Sayfa 294/1003 İlkİlk ... 194244284292293294295296304344394794 ... SonSon
Arama sonucu : 8022 madde; 2,345 - 2,352 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XX

1.  Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    Tam aksine. Kendisi çok mutlu.
    Sorumluluktan kurtuldu. Devir teslim töreninde J. Mehmet beyin suratına bakıp “OHHH†çekti.
    İzlemediyseniz izleyin.
    süleyman bey in ohhh çekmesinin üzerine ohhh tanımam

2. selam arkadaşlar ben dolarla ilgili değilde sek(isvec kronu),dk(danimarka kronu) ve nor(norvec kronu) bankalar ve serbest döviz piyasasınada alış satış kısıtlamasımı (satılamıı-yor) geldi bulunduğumuz ilcede bu üc ülkedeki işci kardeşlerimizin dövüzleri üc bankadışında bozulmuyormuş oda hesp acılıp iki gün sonra para alınıyormuş böyle bir durum var bilgisi olan arkadaşlar cevap vere bilirmi şimdiden teşekkürler kısıtlamamı var . gecici bir durum mu bu olay..y.t.d

3. il KONYA İLCE KULU SAYIGILAR HAYIRLI KAZANCLAR Y.T.D

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    11 BOYUT
    Gönderi
    15,342
     Alıntı Originally Posted by tospa Yazıyı Oku
    Hocam Akademi de ulaşılabilecek son nokta kıdemli profesör. 32-33 bin lira maaşı var. Yani büyükşehirlerde yüzüne bakılacak 3+1 ev kirası 15 binden, ikinci el araba 1 milyondan başlıyorken yeter bu maaş diyorsanız tamamdır.

İşi için cebinden para harcayan tek meslek Akademisyenlik. Bir sürü kaynak edinmek zorundasınız. Bir SCI, SSCI dergide yayın yapmanın sadece editör ücreti 1000-1500 dolar. Yurt dışı bir kongre/sempozyum masrafı 2000-3000 dolar. Yurt içi bilimsel faaliyetlere katılmak bile imkansızlaştı. Millet online katılım kabul edenleri kovalıyor. Git gel, konaklama derken.

Daha yeni birimde Uluslararası kongre yaptık. Türk katılımcıdan çok yabancı var. Filipinlerden, Malezyadan, İrandan kalkmış gelmiş. Online katılımcılar hep bizimkiler. Para yok.
    Eski iktisatçıyım,80 öncesi bakanlıkta üst görevdeydim işçi statüsünde,memur olmam için çok zorladılar olmadım,80 öncesi memur 1.500-2000 alıyordu,hocalar az üstündeydi,bende 6-8 arası alıyordum,80 darbesinden 3ay önce yurt dışına kaçtım duyumlardan dolayı,2 sene yurt dışında ekonomi okudum,kayıtlarımız silindiğinde ülkeye geri döndüm,tekrar eski iş yerine baş vurdum almadılar,bir kamu kurumuna amele olarak baş vurdum işe girdim,üs ünvandan alt ünvana indik,her tür meslekte çalıştım kamuda makine ustası olarak emekli oldum,ama 82-88 arası memurların at beylik döt beylik yaşadığı zamanlardı,çünkü SSK parasını evren ve özal iç etmişlerdi 8 sene toplu sözleşmeleri fes etmişlerdi,biz 15-25 alırken memur 200 üstünde alırdı,o zamanlar memurda çıt yoktu,işçi sınıfı devamlı eylemdeydi,neyse 88 sözleşmeye oturuldu memurun tekrar 2 misli maaşını aldık,peşinden memurlar homurdandı,yahu yüksek maaş alırken iyiydide sözleşmemiz imzalandıktan sonra neden homurdanıyorsunuz,bu arada tekrar beni aradı bakanlık işine geri dönebilirsin diye,ne olarak düz memur ve gitmemiştim,90-2003 arası 1500 dolar üstü maaşımız vardı,yani işin özeti kamuda memurluk akıl karı değil,almanyada 80 başlarında 5000 mark alırdı öğretmenler,mühendisler 5-8 arası,sanırım hala öyle,zat başa geldikten sonra ilk eli kamu işçilerine attı kitleri sattı peşkeş çekti yani bilinçli kamu sendikacılığını lav etti,memur normalde ecevitin ahını çekiyor,kıbrıs savaşından sonra beni destekleyin dedi işçi gibi sizi sendikalı yapayım dedi,onlar oy bile vermediler,eğerki oy verselerdi şu an ülke avrupa statüsünde olurdu,çünkü avrupa sendikalar birliği çerçevesinde çalışırlar,adı üstünde madenciler birliği kuruluşu özü

5.  Alıntı Originally Posted by Batman Yazıyı Oku
    süleyman bey in ohhh çekmesinin üzerine ohhh tanımam
    Hadise

https://youtube.com/shorts/J0GJwXXWCck?feature=share

6. Mehmet Şimşek gelmiş ama TÜİK ve Şaban yerinde duruyor ve rasyonel politikaya döndük diyor bende dötüme baktım sordum oda gülüyor baktım Mıçıyor kim kiminle inatlaşiyor pek anlayamadım

7.  Alıntı Originally Posted by Ayasofya 2005 Yazıyı Oku
    Mehmet Şimşek gelmiş ama TÜİK ve Şaban yerinde duruyor ve rasyonel politikaya döndük diyor bende dötüme baktım sordum oda gülüyor baktım Mıçıyor kim kiminle inatlaşiyor pek anlayamadım
    Dur hele.
    Daha yemin etmedi.
    Mb Başkan adayı Hanımefendi de bugün külliyeye çıkacakmış.

8.  Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Yıllarca uğraşıp doktora yapıp da gerçekte hiçbir vasfı olmayan yüzlerce eleman var. Bunlara o maaşlar çok bile. TV'lerde adının önünde profesör ünvanı taşıyıp da boş teneke olan bir sürü adam dinledim. Akademi de memleket insanının ortalamasına yaklaştı son 20 yılda.

Maaşları arttırsalar bu boş beleş tipler ödüllendirilecek durduk yere, az bırakınca da gerçekten hak edenlerin canı yanıyor.
    185 bin kişilik camianın içinde böyle tipler olması kadar doğal bir şey yok hocam. Her meslek grubunda var. Tıp doktorunda da var, hukukçu da, avukatta da var. Ama sorun Akademisyen olunca göze batması. Ha şunu da söyleyeyim, görünen kadar görünmeyen de var. Ama yapacak bir şey yok, bunu önlemenin imkanı da yok. Bu tiplerin aldıkları maaşa ihtiyaçları da yok bu arada. Bu yüzden o triplere giriyorlar.
    Son tahlilde bu meslek ile değil kişilik ile ilgili bir problem. Siz bile bile siyaha beyaz diyebiliyorsanız insanların gözünün içine baka baka, orada mesleğinizin, unvanınızın değil kişiliğinizin tartışılması lazım.

Sayfa 294/1003 İlkİlk ... 194244284292293294295296304344394794 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •