Sayfa 578/1003 İlkİlk ... 78478528568576577578579580588628678 ... SonSon
Arama sonucu : 8022 madde; 4,617 - 4,624 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XX

Alıntı Originally Posted by tospa Yazıyı Oku
    Bu ülkede toplumsal refah hikayedir. Her zaman olduğu gibi sınıfsal refah olacaktır. Toplumsal refahı getirecek bir düzen yoktur zira.
    Devlet akıllı olmasını, kendini yöneten bir topluluğun bilgisine borçludur.

Platon

Kendime masallar.!!
    Masallar dünyası.!!
    Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

Bir toplum gerçeklerden ne kadar uzaklaşırsa, gerçeği söyleyenlerden o kadar nefret eder.

George Orwell

Kendime masallar.!!!
    Masallar dünyası.!!!
    Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

3.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Böyle günler beni gençliğime götürüyor. kuyumcudan döviz alırken saatler bile önemliydi.,öğlen kuru ile akşam kuru arasında fark olurdu.1994 de döviz aylarca her gün böyle arttı,çiller inadı sonunda bizi süperbonoya götürdü .Arabalar her ay başı zam alırdı,aysonuna doğru parayı yatırır arabayı bağlardın ki ,yeni ayın zammından etkilenmiyesin.Uyanık vatandaşlar TL ile eşten dosttan borç alıp hemen dolar alırlardı ,aysonu maaşı ile öderdi,doların onbeş yirmi günlük farkından arbitraj yapmış olurlardı.Tam anlamıyla 90 lara döndük.
    ww grubuydu sanırım, ay sonu yığılma oluyor diye fiyatları on günde bir güncellemeye başlamıştı.
    O süper bonolardan düz vatandaş alamadı, büyükler yemiş bitirmişti hepsini, vatandaş aylık yüzde sekiz getirili repoya talim etti.

Adalet, önce devletten gelir.
    Yasalar, bir devletin toplumsal düzenidir.
    Adaletin olmadığı yerde.!!!

Refah huzur arama.!!!

Lucius Annaeus Seneca

5. Abiler benim hatırladığım 90 ikinci yarısı araç fiyatları yükselemezdi. Aldığın arabayı ya aynı fiyata verirdin ya zarar ettirirdi. Yanlış mi hatırlıyorum. Sıfır araç aldığında kontağa bastığın gibi fiyatı %20 düşerdi.

6. Bir de hatırlıyorum milliyet gazetesi kuponla uno, şahin falan veriyordu. Arabanın hiç kıymeti yoktu.

90 lı yıllarda. TÜİK işini doğru düzgün dürüstçe yapardı.!!!
    Ya Şimdi!!!!?????

90 yıllarda nasss yoktu.!!!

Kendime masallar.!!
    Masallar dünyası.!!

Alıntı Originally Posted by sahingonul Yazıyı Oku
    Bir de hatırlıyorum milliyet gazetesi kuponla uno, şahin falan veriyordu. Arabanın hiç kıymeti yoktu.
    https://m.youtube.com/watch?v=WrKlDWM026w

Kendime masallar.!!!
    Masallar dünyası.!!!

Sayfa 578/1003 İlkİlk ... 78478528568576577578579580588628678 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •