Sayfa 299/1005 İlkİlk ... 199249289297298299300301309349399799 ... SonSon
Arama sonucu : 8037 madde; 2,385 - 2,392 arası.

Konu: Viop LI

1. Bildiğim bir köyde zamanında bir kooperatif paketleme tesisi gibi bir şey açmış yılda 1-2 ay çalşıyor, muhtemelen insanların orada sigorta kaydı vardır, şimdiye kadar emekli olamayanlar EYT'den emekli olup 7500 TL maaş alacak.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

2. Geçen sohbet odasında duydum şu kadar milyon kişi evde bakım parası alıyor, tanıdığına rapor alıp kayıt ettiriyormuş. Detayına bakmadım ama yaşlı insanların çoğu sağlık kontrolü yaparsan zaten engelli çıkıyor.

Komşuma sordum evi arabası vs olduğu için ona ödeme yapılmıyormuş evde annesine bakıyor.

3. Önceki mesajda yazmıştım, rasyonelliğin net olarak açıklanması lazım. Bizim ailede her koyun kendi bacağından asılır felsefesi vardı, üniversitede ne kadar köfte o kadar ekmek prensibi vardır denildi. O yüzden yalnızlık benim için çok sorun değil her zaman hazır olduğum bir şey.

Mesela başka rasyonel ilkeler olabilir

- toplum önemlidir denir topluma toplam faydası olanlar desteklenir,

- devlet esastır denir devletin bekasına faydası olanlar desteklenir

- iktidar önemlidir denip onun devamına faydası olanlar desteklenebilir

- insan önemlidir denip insanlık faydası ve geleceğine faydası olanlar desteklenebilir

- Doğa önemlidir denip doğaya ve geleceğine faydası olanlar desteklenebilir

- Tanrı önemlidir onu kızdırmayalım denilip dini değerleri ön planda tutacaklar desteklenebilir.

4.  Alıntı Originally Posted by tospa Yazıyı Oku
    Abi adil degeri hesaplamak güç sorunlu verilerden dolayı. Ama 30-35 lira civarı çıkaran güvenilir kişiler olmuştu. Teknik olarak ise 24 liralar mühim gibi. Onun üzeri yeni kapı açar. 24-25 taban olur bu kez. Fırtına senaryosunda 45 üzeri goruluyor.
    Olur mu olur. 22 den 28 e çıkarmışlar 28 i gördükten sonra 30 da olur 40 da.

https://www.sozcu.com.tr/2023/finans...hmini-7704132/

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    Marmara'nın GÜNEYDOĞU sahili
    Gönderi
    9,452
    31 69 diyenler var

bana kalırsa 100 dalya iyi olur akılda kolay kalır

herkes kazanır

Alıntı Originally Posted by ariston Yazıyı Oku
    Geçen sohbet odasında duydum şu kadar milyon kişi evde bakım parası alıyor, tanıdığına rapor alıp kayıt ettiriyormuş. Detayına bakmadım ama yaşlı insanların çoğu sağlık kontrolü yaparsan zaten engelli çıkıyor.

Komşuma sordum evi arabası vs olduğu için ona ödeme yapılmıyormuş evde annesine bakıyor.
    Evi arabası olmayan birini gösterip alan çok.
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

7.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    Evi arabası olmayan birini gösterip alan çok.

Komşum aldığın kiraları beyan ediyor musun diye geçen gün sordu, otomatik beyan sisteminden onaylayıp ödedim dedim.

Kadın için vergileri tam ödeyip ödemediğim önemli, ben biraz geniş bir adamım yani insanların ne yaptığını çok kritik etmiyorum ama nedenini iç dünyalarını merak ediyorum.

Şener Şen ile İlyas Salman filmi vardı, gel hele neden olduğunu anlatayım kızma hemen diye filmi vardı, nedeni kafaya yatıyor ise hoş görüyorum.

8.  Alıntı Originally Posted by trust06 Yazıyı Oku
    Niye bozmasın, dolar bazında çok pahalı borsamız mı var?
    evet......
    Markets may remain irrational longer than you can remain solvent.

Sayfa 299/1005 İlkİlk ... 199249289297298299300301309349399799 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •