Sayfa 538/1005 İlkİlk ... 38438488528536537538539540548588638 ... SonSon
Arama sonucu : 8035 madde; 4,297 - 4,304 arası.

Konu: Viop LII

1.  Alıntı Originally Posted by tidebringer Yazıyı Oku
    Piyasa 10 gündür spekülasyon ve haber odaklı ilerliyor. Bu kadar haberin altı dolmazsa fiyatlamaları geriye saracak çok kağıt var.
    Sarmıyor sardırmıyorlar daha doğrusu.Geçen seneden beri haber odaklı giden kağıtlarda bir süre sonra haber maber unutuldu neden gitmiş idi niçin bu fiyata çıkmış idi unutuldu yola devam edildi.thy ve ttkom satışı olmasa bile fiyatların buradada tutunacağını hatta üzerine koyacaklarını da düşünüyorum.
    Özel bankaların devlet başkanları seviyesinde bir ziyaret sonrası satışı nasıl gündeme geliyor o da ayrı bi tartışma konusu. RTE Satsa satsa devlet bankalarını satar o da belirli bir yüzdesini yani.

2. Sabancı'da Hacı Ömer Sabancı'nın torunlarının çocukları var. Ortak çok fazla. İş becerisi olanlar paylarını satıp ayrıldı gibi. Kalanlar daha çok pasif yatırımcı gibi, uzun vadede banka onlar için fırsat değil risk olur. Zaten iyi yaşamak için 100-150 milyon dolar yeter diyorlar.

İktidar da yatırım, istihdam, üretim, ihracat vs diyor. Son döneme bakınca aksiyonları yeni yatırımdan ziyade eldeki riskli işleri satmak veya yurt dışındaki şirketlerine kaynakları aktarmak şeklinde.

Kalan hisseleri Araplar ile %50-50 ortaklık şeklinde yeni bir şirkete devir edebilirler diye düşünüyorum.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

Sabah Astor u şortladım Pala'nın 55bin aldım....
    Endeks vadeli de tat yok ve yön konusu gizemli

4. IDEF fuarı var diyorlardı, ASELS oradan gazlanmaış olabilir.

https://idef.com.tr/

5.  Alıntı Originally Posted by Mathias Yazıyı Oku
    Sarmıyor sardırmıyorlar daha doğrusu.Geçen seneden beri haber odaklı giden kağıtlarda bir süre sonra haber maber unutuldu neden gitmiş idi niçin bu fiyata çıkmış idi unutuldu yola devam edildi.thy ve ttkom satışı olmasa bile fiyatların buradada tutunacağını hatta üzerine koyacaklarını da düşünüyorum.
    Özel bankaların devlet başkanları seviyesinde bir ziyaret sonrası satışı nasıl gündeme geliyor o da ayrı bi tartışma konusu. RTE Satsa satsa devlet bankalarını satar o da belirli bir yüzdesini yani.
    Thyde satılma hikayesi yok. Anadolu Jet'in halka arz haberi ile birlikte bu sene 9.5-10$ arasına geleceğini düşünüyorum. Oralardan komple vedalaşırım artık. Bu fiyatlardan Pgsus'un yukarı doğru daha çok marjı var artık bence, hele 5-10 sene tutabilene PGSUS çok hikaye barındırıyor.

Telekomu da çok köpürttüler ama bence orda da öyle bir durum söz konusu değil. Borsaya açık bir şirkette öyle bir hikaye olsa fiyatlamalardan belli ederdi diyorum. Şu an söylenti fiyatlaması var sadece.

6. olsa olsa Şekerbank olur.

7. Araplar çok az bir meblağ sermaye artırmayıp Credit Suisse'deki hisselerini yaktılar deniyor. Adamlarda para bol ama işden anlamıyorlar gibi.

Alıntı Originally Posted by çıtak Yazıyı Oku
    743300 ler geldi.... 744100 şartlı lönk yazılır.. fulle yakın olunur
    hedef 746300
    Torbaya Long yapanları doldurmasın....Gerçi Bozkurt dayu da long algısı var ...

Sayfa 538/1005 İlkİlk ... 38438488528536537538539540548588638 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •