Sayfa 11/1003 İlkİlk ... 9101112132161111511 ... SonSon
Arama sonucu : 8022 madde; 81 - 88 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XX

1. Benim oğlan muhasebecinin yanında çalışıyor. Tahsilat olmayınca ayın 1-5 arasında alması gereken maaşı bugün de alamadı aradım tahsilat yok dedi. Sanki piyasayı doğruluyor.

Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    İktidarın reisi cumhurlq birlikte akp ye verilmesi lazım
    Abi insanların çoğu haklı olarak duygusal düşünüyor. Satranç gibi bakamıyor. Kurtulmak istiyor. Bende istiyorum. Ama bence doğru zaman bu zaman değil. Gerekli halk desteği öyle ya da böyle alınamadı. Sebepleri tartışmaya tekrar etmeye gerek yok. Meclis yok, kıl payı alacağın Başkanlıkla da şu ortamda olmaz bu iş. Yaptırmazlar, çalıştırmazlar, topluca üzerine gelirler zaten. Nasıl ki 2002 de hesabı ödeyen iktidarın mirasına kondular, aynısını yaparlar sana. 1 yılda her doğruyu yaptırırlar, acı çeken halka anlatamazsın, seni alaşağı ettirirler. Bırakalım dibi bizle değil onlarla yaşasınlar. 21 yıldır bekleyen muhalefet bunu yaşamayı haketmiyor. Karşı taraftaki yüzde 50 dağılmamış daha. Gördük işte daha yeni çıktık sandıktan.

3. Ben geçen sene bu aylarda Nisan Mayıs gibi salça alın demiştim. O günlerde 830 Gr paket salça Tukaş tat öncü 9-10 TL idi. O gün 100 milyon Luk salça alan adam 200 milyon kazandı en az. Hadi bunun 15 milyonu finans maliyeti olsun. Ben bir çok kişiye söyledim o kadar salça alsak stokçuluktan diye ceza alırız diye korktu alamadı. Yani bir çok sektörde böyle dehşet karlar var. Ya biz TÜİK in açıkladığı indirimli orandan zam alıyoruz.

4.  Alıntı Originally Posted by tospa Yazıyı Oku
    3-4 ay içtim abi bende. Çok ucuza geliyor, benim öksürüğü de kesti. Ama diş sarartıyor çok. Bıraktım döndüm yine pakete.
    1-Çok ucuza geliyor.
    2-Organik bulabilirseniz; tütünün kurumasını, sönmesini vb engelleyen milyon katkıdan kurtuluyorsunuz.
    3-Zıvana, İzmarit vb. adına her ne diyorsanız adam akıllı saracak yöntem, cihaz, araç vb gerekiyor.
    https://twitter.com/teknikcioblomov
    Al,sat,tut,yakala,sık,bırak vb. tavsiye için aracı kurumunuzla görüşün.

Alıntı Originally Posted by tospa Yazıyı Oku
    Abi insanların çoğu haklı olarak duygusal düşünüyor. Satranç gibi bakamıyor. Kurtulmak istiyor. Bende istiyorum. Ama bence doğru zaman bu zaman değil. Gerekli halk desteği öyle ya da böyle alınamadı. Sebepleri tartışmaya tekrar etmeye gerek yok. Meclis yok, kıl payı alacağın Başkanlıkla da şu ortamda olmaz bu iş. Yaptırmazlar, çalıştırmazlar, topluca üzerine gelirler zaten. Nasıl ki 2002 de hesabı ödeyen iktidarın mirasına kondular, aynısını yaparlar sana. 1 yılda her doğruyu yaptırırlar, acı çeken halka anlatamazsın, seni alaşağı ettirirler. Bırakalım dibi bizle değil onlarla yaşasınlar. 21 yıldır bekleyen muhalefet bunu yaşamayı haketmiyor. Karşı taraftaki yüzde 50 dağılmamış daha. Gördük işte daha yeni çıktık sandıktan.
    Aynı kanaatteyim ve bir haftadır bunu diyorum. Kk nın yerinde olsam çekilirim. Sizin zihniyetinizle yarışmam derim. Destekleyen varsa buyırsun istediği kafatasçıyı istediği şeriatçıyı istediği domuz bağcıyı istediği ekonomisti seçsin. Biz bu pislikte yokuz efendilikten anlamadınız derim. Kimseyle ittifak peşine düşmem
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

6. Ben %60 en az sonucu mağlubiyet sayarım demiştim. Bu kadar rezilliğe rağmen bir iktidar %50 ye yakın mecliste çoğunluğu alıyorsa hiç konuşmaya gerek yok. Bırak onlarla birlikte bizde sürünelim.

Alıntı Originally Posted by Ayasofya 2005 Yazıyı Oku
    Ben geçen sene bu aylarda Nisan Mayıs gibi salça alın demiştim. O günlerde 830 Gr paket salça Tukaş tat öncü 9-10 TL idi. O gün 100 milyon Luk salça alan adam 200 milyon kazandı en az. Hadi bunun 15 milyonu finans maliyeti olsun. Ben bir çok kişiye söyledim o kadar salça alsak stokçuluktan diye ceza alırız diye korktu alamadı. Yani bir çok sektörde böyle dehşet karlar var. Ya biz TÜİK in açıkladığı indirimli orandan zam alıyoruz.
    Geçen yıl 5 Temmuz da, 10 ay olmuş, BİM den 12.75 e TAT salça almıştım 10 kutu. Yola çıkacaktım tatil için o gündü unutmuyorum hatunla tartışmıştık hatta sırasımı şimdi diye. Kış aylarında 44 liraydı, şu sıralar 38.5 lira marketlerde.

Tabi gözden kaçan çok önemli bir şey daha var. Deprem. Devasa bir maliyet. 100 milyar dolar konuşuluyor ki doğrudur. Daha bir şey görmedik. Yıllara sari gelecek maliyeti ki özellikle bu yıl ve 2024 te devasa bütçe gideri oluşturacak. Zaten ölmüş ekonomiye çok büyük bir darbe de oradan geliyor. 2000-2001 çifte krizinde çifte depremin etkisi de büyüktü. 9 kere imar affı çıkaranların boynunun borcudur bu.

Sırf oy tercihi yüzünden bana terörist muamelesi çeken, Milliyetçiliğimin zekatını versem taşımayacak adamlar ödesin bunun hesabını, kurtarsın ülkeyi kardeşim. Ben razıyım sürünmeye. Yeter ki bu milletin ezici çoğunluğunun gözü açılsın.

Yine mi açılmıyor? Bu kez ben giderim. Branşım dolayısıyla gitmem zaten kolay. Ne yapayım başka çare kalmaz.

Sayfa 11/1003 İlkİlk ... 9101112132161111511 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •