Sayfa 308/1005 İlkİlk ... 208258298306307308309310318358408808 ... SonSon
Arama sonucu : 8037 madde; 2,457 - 2,464 arası.

Konu: Viop LI

1. Gülmesene olm. herif bize bakıyor la
    abi sende gülüyon
    napim olm. cücük kadar la
    ahhhahahaa

16.96 Since 27 Aralık 2023

2. Traktörü ta yılsonu bilançosundan önce yazdık çiftçi ne var ne yok tüm parasıyla Traktör alıyor showroomlar bomboş dedik

3.  Alıntı Originally Posted by Calibra Yazıyı Oku
    Traktör konusu doğru sırayla satılıyor araba gibi.

Adamın önünde 20 dönüm tarla var napacan 1.5 milyonluk traktörü diyorum.

seneye 2.5 diye cevap alıyorum.

Bu diyalogu bizzat yaşadım.
    Hemen bir ticari almak lazımdı orada vergi daha az.

Köprüden geçemiyorsun, kış lastiği mıayene var diyorlar.

Dışarıdan ticari mi sivil mi normalde anlaşılmıyor.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

4.  Alıntı Originally Posted by tidebringer Yazıyı Oku
    Traktörü ta yılsonu bilançosundan önce yazdık çiftçi ne var ne yok tüm parasıyla Traktör alıyor showroomlar bomboş dedik
    Yatırım için bence cazip değil

bu durum ZİRAAT bankasının farklı aralıktaki kredilerden dolayı mantıklı bir bucuk milyona aldığın traktörü satlığa çıkarsan nakit bir milyona alabilen çiftci gördünüz mü?

5. Dün TV'de söylediler bir kişinin 5 bin dairesi varmış belirli bir bölgeyi komple kapatmış kiraları o belirliyormuş.

Normalde belirli bir kira geliri üstü olana şirket kurman lazım denmeli.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

6.  Alıntı Originally Posted by rosense Yazıyı Oku
    Yatırım için bence cazip değil

bu durum ZİRAAT bankasının farklı aralıktaki kredilerden dolayı mantıklı bir bucuk milyona aldığın traktörü satlığa çıkarsan nakit bir milyona alabilen çiftci gördünüz mü?
    Eline ucuz kredi geçince çiftçi bildiği işe parayı gömer gider traktör alır. Sen ben kredi kartını patlatıp elektroniğe yükleniyoruz adam da traktör alıyor herkes bildiği yoldan yürüyor

7. Portekiz haftada 4 gün çalışma uygulamasının denemelerine başladı

Portekiz'deki sol hükümet, haftada 4 gün çalışma pilot uygulamasına 100 kadar şirkette bugünden itibaren başlandığını duyurdu.

Çalışma, Sosyal Güvenlik ve Dayanışma Bakanı Ana Mendes Godinho, 5 Haziran itibarıyla yürürlüğe giren kararname gereği, işverenlere ve gönüllü olarak katılmak isteyen işçilere yönelik olarak, maaşları etkilemeden haftalık çalışmanın 4 güne indirilmesi uygulamasının başlandığını kaydetti.

Bakanlıktan verilen bilgilerde, haftalık çalışma saatlerinin 40'tan 32'ye indirilmesini içeren haftada 4 gün çalışma pilot uygulamasına 100 kadar şirketin katıldığı, toplamda 350 bin avro tutacak bu programla ilgili bütçenin İstihdam ve Mesleki Eğitim Enstitüsü tarafından karşılanacağı bildirildi.

Pilot programa katılan şirketler, haftada 4 gün çalışma uygulamasının öncesinde, sırasında ve sonrasında şirket ve personel ile ilgili verimlilik, ara maliyetler, çalışanların refahı gibi konulardaki bilgilerini bakanlık ile paylaşarak bir rapor hazırlayacak.

Portekiz hükümeti, pilot programa katılan şirketleri ve çalışanları alacakları kararlarda özgür bırakırken herhangi bir avantaj veya sübvansiyon vermiyor.

Avrupa'da özellikle Kovid-19 salgını sonrası gündeme gelen haftada

BENİM FİKRİMCE DE TÜRKİYEDE ÇALIŞMA SAATLERİ 4 GÜNE İNDİRİLEBİLİR ARTIK BİLGİSAYAR İNTERNET UZAY ÇAĞINI YAŞIYORUZ AMA BENCE TÜRKİYEDE İLK ÖNCE MESAİ SAATLERİNDE DÜZENLEMEYE GİDİLMELİ GÜNDE 8 SAAT YERİNE 6 SAAT UYGULAMASI FEVKALADE OLUR SABAH 09.00 - 12.00 ARASI ÖĞLEDEN SONRA 14.00 - 17.00 ARASI ÇALIŞMA SAATLERİ ŞEKLİNDE DÜZENLENİRSE İNSANLARDA MOTİVASYON ARTAR VE DAHA VERİMLİ OLUR.NASIL OLSA GEBERİP GİDECEZ ŞU 3 KURUŞLUK DÜNYADA BARİ TEKNOLOJİNİN , İNTERNETİN KOLAYLIKLARINDA YARARLANALIM.DÜNYA ARTIK YAPAY ZEKAYA GEÇİYOR YANİ NEDEN OLMASIN ÜLKEMİN GÜZEL İNSANLARI HER ŞEYE LAYIK.
    FAİZLE ALIŞVERİŞ YAPANIN , FAİZLE YATIP KALKANIN BURNU B.....K DAN KURTULMAZ.

Alıntı Originally Posted by Calibra Yazıyı Oku
    Traktör konusu doğru sırayla satılıyor araba gibi.

Adamın önünde 20 dönüm tarla var napacan 1.5 milyonluk traktörü diyorum.

seneye 2.5 diye cevap alıyorum.

Bu diyalogu bizzat yaşadım.
    yalnız traktörü ikinci elde satabilmek kolay değil. Sıfır traktör alımında faiz çok düşük, bir nevi teşvik var. Ama ikinci elde o kadar kolay kredi bulunmaz. 2.5 milyon nakiti olan çiftçi olur mu bilemedim.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

Sayfa 308/1005 İlkİlk ... 208258298306307308309310318358408808 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •