Sayfa 515/1003 İlkİlk ... 15415465505513514515516517525565615 ... SonSon
Arama sonucu : 8022 madde; 4,113 - 4,120 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XX

1. Özel sağlık pirimler +120-300% dolar 17 bandı 12 aylık fark.. +50% dolar cinsi zam.
    3 kişilik aile, ölüsü/alt sınıf network 75bin.. Ölüsü bakın...

Azcık daha abartırlarsa sigortalı olma masrafı, cash bıçaktan fazla olacak..
    Şu anki durum,
    Kokoş sekreterleri, pazarlamacıları vs bilumum sağlık parazitini finanse sigortası...

Sektör bu hızla küçlür/batar..
    Memento mori

2. Bu sene yağmur fazla yağdı bundan sebeple buğdaylar da pas hastalığı varmış. Yani insan boyunda buğday var yalnız başagin içi boş olurmuş onun için ilaç altinması gerekiyor yağmur olmadan. Eğer bu genele yayılmış ve ilaçlama çok pahalı olduğunu için yapılmazsa buğday da rekolte çok çok düşük çıkar muhtemelen ekmeği 10 TL yiyeceğiz

3. Muhtemelen Şimşeğin kafasında şu var. Yeşil soğanı salacak faizi %25 üstüne çıkaracak belki %30-35 bu arada parayı kısacak enflasyonu biraz coşacak tabi bunları rte ye anlatınca rte de faiz sebep enflasyon sonuç diyor orta yolu bulmaya çalışıyorlar gibi. Yoksa bir ay olmuş ortada ses seda yok. Ya da Şimşeğin beklediğinden daha da kötü bir durum var geldiğine bin pişman olmuştur.

4. Independent ın yer verdiği haberde, Guardian, İstanbul un Fatih ilçesindeki Kapalıçarşı nın da nabzını tuttu. Gazete, burada altın satıcılığı yapan ve kendisini Erdal olarak tanıtan yurttaşın, -Bir likidite sorunu var. İnsanlar satmaya çalışıyor ama satamıyor, bu yüzden ortam gerginleşiyor- sözlerini aktardı.

Seçimden sonraki bu dönemde tarihimizin en kötü sezonunu yaşadığımızı söyleyebilirim. Bütün günü hiç satış yapmadan geçirdiğimiz oluyor. Normalde dolar yükseldiğinde turistlerin buraya gelip bir şeyler satın almak istemesi gerekir. Fakat şu anda böyle bir durum yok. Ben 25 yıldır bu işin içindeyim, daha önce hiç böyle bir şey görmedim. Üç gün önce hiç satış yapamadan dükkanımı erkenden kapatıp eve gittim.

https://www.karar.com/ekonomi-haberl...zonunu-1762135

5.  Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    Independent ın yer verdiği haberde, Guardian, İstanbul un Fatih ilçesindeki Kapalıçarşı nın da nabzını tuttu. Gazete, burada altın satıcılığı yapan ve kendisini Erdal olarak tanıtan yurttaşın, -Bir likidite sorunu var. İnsanlar satmaya çalışıyor ama satamıyor, bu yüzden ortam gerginleşiyor- sözlerini aktardı.

Seçimden sonraki bu dönemde tarihimizin en kötü sezonunu yaşadığımızı söyleyebilirim. Bütün günü hiç satış yapmadan geçirdiğimiz oluyor. Normalde dolar yükseldiğinde turistlerin buraya gelip bir şeyler satın almak istemesi gerekir. Fakat şu anda böyle bir durum yok. Ben 25 yıldır bu işin içindeyim, daha önce hiç böyle bir şey görmedim. Üç gün önce hiç satış yapamadan dükkanımı erkenden kapatıp eve gittim.

https://www.karar.com/ekonomi-haberl...zonunu-1762135
    Hadi canım. İnanmam. Her şey tıkırında işliyor.

6.  Alıntı Originally Posted by selcukylm Yazıyı Oku
    Hadi canım. İnanmam. Her şey tıkırında işliyor.
    Sabah gazetesinin haberi olsa tamam, ama degil. Guardian'in haberi.

Dukkan kirasinin yillik kilo altinla odendigi bir carsi bu.

Deutsche Bank: Faiz artışı kadar TCMB'nin iletişim dili de önemli

Deutsche Bank, TCMB'nin faiz artış patikasına dair tahminlerine yer verdiği bir rapor yayımladı. Banka bu haftaki toplantıda faizlerin yüzde 20'ye çıkarılmasını beklediklerini ancak faiz artışının boyutu yanında TCMB'nin iletişim dili gibi faktörlerin de eşit derecede önemli olduğunu belirtti.

19 Haziran 2023 Pazartesi

İletişim diliiiiiiiii?????!!!!!!

Saldım çayıra.!!!
    Ne çıkarsa şansına.!!!
    Kader kısmet.!!!
    İnşallah maşallah.!!!

Kendime masallar.!!
    Masallar dünyası.!!!
    Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

Sayfa 515/1003 İlkİlk ... 15415465505513514515516517525565615 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •