Sayfa 496/1003 İlkİlk ... 396446486494495496497498506546596996 ... SonSon
Arama sonucu : 8022 madde; 3,961 - 3,968 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XX

1. Sayın sugosu benim başımdan da benzer olaylar geçti. Kaza sonrası hastane hastane yürüyecek koşacak gibi dolanıyorduk. Tabi ilk sekiz ay oturma olayı yoktu sedyeyle geziyoruz. Bir hastanede sedyede yatarken babam bir düğmeye bastı amuda kalktım. Düzeltmeyi bilmiyoruz yeni alınmış bu sedye etrafta bilen personel de yok. Kaç saat amuda kalkmış vaziyette bekledim. Daha sonra babamla hastaneye gittik mi babamı yanımıza almıyorduk sakarlık yapar diye. Diğer yaptıklarını burada anlatamam ülkeye rezil olurum.

2. Cinsiyet değiştiren beş yıl erken emekli olabilirmiş. Makineyi söktürüp emekli olunca yerine taktırsa

3. Sn. Sugosu82 büyük geçmiş olsun....
    ebenin şaplağı ile imamın pamuğu arasında geçen zamana HAYAT diyoruz.

4.  Alıntı Originally Posted by pilavli Yazıyı Oku
    viop 26 haziran kontratı 23,71 bu arada, dolar bayrama kadar sabit diye fiyatlanıyor bilginiz olsun.
    Israrla paylaşıp duruyorum anormal bir durum olduğu için.
    Bugün Nuri Sevgen de dikkat çekmiş twitterda (https://twitter.com/nurisevgen), elinizdeki doları satıyorsunuz 26 haziran vadeli kontratı neredeyse aynı fiyata alıyorsunuz, dörtte biri kadar para teminata gider, ona günlük faiz işler, kalan dörtte üçü de 12 gün faizde değerlendiriyorsunuz, 26 haziranda kontratları kapatıp aynı miktar doları geri alıyorsunuz elinize de kar kalıyor (doların fiyatı ne olursa olsun değişmez çıkması inmesi sizi bağlamaz). Dolar alsat işinde marj olmasa böyle bir risksiz kazanç durumu oluştu. Az kazanç ama arbitraj türü risksiz bir iş.
    Sonraki vadeler için de hesap yapılıp aynı iş denenebilir, vadeler arasında aylık %2'ye düştü fark, mevduatta yıllık yüzde 40 yani aylık %3 üstü getiri mümkün. Acaba dolar sattırmak için mi böyle açıklık bilerek bırakılıyor.
    Büyük parası olup küçük komisyon ve marjlarla iş yapabilen arkadaşlar bu işlerden anlıyorsanız bir ilgilenin dolar mevduat ve DDKKM faiziyle karşılaştırın, kendi hesabınızı yapın, aklınıza yatarsa girişirsiniz. Ben haber vermiş olayım.

5.  Alıntı Originally Posted by Joe Dalton Yazıyı Oku
    daha öncede yazıldı buralarda.. mal varlığı ayrı.. nakit akışı ayrı..
    caddede evi arabası bodrumda yazlığı var.. ( zamanında uygun almış ) baksan 20 milyonluk.
    ama geliri emekli maaşı.. çok var böyle..
    20 milyonluk malı olup da 10-20 bin emekli maaşıyla geçim sıkıntısı çekmek finansal cehalettir. Zaten ömrünün sonbaharındasın sat malını düzgün yaşa. Parayı yemek istemiyorsan miras bırakmak istiyorsan sat eurobond al aylık 150 bin lira gelir bırakır birazıyla kiraya çıkar kalanıyla lüks içinde yaşarsın, vefatında da anapara mirasçılarına kalır.

haftaya perşembeye kadar usd'yi 25 üstü atıp, faiz kararı ile bakalım bir hikaye peşine düşeceklermi ?

7.  Alıntı Originally Posted by Sugosu82 Yazıyı Oku
    Geçen şu mesajı atmıştım..annemin durumu ağırlaşınca düzgün bir hasta bakım evi buldum özel ilgilenecekler..
    Yatışı yaptım.odasına eşyaları çıkarırken merdiveni yeni yıkamışlar düştüm..
    Omzum çıktı.operasyon geçirdim.yeni ebe geldim..bir insan bu kadar mı sınanır çok merak ediyorum..
    Geçmiş olsun Allah şifa ve kolaylıklar versin. Herkes kendi yaşadıklarını zor sanır hocam. Biz işlerimizin hep planlı gittiğinde bizim yaptığımızı sanırız. Ama bir kader çizgisi var. Tekrardan Allah kolaylıklar versin.

8. Seçim öncesi dolar portföyüne ekleme yapacaktım.Alım satım marj aralığı çok fark olduğu için ben de bulaştım bu KKM'ye ..Bugün vade dönüşü olsa internet bankacılığında güncel kur yazan fiyattan mı TL verecekti bana banka ? Yoksa ayrı bir rakam üzerinden mi dönüş oluyor ? Bilen varsa yeşillendirirse sevinirim ..Gün içinde görünüm şu şekildeydi

Sayfa 496/1003 İlkİlk ... 396446486494495496497498506546596996 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •