Sayfa 250/1003 İlkİlk ... 150200240248249250251252260300350750 ... SonSon
Arama sonucu : 8022 madde; 1,993 - 2,000 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XX

1. seçimden önce de açık sözlü oldum şu an da da öyleyim

rte eğer ki bu mehmet şimşek + bu abd de ki kadını mb bankasının başına getirirse vasıfsız KK nin vaat ettiğinden çok daha düzgün insanlara ekonomiyi emanet etmiş olacak.şahsi görüşüm budur.

2. tamam ablada kariyer,okumuşluk 10numara5yıldız ama
    uzun vade pahalı tahvilleri çakmış bankayı batırmış diyolar
    taze vukuatı var diyorlar

şimşek iktisat politikası olarak; ortodoks , heterodoks karışımı bi şey deneyecek diyorlar

4.  Alıntı Originally Posted by caliagra Yazıyı Oku
    tamam ablada kariyer,okumuşluk 10numara5yıldız ama
    uzun vade pahalı tahvilleri çakmış bankayı batırmış diyolar
    taze vukuatı var diyorlar
    Namı önden geldi yaw
    yazdıklarım asla yatırım tavsiyesi değildir,lütfen forumun ğirişindeki yazıyı okumadan foruma ğirmeyin.232/643

Kendime masallar.!!
    Masallar dünyası.!!!
    Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

6.  Alıntı Originally Posted by MedwiG Yazıyı Oku
    Heryerde bunlar konuşuluyor , bunlar gelecekse ki bence gelmeli , Erdoğan ekonomi konusuna fazla müdahil olmayacaktır diye aklımdan geçiyor ama Erdoganin müdahil olmadan duracağını da sanmıyorum .. Daha 2-3 gün önce faizler inmeye devam edecek dedikten sonra bundan vazgeçeceğine pek inanmıyorum .
    Katılıyorum....

İlaveten Erdoğan'ın müdahale isteği sadece kendi isteğiyle ve görüşlerini hayata geçirmek nedeniyle değil, oğlu, kızı, damadı, kardeşi, amcası, halasının oğlu vb, ile başlayıp giden bir sürü insanın isteği ve çıkarı doğrultusunda direk veya eşi üzerinden gelecek baskılar nedeniyle..

Burada kendisi ve partisi, artık var olma mücadelesi olduğu için kesin kes herkese hayır demesi lazım yapabilir mi?..........

7. Hafize Hn,
    Bir roportajinda united states of turkey fikrini cok begenmiş
    Eyvah eyvah...

8.  Alıntı Originally Posted by Sugosu82 Yazıyı Oku
    seçimden önce de açık sözlü oldum şu an da da öyleyim

rte eğer ki bu mehmet şimşek + bu abd de ki kadını mb bankasının başına getirirse vasıfsız KK nin vaat ettiğinden çok daha düzgün insanlara ekonomiyi emanet etmiş olacak.şahsi görüşüm budur.
    Evet kk'dan devir alınan ekonomiyi sadece rte düzeltir ... görüşünüzün temeli sakat

Alıntı Originally Posted by deniz43 Yazıyı Oku
    Mehmet Şimşek; eğitim,donanım,kariyer olarak bir Prof. Bilge Yılmaz değil,prof. Ufuk Akçiğit değil,prof. Daron Acemoğlu hiç değil.Teraziye koyduğunuzda diğerlerinin yanında çok hafif kalır.Ortalama düzeyde bir eğitimi var, kariyeri genellikle yatırım bankacılığında geçmiş,iş hayatında başarılı olmuş ve yükselmiş.Ama makroekonomi alanında bir uzmanlığı yok.
    Tabii şu andaki mevcut ekonomi yönetimine göre mukayese edilmeyecek düzeyde daha nitelikli ama istenmesinin sebebi,Türkiye ekonomisini içine girdiği krizden kurtarmak için makroekonomik dengeleri iyi hesaplanmış bir matematiksel modelleme ile yeniden sağlıklı bir şekilde kurmak ,bu şekilde enflasyon,cari açık,verimsiz iş modelleri,yüksek borçluluk gibi kronik sorunları çözecek bir planlamayı uygulamaya koymak,bu şekilde toplumsal refahı artırmak ve çok bozuk olan gelir dağılımını düzeltmek değil, zaten bunu yapabilecek bir kalibreye de sahip değil.Misyonu şu anda Türkiye'nin acil olarak ihtiyacı bulunan döviz açığını temin etmek için, yıllar içinde iyi ilişkiler kurduğu uluslararası yatırım bankaları ve fonları üzerinden taze borç ve yatırım sağlamak.
    Mehmet Şimşek'e bunun üzerinde bir beklenti yaratmak doğru olmaz.Esasen bundan önceki bakanlığı dönemindeki performansını başarılı bulmuyorum.Bu dönemde Türkiye aşırı borçlandı ve yaptığı borçlanmaları da ,borcu ödeyecek nakit yaratacak verimli sanayi yatırımlarında değil,verimsiz yatırımlarda ve tüketimde ziyan edildi.
    Ama yine altını çizelim,şu andaki akıl ve bilim dışı ekonomi politikalarını yüreten kadro yerine ,uygulamada farklı görüşlere sahip olsam da, kitaba uygun hareket edecek Mehmet Şimşek'in görevi devralması tabii ki Türkiye ekonomisi için daha iyidir.

Tabii Şimşek'in -eğer göreve atanırsa-,ne ölçüde yetkili olacağını da bilmiyoruz.Yurt dışından borç döviz temin etmesi beklenen bir vitrin malzemesi mi,yoksa gerçekten yetki verilecek,kendi kadrosunu kurabilecek ve işine karışılmayacak mı.Bilindiği gibi başkanlık sisteminde ,parlamenter sistemden farklı olarak seçilmiş tek kişi Cumhurbaşkanı ve tüm yetki ona ait,bakanlar da dahil diğer herkes atanmış memurlar.Cumhurbaşkanı Şimşek'e bir yetki devri yapar mı dersiniz,bence yapsa bile bu kısa süreli olur,sonra yine bütün ipleri yine Cumhurbaşkanı kendi eline alır.

Sayfa 250/1003 İlkİlk ... 150200240248249250251252260300350750 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •