Sayfa 940/1003 İlkİlk ... 440840890930938939940941942950990 ... SonSon
Arama sonucu : 8022 madde; 7,513 - 7,520 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XX

1.  Alıntı Originally Posted by TOKATYILDIZI470 Yazıyı Oku
    Rusya, Karadeniz üzerinde uçan ABD İHA’sı için Su-30 savaş uçağı kaldırmasıyla Karadeniz'de gerilim oldu
    Burdan bisi çıkacak,İbne abd yarası var,bi dagilmadi toplama ırk sürüsü..
    yazdıklarım asla yatırım tavsiyesi değildir,lütfen forumun ğirişindeki yazıyı okumadan foruma ğirmeyin.232/643

2. Merkel istese konvoyla gezemez miydi 1000 korumayla, altın varaklı koltuklarda, altın kaplamalı kurnalarla...her elini öpen çocuğa 100 Euro dağıtamaz mıydı? Kadın bir elbiseyi 20 sene giydi, marketten gitti tek başına alışveriş yaptı, altı üstü tek bir evi var.(-mış)

Bu bir zihniyet, tıynet meselesi...

Bu bir haysiyet meselesi..

Bu bir ahlak meselesi...

Kasa boş....yankı yapıyor seslenince....

Almanya bizi kıskanıyeah...

Bu kadar krize, enflasyona rağmen, sadece halkın %11'i iki günde 1 et/balık yiyemiyormuş, ve evet bu onlar için bir sorun.

Anasını bellediler memleketin 20 senede, satıp savdılar ne varsa ve yediler.

Para bitince, dıngırdamaya başladı en büyük destekçileri, yandaşları...İlk tekmeyi onlardan bekliyorum.

3. Ekonomik açmazlar, hayat pahalılığı, her gün gelen zamlar, fahiş orandaki vergi artışları nedeniyle yurttaşın adeta perişan olduğunu, esnafın da kepenk kapatmak zorunda kaldığını dile getiren Şevkin, 2023 in ilk 6 ayında Türkiye genelinde 70 bine yakın esnafın dükkanına kilit vurduğunu bildirdi.

https://www.cumhuriyet.com.tr/ekonom...ource=Anasayfa

4. Son dakika: Denizli Tavas'taki Yaka Mahallesi'ndeki iki katlı bir evin ikinci katında yaşayan inşaat işçisi Ümit Mutlu A. (26) ile eşi Büşra A. (24) arasında tartışma çıktı.

Tartışmanın ardından Ümit Mutlu A, balkona kaçan eşi ve eşinin önceki evliliğinden olan oğlu H.G'yi (4) bıçakladı.

İhbar üzerine olay yerine sağlık ve polis ekipleri sevk edildi.

Sağlık ekiplerinin yaptığı kontrolde Büşra A. ile oğlu H.G'nin hayatını kaybettiği belirlendi.

Ailenin Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından şubat ayında Kahramanmaraş tan Denizli ye geldiği ve Tavas a yerleştiği öğrenildi.

https://www.mynet.com/son-dakika-bal...u-110107147681

5. Emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) düzenlemesinin yasalaşmasının ardından 3 Mart itibariyle 1 milyon 900 bin vatandaşa emekli aylığı bağlandı. Başvuru sayısı ise 2 milyonu geçti, 650 bin kişi de eksik primini tamamlayarak emekliliğe hak kazandı. EYT başvurusunda bulunup da emekli aylığı henüz bağlanmayanlar içinse uzmanlar uyarıyor; geçmiş yıllardan kalan 1 liralık borç ya da eksik prim günü varsa emekli aylığı bağlanmıyor.

https://finans.mynet.com/haber/detay...-varsa/468875/

6. şu rakamlarla bu saatten sonra hiçbir emekli güncel döneme göre yeterli maaş alamayacak.

emekli maaşı yetmiyor diyen kesim 15 milyon güncel emekliye hangi maddi imkan ile düzgün maaş bağlanabilir bir düşünsün. geçinemeyenlere geçmiş olsun. keza 1 emekli maaşı ile 60-70 yıl emekli maaşı alınıyor kız çocuk vs derken.sistem artık sadece isim olarak emeklilik.market harçlığı gibi oldu.

elimde olsa bağkurumu filan iptal edeceğim.prim yerine her ay kenara usd olarak koysam daha çok getirisi olacak emeklilikte.

Alıntı Originally Posted by Sugosu82 Yazıyı Oku
    şu rakamlarla bu saatten sonra hiçbir emekli güncel döneme göre yeterli maaş alamayacak.

emekli maaşı yetmiyor diyen kesim 15 milyon güncel emekliye hangi maddi imkan ile düzgün maaş bağlanabilir bir düşünsün. geçinemeyenlere geçmiş olsun. keza 1 emekli maaşı ile 60-70 yıl emekli maaşı alınıyor kız çocuk vs derken.sistem artık sadece isim olarak emeklilik.market harçlığı gibi oldu.

elimde olsa bağkurumu filan iptal edeceğim.prim yerine her ay kenara usd olarak koysam daha çok getirisi olacak emeklilikte.

Bütcede yap işletcilere ve KKM cilere bağlanan hortum kesilmediği sürece sistem işlemez...O hortum da hiç kesilmez...Burada hatırlayanlar vardır ; bir gecede %50 indirimli döviz olayı tam bir mucizeydi , bu mucizeden acaba kimler faydalandı Hemde 2 kez gerçekleşmişti

8.  Alıntı Originally Posted by heval Yazıyı Oku

Bütcede yap işletcilere ve KKM cilere bağlanan hortum kesilmediği sürece sistem işlemez...O hortum da hiç kesilmez...Burada hatırlayanlar vardır ; bir gecede %50 indirimli döviz olayı tam bir mucizeydi , bu mucizeden acaba kimler faydalandı Hemde 2 kez gerçekleşmişti
    Hani fıkra olsa gülerdim ama şu link doğruysa eğer 14.5 milyon kişi çalışarak 15 milyon emekliyi finanse etmeye mi çalışıyor yoksa ben mi yanlış görüyorum.

https://data.tuik.gov.tr/Bulten/Inde...22-49358&dil=1

Aynı sayılar almanya da 16 milyona emekliye karşılık 47 milyon çalışan.

Sayfa 940/1003 İlkİlk ... 440840890930938939940941942950990 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •