Sayfa 348/1005 İlkİlk ... 248298338346347348349350358398448848 ... SonSon
Arama sonucu : 8037 madde; 2,777 - 2,784 arası.

Konu: Viop LI

1. Plan program vs açıklanması lazım. Normalde bu isimler ile mevcut sistemde yapılabileceğin en iyisi yapılır ama yapılabileceklerin sınırı var gibi.

Çok güçlü geleceğe güven lazım.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

2. Bence fakir bir kişinin zengin olmak istemesi şu konjonktürde hayalden öte gitmez, yılbaşında millipiyangodan büyük ikramiye çıkma olasılığı kadar düşük bir olasılıkta olsa hayal kurmak güzel
    Zenginlik
    1.Doğuştan miras yoluyla gelir
    2.Zengin olmak isteyene değil, Allah dilediğine verir
    3.kötü yolla yani karapara yada hırsızlık, dolandırıcılıkla
    Bu üçünden en tehlikelisi 3.sü
    İşin kötüsü ilk 2 şıkkı tercih etsende, senin tercihine bağlı değil, garip gerçekten enteresan bu zenginlik işi

16.96 Since 27 Aralık 2023

Alıntı Originally Posted by *Bozkurt Yazıyı Oku
    Bence fakir bir kişinin zengin olmak istemesi şu konjonktürde hayalden öte gitmez, yılbaşında millipiyangodan büyük ikramiye çıkma olasılığı kadar düşük bir olasılıkta olsa hayal kurmak güzel
    Zenginlik
    2.Zengin olmak isteyene değil, Allah dilediğine verir
    3.kötü yolla yani karapara yada hırsızlık, dolandırıcılıkla
    Bu üçünden en tehlikelisi 3.sü
    İşin kötüsü ilk 2 şıkkı tercih etsende, senin tercihine bağlı değil, garip gerçekten enteresan bu zenginlik işi
    Çok haklısın . çalışarak zengin olunamayacagini kırk yaşımda ancak anladım

4. Zengin ve güzel seviliyor. İnsanlar da zengin ve/veya güzel olmak istiyor olabilir.

Güzel kızlar zengin oğlan sever diye bir mit var, belki gerçekte tersidir ya da çok belirleyici değildir.

Tahminim iblis yeni bir şey deniyor, kadın erkek yok tek cins, bir de böyle deneyelim diyor.

5.  Alıntı Originally Posted by *Bozkurt Yazıyı Oku
    off en temizi bu.

bi bakıyorsun dedeler gerekeni yapmış.

dedecimmmmmmmm

6.  Alıntı Originally Posted by ALPER Yazıyı Oku
    Çok haklısın . çalışarak zengin olunamayacagini kırk yaşımda ancak anladım
    Alper şıkları eleye eleye gidelim.
    1.miras yok, eledik onu
    2.
    Nasıl zengin olunur, Güccükken çok araştırdım
    Allah yürü ya kulum demediği müddetçe gram olmuyor
    Yanımdaki limoncu abi tezgahına tezgah ekledi Allah yürü ya kulum deyincede tezgahlar zinciri kurdu, o da yetmedi şirketini büyüttü irili ufaklı bir sürü şirket aldı holding kurdu, uyurken bile para kasıyor
    Biz o şıkkıda eledik yaş 50 olunca
    Geriye son şık bıraktılar, o da sakat iş bana uymuyor. O yüzden fırsatı değerlendirmedim 3.şıkkı. elimle ittim zenginliği

16.96 Since 27 Aralık 2023

7. Türk filmlerinde fabrikatör karakteri vardı ama ne üretip sattığı belli değildi genelde. Gerçi bir filmde Kenan Pars boyacı idi reçineler kötü çıkmıştı, boya işinde reçine önemli diye yazmıştım kafama.

Yani fabrikatör ol, holding kur etrafına fayda sağla dürtüsü işlendi. Bunun dışında sürekli hakkı yenen işçi vs işlendi.

Bunun yerine belirli bir sektörde ilerle mottosu olması lazımdı. Dallas'da JR işinde iyi idi ama kötü adam rolündeyi yoksa petrolcü olmak isteyen çok kişi olabilirdi.

8. 2021 Eylül ve sonrasıyla şimdiyi kıyaslarsak;

O dönemde geleneksel politikalar terkedilip yeni modele geçildi. Vatandaşın duruma uyanması biraz zaman aldı. Millet noluyor diyene kadar dolar 10 lirayı geçti. Sonrasında hep doların peşinde koştu herkes. Sonunda da KKM giyotini indi ve film koptu. Borsa tarafında da dolar yukarı borsa yukarı, enflasyon yukarı borsa yukarı senaryosu işledi. Ocak 2023 gibi de seçim fiyatlaması başladı, araya deprem girdi, çoğu hisse anormal satıldı.

Şimdiyse, yeni model terkedilip geleneksele dönülüyor. Dolar konusundaki en önemli fark, bu kez kimse arkasından koşmuyor. Çünkü herkes pozisyonunu seçim öncesi aldı zaten. Herkes 25-30 olsun da bozayım diye bekliyor. O yüzden de fazla kasmıyorlar, bir an önce oralar gelsin ki, bozan bozsun diyorlar bence. Borsada ise şu ana kadarki ralli, satılanların geri alınmasıydı. Aslında yılbaşına kıyasla halen çok gerideyiz. Üstelik enflasyonu katmadan. Onu da koysak üstüne kafa kafaya gelmek için 6.000'lerin üstü lazım. Ama bu defa da bilançolar o rakamları destekleyecek kadar iyi gelmedi ilk çeyrekte.

Burada kritik sorular şunlar;

1- Dolar 25'lere gelirse, KKM'de ve dövizde çözülme olur mu?
    2- Çözülme olursa bu para nereye gider? KKM'den çıkan dövize mi kayar, mevduat mı yapar, borsa mı kovalar?
    3- O seviyelerden yabancı gelmeye başlar mı? Ya da zaten çoktan gelmeye başladı mı?
    4- Her şeyi dolar, faiz ekseninde konuşuyoruz. Ama düzgün politikalarla iyileşecek yatırım ortamı, geleceğe yönelik iyimser beklentileri artırır mı? Sonuçta borsa geleceği fiyatlar..

Soruların cevabını bulan zengin olur..
    Yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 348/1005 İlkİlk ... 248298338346347348349350358398448848 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •