Sayfa 15/1003 İlkİlk ... 513141516172565115515 ... SonSon
Arama sonucu : 8022 madde; 113 - 120 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XX

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    4,022
     Alıntı Originally Posted by rosense Yazıyı Oku
    Bazı AKP liler şimdiden beş sene sonrası için erdoğanın bir dönemle kalmayıp devam edeceğini idda ediyor bende saçmalamayın dedim ne dese iyi beşinci senenin dolmasına yakın göya erken seçim kararı aldıracakmış ve tekrar aday olmasında bir sakınca olmazmış nasıl bi saçmalıkla uğraşıyoruz görüyorsunuz

)))))
    Valla beklenir.
    Ama 5 seneye ülkede ekonomi diye bişey kalırsa tabii
    Another day in paradise

2.  Alıntı Originally Posted by Ayasofya 2005 Yazıyı Oku
    Rakamları tekrar vereyim.
    2018 seçmen sayısı 59 367
    2023 seçmen sayısı 64 113
    5 yılda ölen sayısı. 2 159
    5 yılda18 yaşına g.s. 4 904
    1.999 milyon seçmen ya uzaydan geldi ya birileri vatandaş oldu.
    Seçime katılım oranı da %80 ortalaması var son 6 seçimin oradan da var.
    Benim bulduğum oran
    RTE 22,464 milyon oy ile %45,02
    KK. 24,594 milyon oy ile %49,3
    S.O. 2,831 milyon oy ile %5,67
    Burada 1,999 milyon oy hesabımda yok. Onu da ilave ederseniz Kılıçtaroğlu %53-54 alıyor.

3.  Alıntı Originally Posted by tospa Yazıyı Oku
    Aynı şeyi anlatıyorum hocam sabahtan beri. Küçük büyük esnafın, üreticinin, özel sektör çalışanın gerçekleri görme vakti geliyor şimdi. İşte bu fırtına götürür adamı. Rahmetli Ecevite memur kalem atmadı, esnaf yazarkasa attı.
    Kendim esnaf değilim elbet ama ailem, çevrem hep esnaf. Hiçbir şey olmasa şu enflasyon ortamında bedavadan az pahalı paraya ulaşıp mal aldılar, çevire çevire kazandılar. Kriz onları vurmadı. Sabit gelirliyi de borçlandırıp harcattılar ki esnaf iş yapsın, üretici mal üretsin, ithalatçı para kazansın.
    Şimdiye kadar giren sabit gelirliye oldu ama yetmedi. Bakalım bundan sonra olacakları izleyelim. Bu ilk raunt idi. Esas maç yeni başlıyor.
    ailece becerebildigimiz kadar tepkimizi koymaya karar verdik son bir senedir....ülkeri ülker yapan cemaat ti..orkide yağı orkide yapan cemaatti.. nasıl mı? sohbetler de eti almayın ülker alın o müslüman malı.. yudum almayın onun arkasında yahudi sermayesi var bakmayın turk olduguna dendi..selpak almayın papia alın dendi..ve blok halde hareket ettiler ve gerçekten almadılar..ama biz sekuler kesim atıyorum selpak kagıt 95 liraysa papia 90 liraysa ...koştura koştura gittik papaia aldık...5 lira fark için...bizler tavır almayı bilemedik.. meslea şahan gökbakar.. kendi kitlesi aslında akpliler..çogunlukla recep ivedik izleyicisi bunlar ..ama adam hükümet karşıtı tavır takındı aynı anda hepsi adamı boykot etti.. ama demet akalın reis reis diye twet attıgının ertesi günü yine seküler kesim gittik eller ( ben zaten gitmem ona ama giden çok ) havaya eglendik.. tavır koyup onun sahne aldıgı yerlere gidilmese ..bilmem ne belediyesi incir festivalı sanatçısı olur çıkardı...ben çocuklugumda babamın dükkanında çalşirken futbol hastası idim..maç konuştugum zaman babam kafama şaplagı atar ...oglum esnafsın sen esnaf adam spor siyaset konuşmaz derdi...sonra ergen oldum turizme başladım barmen oldum..aman barmen adam siyaset spor konuşmaz dediler..şimdi bakıyorum bütün esnaf ballandıra ballandıra akp propagandası yapıyor...mesela içki satan bir mini marketten acil makarna lazım olsun dinci kesim alışveriş yapmaz..500 metre daha yürür içki satmayana gider.. ama biz ben içki satmıyorum benim siyasi görüşüm bu propagandası yapan adamdan alır geçeriz...senin sisyasi tercihlerin artık benim yaşam alanıma müdahil oluyorsa ben de tepki koymam lazım..ve bunlara para kazandırmamam lazım..son bir senedir kendimizce bir eylem planı hazırladık..eve temizlikçi almıyoruz..aldıgım temizlkçi..büyük ihtimal devletten sosyal yardım alan..akp ye oy veren biri olacak..evde kendim yaparım..camlar silinecegi zaman hanıma ben yardım ediyorum.... kuaför muhtemelen orta terk ..sanayide kaportacı bir sevgilisi olan.. agzında sakız bütün gün müge anlı izleyen..bir kız ..hanımın saclarının dip boyasımı yapılacak..bana ögretti ben yapıyorum..bu tpe para kazandırmıyorum...eger ki düzgün birini bulursa ki çok zor...bizimle aynı görüşte olan o zaman gitsin...elim tonavida tutar.. ufak tefek işler çıktıgı zaman eskiden usta çagırırdım zamansızlıktan.. şimdi artık yapabildigim kadarı ile yapıyorum.. zaman yaratıyorum...alsancakta oturuyorum: hafta sonrları alırız kamp sandalyemizi birlarımızı da alırız kordonda bira içeriz..sevinçin yanında geçen sene bir büfe açıldı geçerken bira alalım dedik..adam ben alkol satmıyorum dedi.. o gün bugündür.. susuzluktan kırılsam bile su bile almıyorum..500 metre yürür biraz ileride yine bulurum diye..eskiden ben yanlış politikaları anlattıgım zaman zaten anlamıyorlar anlamdıkları gibi dinlemeyip kıçlarını dönüyorlar. ama biz saygımızdan onların anlattıklarını dinliyor hatta bazı şeylere itiraz ediyorduk..ama dinliyorduk...şimdi artık dinlemiyorum bile kıçımı dönüp gidiyorum...bunları adam yerine koydugunuz zaman kendilerini bir halt sanmaya başladıar...abuk sabuk komplo teorileri vs vs anlatıyorlar sanırsın ki staretekik araştırmalar merkezinin başında ülkenin 10 yıllık kalkınma planını bu adam hazırlamış..onların tuttugu parti dişinda bir partiye oy veriyorsan vatan hainisin dir..yahu dersin bu adamlar yetim hakkı yiyor...ee bende bu partiye oy veriyorum bende mi yetim hakkı yiyorum diyor...yarım saat sonra konu eyt ye dönüyor.. karısını 3600 günle emekli etmeye çal,şiyor...5000 gün sınıından şikayet ediyor...kendi hiç bagkur yatırmamış...aralık ayında kredi çekip 7200 güne tamamlatmış günlerini ..şimdi eyt için 9000 gün istiyormuş devlet ..ama reis seçimden sonra 7200 güne indirecekmiş..o da emekli olacakmış... vergi borcu hiç öememiş..bu 4. yapılandırması imiş.. ama sorsan çok vatansever.. kursagından haram lokma geçmemiş... tüyü bitmemiş yetim hakkı yemezmiş...karısı akp kadın kollarında ..lise mezunu kızını devlet hastaneinde randevu masasına oturtmuş.. ama hak yemez ...artık bunları suratlarına vurma zamanı..ve aynen suratlarına vuruyorum.. küserlerse küssünler... eşimin ilk eşinden oglu var...geçen sene o ögretti bu taktigi bize..babası dedesi halası..hepsi akp li bayramlarda dahi gitmiyor.. gittigi zaman akp propagandası yapıyorlar diye ...dedem otorununu görmek istiyorsa susacak diyor..bizde ondan ögrendik..cafe sahibi ..arkası tugralı yada 3 hilalli doblosu ile gelecek mekan açacak benden para kazanacak ama onun secimi benim hayat tarzımı etkilecek... alırım kamp sandalyesini çimlerde kendi işimi kendim görürüm..aynı hırto bas basa bagıracak memlekette işsizlik yok bak ben çalişiyorum bok gibi para kazanıyorum çaliştiracak garson bulamıyorum diyecek...yok oyle yagma ...çok sinirliyim..kusura bakmayın birazz uzun oldu ..ama bundan sonra tavrımızı koymazsak..tepemize çıkacaklar....bunların parasını alacaksın ama para kazandırmayacksın mottosundayım.. malımı satarım...ama mal almam..

4. Cemsoy35 kardeş. Ben namazımı kılarım. Geçmişte bira içtim ama hiç anlamadım tadını ben çayı zor içerdim ben fakülte hastanesinde çalışırken çaycı benden şeker yüzünden bir çaya iki çay parası alırdı. Bende kahve çay bira rakı yok tadı hoşuma gitmiyor tek kola vs birde sigara var. Ama senin stratejini çoğunlukla uyguluyorum. Akp li olandan mümkün mertebe alışveriş yapmam. Ama malum Konya'da yaşıyorum. Öyle sesini fazla çıkarmak mümkün değil. Çaktırmadan uyguluyorum.

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    4,022
    Cambaza bak cambaza, meclisi götürdüler, şimdide cb seçimini.
    Bu ekonomik faturanın üzerine kk oturmaya çalışıyor gibi görünmesi çok ilginç. Kk çekilmeli referanduma dönüşmeli, en azından chp ve kk kaybetmemiş olur.
    Sinan Oğan da kiöseye destek verip yıpranmamalı.
    Ülke zaten bitmiş. Bu saatten sonra feriştahı gelse, ki, gelecek gibi de görünmüyor, ülke batık, resmi açıklama yok.
    Another day in paradise

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    4,022
    Reisin Soğan la görüşme resmi vermesi tamamen Soğan a kurulmuş bir tuzaktır.
    Another day in paradise

7.  Alıntı Originally Posted by Ayasofya 2005 Yazıyı Oku
    Cemsoy35 kardeş. Ben namazımı kılarım. Geçmişte bira içtim ama hiç anlamadım tadını ben çayı zor içerdim ben fakülte hastanesinde çalışırken çaycı benden şeker yüzünden bir çaya iki çay parası alırdı. Bende kahve çay bira rakı yok tadı hoşuma gitmiyor tek kola vs birde sigara var. Ama senin stratejini çoğunlukla uyguluyorum. Akp li olandan mümkün mertebe alışveriş yapmam. Ama malum Konya'da yaşıyorum. Öyle sesini fazla çıkarmak mümkün değil. Çaktırmadan uyguluyorum.
    valla belki Don Quijote luk yapıyorum yel degirmenlerine karşı savaşıyorum.. ama cevreme de bunu anlatıyorum...ne kadar yaygınlaşırsa belki birlikte başarırız..

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    4,022
    Türkiye gönüllüleri, oy ve ötesine müracat edenler kimler?
    Paralı, para alan akp liler olabilir mi?
    Chp yi savunacak adam yada muhalefe ti savunacak adam zaten gider partiye müşahit olur.
    Ülkede ilginç şeyler oluyor vesselam.
    Another day in paradise

Sayfa 15/1003 İlkİlk ... 513141516172565115515 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •