Sayfa 100/1005 İlkİlk ... 50909899100101102110150200600 ... SonSon
Arama sonucu : 8037 madde; 793 - 800 arası.

Konu: Viop LI

1. Yaw burası Gece kulübü önü gibi...Ne zaman foruma girsem kavga var burada...
    Vadecilerde alkolik insanlar gibi genellikle asabi olurlar...

Şaka Şaka..

2.  Alıntı Originally Posted by decamercion Yazıyı Oku
    https://twitter.com/withbasak/status...62919788834816

Bu çok güzel olmuş, en çokda eko
    Epik
    Memento mori

3. Muhalefetin basindaki yetersiz mecburiyetten kendine gelen 48 oyla övünüp 80 yaşında gene aday olmak üzere istifa etmeyecek.

Saka gibi. Üstünü başını parçalarsın. Kendini parcalarsin. İnsan olan insan içine çıkamaz çoluğun çocuğun suratıma bakamaz azıcık onuru gurur haysiyeti olan şerefi namusu olan istifa eder paşa gevrek gevrek gülüyor.

Ne desem bilemedim. Hayırlı olsun diyelim

Neyse. Kozaa güzel gitmiş ama bu ay 60 girurse çok iyi olurdu bakalım çakacaklar mi gidecek mi

4. 1MW için maksimum 20 dönüm arazi gerekiyormuş.

100 MW için 2 bin dönüm yani 2 km2

Çoğu barajın yakınında 2 km2 koruma alanı vs olabilir. Rahatlıkla mevcut barajların yanına bunlar yardımcı tesis olarak kurulabilmesi lazım. Bu şekilde ek iletim yatırımı vs yapmadan hızla 2-3 bin MW güneş panel sistemi kurulabilir.

Bazı örnekler var, çoğalmamasının sebebi termik santrallerin borcu vs lobiler diye düşünmeden edemiyorum.

https://www.aa.com.tr/tr/gundem/turk...-girdi/2416097
    Türkiye'nin ilk, Avrupa'nın en büyük hibrit enerji santrali Bingöl’de hizmete girdi

Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

5. Gördüğüm kadarı ile Elektirk Piyasası BIST'den daha düzgün işliyor gibi. Mutlaka orada da sorunlar vardır ama kimin ne kadar kapasitesi var, hava durumu, saatlik üretim ve tüketim, arıza bilgileri katılımcılara açık.

BIST'de ise süreki yatırımcıyı korumak için bilgiyi gizili tuttuk, veya artık gizlenemeyeceğini anladık denilerek KAP açıklaması oluyor ya da falanca ülkedeki ana şirketin bilanço bilgilerini dikkate almayın orası başka formata göre deniyor.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

Devlet Adamı olmanın en önemli vasfı
    Erdemli ve Haysiyetli olmaktır..

PADİŞAH Hz.leri tarafından İngiliz Mehmet diye yuhalatılarak gönderilen kişi, tekrar
    U dönüşü ile devlet kadrosuna alınacaksa

Ne kendisinden, ne alacağı kararlardan bu ülkeye fayda gelmez...

Bilgili olduğu kadar, erdemli ve onurlu insanlar devlet adamı olmalıdır..

3 Merkez BAnkası Başkanını görevden aldı..

İtibarlarını, haysiyetlerini ayaklar altına altı,çiğnedi..
    Suçları varsa, yargıya havale etmedi.Keyfi,ani kararlarla en yakın adamlarını resmen sokağa attı..
    Kendilerini temize çıkarma,aklama imkanı vermedi..

Bu duruma düşen,devlet adamlarının ,itibarları -3 paralık- olduğu gibi, çevresinden dışlandı,
    ailesi zor duruma düştü, işsiz kaldı. yani sonuç olarak her türlü sıkıntıyı yaşadı,,tattı.
    Çevrede Bay Receb'i yakından tanıdı..

VE devlet kadrosuna bir daha hiç bir vasıflı,bilgili kimse gelmedi,gelmesi gerekende uzak durdu..
    Kaçtı..
    TR Cumhuriyetinin mali sorunları yanında, KADRO sorunu da had safhada sıkıntılı..
    Malum kişiden kaynaklanan!!

Güven veren, itibar telkin eden,politik laf cambazı olmamış tek bir kişi yok..

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    Marmara'nın GÜNEYDOĞU sahili
    Gönderi
    9,541
     Alıntı Originally Posted by ariston Yazıyı Oku
    Eski filmlerde geçen "Parayı ABD Hazine Tahvili şeklinde çantada getir" lafı şimdi daha mantıklı geliyor.

Piyasaya 10 bin, 100 bin, 1 milyon dolar kupürlü, üzerinde kupon olan eurobond tahvili sürmek de alternatif olabilir.

Zamanında varmış
    soldakinden var dededen kalma .. ofiste çerçevelettim astım duvara

Sayfa 100/1005 İlkİlk ... 50909899100101102110150200600 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •