Sayfa 904/1003 İlkİlk ... 404804854894902903904905906914954 ... SonSon
Arama sonucu : 8022 madde; 7,225 - 7,232 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XX

Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    Saldırıya uğrayan N.Ö.nün eşi Şelal Ö., sürekli tehdit edildiklerini ve can güvenliklerinin olmadığını belirterek, Biz 2 yıldır burada yaşıyoruz. Bu süre içerisinde bize yaptırmadığı huzursuzluk ve terbiyesizlik kalmadı. Sürekli bizi tehdit etmeye ve evi basmaya çalışıyor. Pazarda beni gördüğünde evin bize pahalıya mal olacağını söylüyor. Sürekli bizi korkutuyor. Hiçbir yere gidemez olduk. Çocuğum, eşim ve kendimin can güvenliğimin olmadığını düşünüyorum. Sürekli bizi tehdit ediyor. Biz parkta oturuyorduk. Kirayı 2 bin 600 lira olarak anlaşmıştık. Ev sahibi dün akşam eşimi arayarak onunla konuşacağını söyledi. Geldiklerinde ise birden adamlarını toplayarak eşime saldırmaya başladılar. Zaten arabayla gelmişlerdi ve çok fazla kişi vardı. Onlar da silah ve bıçaklar vardı. Dün karakola gidip şikayetçi olduk. Kendisinin ifade vereceğini, yine geleceğini söyledi. Buradan yetkililere sesleniyorum, bir şeylerin gerçekleşmesi için bir can kaybının olması mı gerekiyor? Lütfen gereği yapılsın. Huzurumuz kalmadı. Çocuklarımı okula gönderemez oldum. Sürekli bizi arayarak, herkes 8-10 bin liraya oturuyor, ben neden bu fiyata sizi oturtayım diyor dedi.

https://www.cumhuriyet.com.tr/turkiy...m_medium=Yasam

Bu olayi tekip edin bakin, devlet var mi, yok mu..
    Adam Haklı ; adamın malına çökmeye çalışıyorlar...

Geçen Rize de biri kiracısını öldürmüştü...

Bizim burada 2+1 daire kira 15 kağıt adam 3 kağıda oturuyor ev sahipleri ile benzer süreçleri yaşıyorlar...Kimi dava açmış kimisi de gayrı resmi yoldan kiracıyı tahliye etmeye çalışıyor veya tahliye ediyorlar...

Yarın KKM cilerin eline bir kağıt verip paraları yakacaklar diye düşünüyorum...Resmi açıklamalarda benzer şey söylüyor. ...Bu da burada kalsın ...

2. Afiyet olsun

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by heval Yazıyı Oku
    Adam Haklı ; adamın malına çökmeye çalışıyorlar...

Geçen Rize de biri kiracısını öldürmüştü...

Bizim burada 2+1 daire kira 15 kağıt adam 3 kağıda oturuyor ev sahipleri ile benzer süreçleri yaşıyorlar...Kimi dava açmış kimisi de gayrı resmi yoldan kiracıyı tahliye etmeye çalışıyor veya tahliye ediyorlar...

Yarın KKM cilerin eline bir kağıt verip paraları yakacaklar diye düşünüyorum...Resmi açıklamalarda benzer şey söylüyor. ...Bu da burada kalsın ...
    Hükümet diyorki , ben her şeye %100 zam yapacam ama sen kiraya %25 yapacaksın.

Niye ?

Seçim kazanmam lazım.

Bana ne la , Hovardalik yapacağına konut sorununu çözeydin.

Türk milletinde güçsüzden yana olma duygusu vardır. Bakın haklıdan yana değil güçsüzden yana.

Ev sahibi geçen yıl aldığı kirayla yaptığı bir harcamayı bu sene yapamıyor.

Benim komşu diyorki , kardeş maaşına ne kadar zam geldiyse, yüzdelik olarak o kadar zam yap bari diyor ama kiracı ona da yanaşmıyor. Adam aldığı kirayla çocuk okutuyordu ama şimdi yetmiyor. Kiracısı da t.şaklı bir bürokrat olunca hiçbir şey yapamıyor. Satmaya çalıştı o da olmadı. Ne yapsın bu adam ?

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by dimitris Yazıyı Oku
    Hükümet diyorki , ben her şeye %100 zam yapacam ama sen kiraya %25 yapacaksın.

Niye ?

Seçim kazanmam lazım.

Bana ne la , Hovardalik yapacağına konut sorununu çözeydin.

Türk milletinde güçsüzden yana olma duygusu vardır. Bakın haklıdan yana değil güçsüzden yana.

Ev sahibi geçen yıl aldığı kirayla yaptığı bir harcamayı bu sene yapamıyor.

Benim komşu diyorki , kardeş maaşına ne kadar zam geldiyse, yüzdelik olarak o kadar zam yap bari diyor ama kiracı ona da yanaşmıyor. Adam aldığı kirayla çocuk okutuyordu ama şimdi yetmiyor. Kiracısı da t.şaklı bir bürokrat olunca hiçbir şey yapamıyor. Satmaya çalıştı o da olmadı. Ne yapsın bu adam ?
    Yakın da ben de taşınabilirim. Bu piyasa da satamam evi. Sırf yukarıdaki sebeplerden evimi kiraya vermek istemiyorum. Boş dursun aq diyeceğim, şimdi de boş durdurmamanın çaresini arıyorlar.

Mülkiyet hakkını kaldır da tam olsun bari, iki gün ağlar üçüncü gün alışırız, kafamız rahatlar.

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
    Bi ara iş yerlerini dövizle kiraya vermeyi yasaklamışlardı. Konutlar da dahil miydi ona? Dövizle kiraya verebilir miyiz , bilgisi olan var mı arkadaşlar?

Alıntı Originally Posted by 111222333 Yazıyı Oku
    Afiyet olsun

Bu restoranlara gidip mi çekiyorsunuz merak ettim

7.  Alıntı Originally Posted by dimitris Yazıyı Oku
    Bi ara iş yerlerini dövizle kiraya vermeyi yasaklamışlardı. Konutlar da dahil miydi ona? Dövizle kiraya verebilir miyiz , bilgisi olan var mı arkadaşlar?

Sadece Yabancilara dovizle kiralanabiliyor. Yerliye evi dukkani TL ile zorunlu.

Tebliğ'in 8'inci maddesinin üçüncü fıkrası uyarınca, Türkiye Cumhuriyeti Devleti ile vatandaşlık bağı bulunmayan Türkiye'de yerleşik kişilerin kiracı olarak taraf oldukları gayrimenkul kiralama sözleşmeleri hakkında dövizle sözleşme yasağı uygulanmayacaktır.

https://babayigit.av.tr/gayrimenkul-...ayacakt%C4%B1r.

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by kastirsef Yazıyı Oku
    Sadece Yabancilara dovizle kiralanabiliyor. Yerliye evi dukkani TL ile zorunlu.

Tebliğ'in 8'inci maddesinin üçüncü fıkrası uyarınca, Türkiye Cumhuriyeti Devleti ile vatandaşlık bağı bulunmayan Türkiye'de yerleşik kişilerin kiracı olarak taraf oldukları gayrimenkul kiralama sözleşmeleri hakkında dövizle sözleşme yasağı uygulanmayacaktır.

https://babayigit.av.tr/gayrimenkul-...ayacakt%C4%B1r.
    Teşekkür ederim .

Sayfa 904/1003 İlkİlk ... 404804854894902903904905906914954 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •