Sayfa 52/1003 İlkİlk ... 242505152535462102152552 ... SonSon
Arama sonucu : 8022 madde; 409 - 416 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XX

1.  Alıntı Originally Posted by Batman Yazıyı Oku
    doktorum bizim halkımız sadece köprü de sıra olunca kolonoskopi yapacak dr sayısının artması yönünde talepkar olur bu artık görebilmeniz lazım.

Saygılar
    Üstadım,
    Nerelerdeydiniz? merak ettik.

Sn Batman koooş, paçalardan damlıyor .

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,930
     Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Misal hangi kurum var satılacak.Varlık fonundakileri saymayın.Varlık fonu denetime tabi değil.Belki de varlık fonundaki kurumlar teminat gösterildi ve o sayede alınan borçlar vasıtasıyla satıldılar bile.Varlık fonundakiler dışında hangi kurum kaldı.Satılacak topraklar meselesine gelince ilerde bedava alabilecekleri topraklara şimdi neden para versinler ki.
    Bizdeki sistem devam eder mi konusuna gelince.Etmez.Zaten arjantinde de etmedi.Arjantin dolar kuruna karşı parabolik olarak değer kaybetti.Geçen yıl o grafiği koymuştuk.Biz arjantini 5 yıl kadar geriden takip ediyoruz.Bizim gibi piyasalarda iç piyasanda sanal dolar basamazsın.Zaten perşembe günü de o tastiklendi.Sistem artık milletin kredi hesabının avansı ile bile para almasına dayanamadı,o işe taş koydu.Azerbeycan olsan nüfus az göç yok,petrolün ve doğalgazın var,arkanda rusyanın her türlü desteği var,cari açık yok aliyev sistemi devam eder,bizde erdoğan sistemi 85 milyonu döndüremez,patlar.Ortada hepimize yetecek kadar pasta yok birbirimizi yemek zorunda kalırız altta kalanın canı çıkar,sosyal patlamalar olur.Geçen bir evsahibi kirayı istediği kadar artırmayan kiracısını bıçakladı.
    Benim aklıma Topkapı Sarayı'ndaki kaşıkçı elması ve padişhlardan kalma diğer mücehverler ve kutsal emanetler geliyor. Bunları araplara satıp yerlerine replikalarını koyabiirler. Biz de ancak 20 yıl sonra anlarız. Gerçi ne kadar ederleri var bilemiyorum...
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,930
     Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    so hiçbir tarafı seçmeyecek
    Bence de öyle, seçse de zaten taraftarlarını taşıyabilir mi emin değilim, çok zor...

SO,bence şu an benzetmek yerinde olur ise Rulet masasında Ya kırmızı ya basacak ya yeşile.
    Kaybeden olmamak ve kaybetme riskini almamak için bencede kendi stratejisi için hiç bir tarafı seçmeyecek ve oyuna girmeyecek.
    (Eğer göçmen söylemine bağlı kalacak ise nereyi seçeceği belli zaten)

Eğer taraflardan birinin elinde onu ikna etmek için herhangi bir güçlü kozu yok ise istemese bile.
    Önce bir sistem kur.
    Sen sadece sistemi denetle yeter.

5. Ajda pekkan villasını SONUNDA satabilmiş

2015’te 10 milyona almış (3.750.000$)
    2023’te 65 milyona sattı (3.250.000$)

6.  Alıntı Originally Posted by turali Yazıyı Oku
    Benim aklıma Topkapı Sarayı'ndaki kaşıkçı elması ve padişhlardan kalma diğer mücehverler ve kutsal emanetler geliyor. Bunları araplara satıp yerlerine replikalarını koyabiirler. Biz de ancak 20 yıl sonra anlarız. Gerçi ne kadar ederleri var bilemiyorum...
    topkapı sarayı denince aklıma geldi.1 ay kadar önce gezdim ailemle.nerdeyse herşeyin replikası teşhirdeydi sadece.

yalnız ekstra ücretli harem kısmınada girdik. bizim padişahlarda ne mekan kurmuş be.. rejim değişirse kesin siyasete atılmam lazım ahsahsh

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,930
    İnfo bülteninden:

Erdoğan: Şimdi faiz %8,5'te ve enflasyon da düşüyor, daha da düşecek.

Erdoğan: Halkbank vasıtasıyla 1,5 milyon TL’ye kadar Hazine destekli taşıt kredisiyle yanınızda yer alıyoruz.

Hazine ve Maliye Bakanı Nebati: KKM’nin bütçeye maliyeti toplamda 95,3 milyar lira olarak gerçekleşmiştir. Faiz üst sınırının kaldırılmasıyla, önümüzdeki dönemde de bütçe üzerinde ciddi bir maliyet oluşturması beklentiler dahilinde değildir.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,930
    Bir cisim yaklaşıyor...

https://www.iktisatbank.com/hazine-bulteni

Sayfa 52/1003 İlkİlk ... 242505152535462102152552 ... SonSon

Yer İmleri