Sayfa 314/1003 İlkİlk ... 214264304312313314315316324364414814 ... SonSon
Arama sonucu : 8022 madde; 2,505 - 2,512 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XX

1. Gılışdar şu an kahroluyor.

Rusya, Ukrayna'da Dnipro nehri üzerindeki Kakhovka barajını havaya uçurdu.
    Milyonlarca dönüm Tarım arazisinin etkilenmesi bekleniyor.
    Buğday fiyatları uluslararası piyasalarda bu saldırı sonucunda harekete geçti.
    Kendime masallar.!!
    Masallar dünyası.!!!!
    Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

3.  Alıntı Originally Posted by HURKUŞ Yazıyı Oku
    Fiziki dolar bitince sıra Fiziki altına gelecek.
    Doları mecburen ithalatcı ve yurtdışına gidecek olanlar alacak.

Piyasada mecburen fiziki gram altınla dönmeye ve yatırımlarınıda korumaya başlayacak.
    Bu sırada çıkabilecek olan sahte altınlara dikkat.
    valla ben bankada bırakmadım doları çektim. Bankalar yeteri kadar topladıkları zaman düğmeye basacaklar döviz bürolarının alış ve satış rakamlarına eşitlemesine veya üzerlerine çekmeleri vatandaşın kapalı çarşıya olan ilgisini azaltmak bankalar üzerinden işlem yapmalarını sağlamak vatandaş bakacak ki nasıl kapalı çarşıda da aynı bırak bankada kalsın ya da alım için bankayı tercih edecek ta ki kafasına tokmağı yiyene kadar.

4.  Alıntı Originally Posted by BOSPOROS Yazıyı Oku
    Rusya, Ukrayna'da Dnipro nehri üzerindeki Kakhovka barajını havaya uçurdu.
    Milyonlarca dönüm Tarım arazisinin etkilenmesi bekleniyor.
    Buğday fiyatları uluslararası piyasalarda bu saldırı sonucunda harekete geçti.
    Kendime masallar.!!
    Masallar dünyası.!!!!
    Bu yıl milletin anasını şimşek ile fena ağlatacaklar asıl ağlatmaları yerel seçimlerden sonra olacak meteor düşecek vatandaşın kafasına milletin haberi yok .

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    11 BOYUT
    Gönderi
    15,342
     Alıntı Originally Posted by cevdet _060 Yazıyı Oku
    Bu yıl milletin anasını şimşek ile fena ağlatacaklar asıl ağlatmaları yerel seçimlerden sonra olacak meteor düşecek vatandaşın kafasına milletin haberi yok .
    Bu milletin başına taşta yağsa tınlamaz suçlu CHP olur,zamanında Atatürk bunları adam etmek için çok uğraş verdi ömrü yetmedi,şimdi Atatürkçüler vatan haini onlar RTE sayesinde vatansever...taş demişken aklıma güneş patlamaları neticesinde dünyada sorun yaşanacak 2025 yılında,manyetik kalkan sekteye uğrama ihtimali var,sanırım tayyibin üfürükçüleride buna bir çare bulur,öyleye böyle uçuk fikirliler çok,deyimleri depremler yaparız uçaklar düşürürüz vs üfürüklen

6.  Alıntı Originally Posted by SmuraY Yazıyı Oku
    Gılışdar şu an kahroluyor.
    onlar maaşını alıyor sayesinde düzen devam ediyor, kahrolmaz yani

gençlere seslenmeye devam ederler.

7.  Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    Bankalar , serbest piyasanın üzerinde döviz alış kuru uygulamaya başladılar.
    Bu sayede;
    1) Elinde, kasasında , yastık altında cash dövizi olanları nakit getirip bankadan bozmaya davet ediyorlar.
    2) DTH hesaplarında dövizi olanlar da nakit çekmeyip, bankadan bozmaya davet ediyorlar.
    3) Bankalar, döviz satış kurunu serbest piyasa satış kurunun çok üzerinde tutarak benden döviz alma diyorlar.
    4) Dövizler sisteme girdikçe döviz rezervlerinin artmasına katkida bulunur. (-76 milyar zor kapanır o ayrı)
    sözün özü kime bozduralım pardon kime verelim dövizi dövizi!!

8.  Alıntı Originally Posted by cevdet _060 Yazıyı Oku
    valla ben bankada bırakmadım doları çektim. Bankalar yeteri kadar topladıkları zaman düğmeye basacaklar döviz bürolarının alış ve satış rakamlarına eşitlemesine veya üzerlerine çekmeleri vatandaşın kapalı çarşıya olan ilgisini azaltmak bankalar üzerinden işlem yapmalarını sağlamak vatandaş bakacak ki nasıl kapalı çarşıda da aynı bırak bankada kalsın ya da alım için bankayı tercih edecek ta ki kafasına tokmağı yiyene kadar.

Keşke Bosposrus vs vs gibi sürekli kötümser kişilerin gazına gelmeyip seçimden öncekl hafta Eurobond kökleseydin.

Misal ben seçimden önce bütün dölarlarımla %11 getirili Eurobond aldım. %4 getirisi oldu doların bir haftada. Bereket versin. %8 getiri olunca çıkıp başka enstrümana geçeceğim.

Tamam bir tarafım var. Siyasi görüşüm var. Ama burada bulunma amacım paramı çoğaltacak şeyleri yapabilme ihtimalini arttırmak.

Türkiye de bir kere haftasonu kapalıçarşıya tahtakaleye mısır çarşısına gezmeye gidin. Dönen parayı gör. Aklın şaşar.

Tamam devalüasyon falan olur da burası da dünyanın en köklü ekonomilerinden birisi. Burası asla ama asla Arjantin veya Venezuela olabilemez. Buradaki ekonominin %70 inden fazlası kayıt dışı. Ayrıca köprü olarak dünyanın en önemli merkezi.

Fırsat bulunca ucuz mala yapıştırın alın veya satın. Sürekli kötümser muhaliflere, veya Sürekli yalama yandaşlara itibar etmeyin.

Fırsat geldi mi yapıştırın çift yönlü.

Selamlar.

Sayfa 314/1003 İlkİlk ... 214264304312313314315316324364414814 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •