... 188238278286287288289290298 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •