Sayfa 11/1005 İlkİlk ... 9101112132161111511 ... SonSon
Arama sonucu : 8035 madde; 81 - 88 arası.

Konu: Viop LII

1. ABD ADR kapanış.

Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

2. Sindoma abinin tekniki süper onda hemfikiriz. Ama bazan ihtimaller dahilinde teknikçileride avlarlar, şu sıralar dikkat etmek lazım.
    go go tar tar devamke ama nereye kadar
    Biliyonuz dönüşte palanın sırtına binmek için bekleyen ayular var

16.96 Since 27 Aralık 2023

3. Yabancı Oranları ve değişimler

4. banklalar çok geride kaldı, pddd 0.7 ...0,5 ...0.9 (ne laa bu komik ötesi)
    yarın bankalar sabah sert açıp kimseye alım fırsatı vermemeli
    böyle bir senaryo düşünüyorum,
    gün sonu en yüksekten u100 tarafında kapanış mümkün
    yarın boğayım, ayılara selam
    çömez bir borsacı yorumudur, dikkate almayın
    Mükemmeli ararken iyiden vazgeçmekten korkma!

5. Bence gayrimenkule spekülatif ilgi azalmış olabilir. Sosyal medyada sürekli evi olanlara vergi gelsin deniyor. Millet fazla gayrimenkulleri akrabalarının üzerine geçirmeye başlamıştır. Geçen yıllarda değerli konut vergisi geldi sonra istisnalar ile etkisi kayboldu, onlar zaten tedbirini aldı. Bu sefer toplam gayrimenkul esas alınabilir.

Kredi faizleri çok yükseldi, kredi olmayınca vatandaş hazır parasını spekülatif işe yatırmak yerine altın veya döviz alıp ekonomi netleşene kadar yastık altı tutmaya devam eder.

Komşumun 1 milyonluk bileziği varmış. Herhangi bir olağanüstü duruma karşı evde altın, döviz vs bende yok ama çoluk çocuğu olan kenara ayırıyordur.

Borsada borsacılar ve az parasını katlamak isteyen gençler var diye düşünüyorum.

Bir şekilde vatandaşa güven gelmesi lazım, evde altın, döviz vs tutmaya ihtiyaç duyulmamalı.

6. Bu üst akılın da o kadar akılı olmadığına karar verdim ama neden öyle olduğunu unuttum.

7. TL krediler son hafta azalmış, normalde faizi ekleyip kredilendirince en az o kadar kadar büyüme oluyor.

8. Detaya bakınca Yerli Özel Mevduat Bankaları kısmında kredilerde çoktan frene basılmış.

Sektör 3 ayda 650 milyar TL tutarında Türk Lirası kredi vermiş ama Yerli Özel Mevduat bankaları sadece 90 milyar TL vermiş.

SMS ile size özel kredi diyorlar bakınca aylık faiz %4,5 -%5 civarı. Muhtemelen yeteri kadar enayi veya zor durumda kişi var, bu işlemi yapıyorlar.

Cumhurbaşkanı yerli özel bankalara kafayı takar ise kötü olabilir.

Sayfa 11/1005 İlkİlk ... 9101112132161111511 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •