Sayfa 294/1005 İlkİlk ... 194244284292293294295296304344394794 ... SonSon
Arama sonucu : 8037 madde; 2,345 - 2,352 arası.

Konu: Viop LI

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    AKİNONYA ŞATOSU
    Gönderi
    11,789
    Blog Entries
    1
    Aracın vergisini ödemeyip satarken alıcıya ödetmek de seçenek.

Trafik ceza ödeten bile var. Sen bilirsin kardeş diyip kenara çekiliyor.

Psikolojik YAS süreci
    1.İnkâr 2.Kızgınlık/öfke 3.Pazarlık 4.Depresyon 5.Kabullenme

Vatandaşla esnafla uğraşan
    Vatandaşın esnafın cebine el atan iflah olmaz bu ülkede..
    Örnek chp dir.
    Dışardan ucuz dövüz bulsun
    Gölge etmesin
    Vatandaşın eli kolu uzundur..
    Babasını soyar
    Yine ayakta kalır

SNE-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    ben insanlığın basit temel taşıyım.
    beni yıkan kendi saltanatını yıkar.(şahanşahna)

Mehmet Şimşek ile Nurettin Nebati’nin geçmişlerine dair ortak özelliği varmış.
    Tahmin edebilen var mı?

4. Makina mühendisleri analizlerde daha başarılı. Mesela bilgisayar mühendisliğinde her şey mümkün ama reel hayatta fiziksel sınırlamalar var.

Örnek olarak liman, demiryolu, vagon, TIR, gümrük kapısı vs kapasitesi sınırlı. Bayramlarda TIR'cılar köyüne gidince ihracat yavaşlıyormuş ilk defa duydum.

Bir konteyner mal ortalama 10-15 bin dolar deniyordu, bir büyük konteynerde 20 ton yük için ortalama yük 20 bin dolar olsun. TIR ile gönderilebilecek malların sadece sınır kapılarında fiziksel sınırı var. Mesela 365*20*10000 = yıllık 73 milyar dolar belki kabaca TIR yolu ile ihracat sınırı olabilir. Avrupaya zaten bir çok ülkede permi sınırı var.

Kg başına daha pahalı ürün üretmek gerekiyor. Kg 1 dolar altında ürünlerin ihracatından kalkınmak zor gibime geliyor. Sebze, meyve, süt, unlu ürünler vs genelde kg başına 1-2 dolar ürünler. Bunun dışında hububat, kömür, demir, cam, çimento, seramik vs bir çok ürün ton başına 1000 dolar altı ve genelde limanlar ile ihracat ithalat oluyor.

Bunun dışında alıcıların da belirli ürünler için bir alım kapasitesi var. Bugün çok büyük ölçüde altın bulunsun altın fiyatları önemli ölçüde gerileyebilir.

Konut ve otomobil iç ekonomide önemli bir harcama alanı, ekonomi durmasın diye sürekli o alanlar teşvik ediliyor, her yer beton deniyordu deprem bahane oldu komple tekrar ele alınacak gibi.
    Son düzenleme : ariston; 04-06-2023 saat: 17:06.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

5. A101'de dün 2,5 litre Cocacola 29 TL iken bugün 35 TL olmuş.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

kemal sunalın yedi bela hüsnü diye efsane bir absürd komedisi var. orda bir replik var.

-- ben öğleden sonra adam dövmeye çıkıyorum. dayak yiyecek çok insan var şehirde.

https://youtu.be/gPbAredRRqw?t=3095

puhhaha

yarın hiç işlem yapmamak lazım. kaçan göçen bir şey yok.

7.  Alıntı Originally Posted by secbul Yazıyı Oku
    Aracın vergisini ödemeyip satarken alıcıya ödetmek de seçenek.

Trafik ceza ödeten bile var. Sen bilirsin kardeş diyip kenara çekiliyor.
    millet oda aidatlarını yatırmayıp seçimlerde başkanlığa talip olanlara ödetiyor oy karşılığı..

8. Ülkeye 13 milyon mülteci girmiş iken Ümit Özdağ hariç hepsinin canı cehenneme.

Yok şu iyiymiş yok bu iyiymiş.

CPH2269 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    abdülselam özatak, fethi sekin, ömer halisdemir, turgut aslan, kaşif kozinoğlu...

Sayfa 294/1005 İlkİlk ... 194244284292293294295296304344394794 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •