Sayfa 303/311 İlkİlk ... 203253293301302303304305 ... SonSon
Arama sonucu : 2485 madde; 2,417 - 2,424 arası.

Konu: ISMEN - İş Yatırım Menkul Değerler

1. Selamlar.
    Hacimler ile %100 korelasyonu yok tabi. Gelecek beklentileri de fiyatlanıyorya. Gelecek tarafında soru işaretleri var

1)Faiz döngüsü hala aleyhimize doğru yükseliyor
    2)beklenenden düşük temettü verildi
    3)şirket karları eskisi gibi yükselmeyeceği için borsada durmanın anlamsızlaşması
    Bunlar da fiyata ekleniyor işte

Alıntı Originally Posted by moriarty Yazıyı Oku
    Nurullah Bey

3. Çeyrekte 250 milyar hacimler olduğunda 40 TL idi kar 2.8 milyar gelmişti, şimdi 3 milyar bekliyorum demişsiniz ama 32 33 fiyatlama normal demişsiniz en azından 40 41 olmaz mı bu denkleme göre?

SM-A047F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. Hissede olagan bi patinaj var bilanco sonrasi,biraz da hacimsel daralma ve ekstra faiz yukselisi etkili oldu bu patinajda. Ama su denizdeki oyuncunun koseye sıkıstıgını gormek hosuma gitti,yaptigi pisligi unutmadim debelensin dursun simdi,ne zaman elini alima atsa ozellikle bi fon carpiyor onu izliyorum da

3. Biraz fazla okşadık denizci kardeşleri. Yine bekleriz. Bu sefer 20-30 milyon lot alımla gelin ki şenlik kaçınılmaz olsun. Nerde sizde o yürek.

4. Denizi falan bilmiyorum da, bunun nerede duracağı hakkında fikri olan varmı?

2311DRK48G cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5. Belki de bizim bilmediğimiz bir şey vardır. Ben bu sene 12 milyar kar bekliyorum. Şuanki 16 milyar özkaynağa oranla neredeyse faiz kadar getirisi var şirketin. Bunun için 3 pddd vermeye razıyım. Bilmiyorum bilmediğimiz bir şey vardır belki

6. 12 milyarı neye göre bekliyorsunuz?

7. Bu çeyrek beklentim 3 milyar civarı.
    1. Hesaplama 3milyar*4 çeyrek.
    2. Hesaplamam: şirket şuan 80 90dan kredi veriyor. Hiç veremese ve hepsini 60dan faize koysa şirket 16*0.6 dan 9.6 eder. Geçen sene bist komisyon geliri 2.1 milyar idi. Yine 12 lere çıkıyor sonuç.

Aslında kripto aracılığı aracı kurumlara devredilse acayip komisyon alınır ya. İnşallah aracı kurumlara devredilir.

Alıntı Originally Posted by exxcalibur Yazıyı Oku
    12 milyarı neye göre bekliyorsunuz?

8. Iştirak kãrları hakkında bir fikriniz var mi?
     Alıntı Originally Posted by nurullahCaliskan Yazıyı Oku
    Bu çeyrek beklentim 3 milyar civarı.
    1. Hesaplama 3milyar*4 çeyrek.
    2. Hesaplamam: şirket şuan 80 90dan kredi veriyor. Hiç veremese ve hepsini 60dan faize koysa şirket 16*0.6 dan 9.6 eder. Geçen sene bist komisyon geliri 2.1 milyar idi. Yine 12 lere çıkıyor sonuç.

Aslında kripto aracılığı aracı kurumlara devredilse acayip komisyon alınır ya. İnşallah aracı kurumlara devredilir.
    SM-G781B cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Fikirlerim beni baglar asla yatirim tavsiyesi degildir.

Sayfa 303/311 İlkİlk ... 203253293301302303304305 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •