Sayfa 11/427 İlkİlk ... 9101112132161111 ... SonSon
Arama sonucu : 3414 madde; 81 - 88 arası.

Konu: Gold Rush

Duhul
    Oct 2019
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    1,271
     Alıntı Originally Posted by Dore Yazıyı Oku
    Selim bey arıcılık yapmak isteğiniz ile benim ileri sürdüğüm Arı tezi çok spontane oldu farkında mısınız?

Bence bu tesadüf olamaz..

Arılar kilit nokta bence
    Arılar hakkında deneyler yapılmış. Ama bu deneylerin neresinden nasıl girip nereye entegre edeceğim bilemiyorum.

Arıların çoğalma katsayısı...belki.

Dedemden bildiğim kadarıyla bunun belli bir "oranı" var. Yani, evet, Yaradan oraya da bir matematik imzası atmış. O oranı bulup, FX 'e uyarlicam. Bugün ant akşamüstü, vaktim var yani. Kurcaliycam interneti sonuna kadar. İnternet çok güzel bir şey değil mi?

Tavsiye için saol Arı Maya
    DEMO İşlemlerdir - Kale Almayınız

Duhul
    Oct 2019
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    1,271
     Alıntı Originally Posted by selym Yazıyı Oku
    Arılar hakkında deneyler yapılmış. Ama bu deneylerin neresinden nasıl girip nereye entegre edeceğim bilemiyorum.

Arıların çoğalma katsayısı...belki.

Dedemden bildiğim kadarıyla bunun belli bir "oranı" var. Yani, evet, Yaradan oraya da bir matematik imzası atmış. O oranı bulup, FX 'e uyarlicam. Bugün ant akşamüstü, vaktim var yani. Kurcaliycam interneti sonuna kadar. İnternet çok güzel bir şey değil mi?

Tavsiye için saol Arı Maya
    Yes, there is a ratio that helps estimate the average number of newly born baby bees in a colony. It is known as the "brood-to-adult bee ratio" or "brood-to-emerging bee ratio." This ratio provides an approximation of the number of new bees that emerge as adults from the brood cells in a given time period.

The brood-to-adult bee ratio can vary depending on several factors, including the species of bee, the health of the colony, environmental conditions, and the availability of resources. However, a commonly cited average ratio is around 2:1 or 2:1.5, indicating that for every two brood cells containing developing bees, approximately one adult bee emerges.

It's important to note that this ratio is an average and can fluctuate based on various factors. Beekeepers and researchers monitor the brood-to-adult bee ratio as an indicator of colony health and productivity. Deviations from the expected ratio can signal issues such as disease, inadequate nutrition, or stress factors that may affect the colony's overall population dynamics.

Yani bu oran: 2 ya da 1,33

2 değerinin FX 'de çok ideal olacağını düşünmüyorum. 1,33 değeri de 1,382 'ye çok yakın.

Burdan bir şey çıkmaz

Duhul
    Oct 2019
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    1,271
     Alıntı Originally Posted by Dore Yazıyı Oku
    Şimdi ben sizin sayfanızda bir ihtimal daha var diye yazmıştım.. Ama tüm zamanınızı vermeniz gerekiyor diye eklemiştim..

3 gün denedim ben bu yöntemi.. Ama pert oldum ve böyle işe başlarım diyerek havlu attım..

Yeniden denemeye başlıcam.. Yöntemin detayı bende saklı kalsın.. ARI diyim

Eğer ki başarılı sonuç alırsam yani hayatıma entegre edersem burdan sonucu paylaşıcam.. Başarılı oldum ya da olmadım şeklinde..

1 ay süre veriyorum.. Bakim yine pert olacak mıyım

Sonrasına bakarız..
    3 günde pert eden bir şey? Merak ettim valla...

Pert Edebiliritesi sıkıntı olabilir. Bir şekilde modifiye etmelisiniz uygulanabiliritesi artsın diye. (Türkçeyi dejenere ettiğimin farkındayım)

Sonuçları bekliyorum..

Arı Maya filmini çok severim

Tesekkurler

Ben arıların işçiliği ozelliginden faydalaniyorum..

1 ay sonra netlesecek bakalim. Eğer basarili olursam sizle özelden paylasicam yöntemi..

Sonuçta ikimizden başka FX başlığında pek bir paylaşım yapan yok

7. Ben düşük kaldıraç orta vadeciyim..

Duhul
    Oct 2019
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    1,271
     Alıntı Originally Posted by BaşKara Yazıyı Oku
    Ben düşük kaldıraç orta vadeciyim..
    Orta Vade derken....Bir yıllık hedefler???

Yani Aylık Grafiklerde analiz yapıyorsunuz?

Sayfa 11/427 İlkİlk ... 9101112132161111 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •