Sayfa 26/42 İlkİlk ... 16242526272836 ... SonSon
Arama sonucu : 334 madde; 201 - 208 arası.

Konu: BİST-Borsa İstanbul 'da Halka Arz edilmesi planlanan Şirketler

1. Horoza Sormuşlar

Alıntı Originally Posted by Nezyen Yazıyı Oku
    Ortaklar malları elden çıkarıyor, anladığım kadarıyla. Halka arz mı ırz mı bilmem.
    Tavuk mu yumurtadan çıktı, yumurta mı tavuktan çıktı? Cevaben " ben onunla ilgilenmiyorum, tavuğun üstüne çıkmak ile ilgileniyorum" ben kendi adıma 900 liraya halka arzdan aldığım hisseyi en az 1800 liraya satmak, kısa sürede 900 lirayı cebime koymak ile ilgileniyorum.

2. Türk İlaç ve Serum sanayi halka arzı onaylanmış oransal dağıtım arz oyak yatırım liderliğinde yapılacakmış

Verusa, Pamukova Elektrik i halka arz edecek
    Verusaturk Girişim Sermayesi ve Verusa Holding'in hissedarı olduğu yenilenebilir enerji devi halka arz ediliyor
    https://www.borsagundem.com/haber/ve...edecek/1550468

Aydem Yenilenebilir Enerji A.Ş., halka arz hazırlıkları kapsamında Sermaye Piyasası Kurulu'na başvurusunu yaptı

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

5. Şeker gyo vardı halka arzı, bilançolardan sonra başvuru yapacağız demişlerdi. Bilgisi olan var mı sürekçle ilgili?
    Bir topic de hisse toplanıyor mu, uçacakmış, yukarıda asla şu olmadan vermem, spek eline vercem gibi mesajlar yazılıyorsa o hisseden uzak durma vakti gelmiştir

6. İşbir Holding, bağlı ortaklığı İşbir Sentetik'in halka arz süreci ile ilgili bilgilendirme yaptı.
    Şirket'ten konu ile ilgili KAP'a yapılan açıklamada şu bilgiler verildi:
    "Bağlı Ortaklığımız İşbir Sentetik Dokuma Sanayi A.Ş'nin yapacağı halka arz kapsamında,
    a.Şirketimizin portföyünde bulunan İşbir Sentetik Dokuma Sanayi
    Anonim Şirketinin toplam sermayesinin %89,73'üne karşılık gelen
    113.033.257,73 TL nominal değerli paylardan 14.863.987,28-TL nominal değerli kısmının halka arz edilmek suretiyle satılmasına,
    b.Talep toplama süreci sonunda almaya hak kazanılan payların
    %50'sine kadar olan kısmı için, İşbir Sentetik Dokuma Sanayi Anonim
    Şirketi paylarının Borsa İstanbul'da işlem görmeye başladığı gün dahil
    22 İşlem Günü süre ile İşbir Sentetik Dokuma Sanayi Anonim Şirketi paylarını aralıksız olarak ellerinde tutan Yurt İçi Bireysel
    Yatırımcıların bu paylarını, izahnamede açıklanan şartlar ve sürelerde
    Şirketimize geri satma hakkına sahip olmasına,
    Oybirliği ile karar verilmiştir."

https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/914650

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

7. O kadar çok başvuru var ,Spk ayda bir arz yapıyor neredeyse , çok mu araştırıyor diye düşünüyorum bence araştırsa kasasında nakiti olmayan sermayesi balon olan şirketlere izin vermezdi .Bir sürü yatırımcı egeli tarım, artı yatırım, aneltelekom,aksel gibi ne yaptığı belirsiz şirketlere girip batmazdı.Sağlam şirketler bu yıldakiler genelde ama hisse fiyatları bence abartılıyor koskoca fabrikası olan kervan gıda 9 tl den ,hiç bir üretim tesisi vb. olmayan dışardan alıp satan Arzum 17 tl den arz oluyor, 55 kat talep geliyor bunu bilen şirketler bence fiyatı abartıyor 50-100 tl bile dese 10 kat talep gelir bu işi Spk iyi değerlendirmeli bence

8.  Alıntı Originally Posted by MedwiG Yazıyı Oku
    Aydem Yenilenebilir Enerji A.Ş., halka arz hazırlıkları kapsamında Sermaye Piyasası Kurulu'na başvurusunu yaptı
    izahnameyi yanlış okumadıysam 5 milyonluk sermaye artışı yanında 245 milyonluk da hisse satışı yapacaklar. Eşit dağıtım yaparlarsa kişi başı en az 250-500 arası lot gelir sanırım.

Özellikle bazı halka arzları görünce şeytana uyup şirket kurup halka arz mı yapsak acaba demeden geçemiyor insan

Şirketin bütün ortakları halka arz adı altında tüm hisselerini satarlar, cüzi sermaye artışı altında elindeki hisselerin çoğunu satanlar! arzlara deli gibi katılıp kat kat talep girip sonrasında yatırım yapan ve büyüyen firmaların hisse fiyatı artınca hisse fiyatına ondan sonra çok pahalı diyen yatırımcılar. ilginç bir borsamız var.

Sayfa 26/42 İlkİlk ... 16242526272836 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •