Sayfa 361/1005 İlkİlk ... 261311351359360361362363371411461861 ... SonSon
Arama sonucu : 8035 madde; 2,881 - 2,888 arası.

Konu: Viop LII

1. ISCTR geri kalmış. Yarın sakat gün, perşembe TCMB kararından sonra duruma bakmak lazım.

Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

2. Emek vermiş adamlar sağolsunlar.
    Hepsi bir arada tahminlerin.
    https://twitter.com/valueinvest0/sta...GqNuh_qWsvx1fA

3. Emlak fiyatlarında gerilemeden bahsediyorlar piyasa durmuş bunu zamanla daha net görürüz zaten tasarrufun bittiği krediye ulaşımın olmadığı bir ortamda talebin düşmesi kaçınılmaz bu saate kadar alan almış alamayanin zaten parası yok demektir Araplar veya Rus Ukrayna gibi dışarıdan ekstra bir talep gelmezse ülkenin her türlü imkanınin seferber edildiği beton sanayisi sıkıntıya girer büyüme için gözünün içine baktığımız sektör.

4.  Alıntı Originally Posted by ariston Yazıyı Oku
    Doktor kiracıma 1.5 -2 yıl öncesinden ihbar çektim, evden çıkacak ama kiralar da çok artmış benzer evler 20 bin. İçi yapılı yeni evler 25 bin olmuş. Eski kiracı ve düzenli ödüyor diye kolaylık göstermek istiyorum. Kızı tıp bitirmiş, evi seviyorlar ama içi eskidi diyorlar.

Telefon ile anlaşamıyoruz yazılı olarak mail ile şu şekilde öneri yaptım. İnsanlar cümle bitmeden cevap verdiği için telefonda vs tartışmak sakat iş.

Yaptığım 4. öneriyi beğendim.

>>>>>>>>>>
    Alternatif önerilerim:

1- 14 bin lira kiradan evin bu hali ile devam edebilirsiniz.

2- 15 bin lira kira yapıp %10 içine ufak tefek masraflar yapılabilir. Ayda 1500 TL den 1 yılda ancak 18 bin masraf kabul edebilirim.

3- Kirayı 16200 yapalım siz bana Ocak ayına kadar 6200 gönderin. Masrafları 2024'de düşmeye devam edelim. Ocak ayında kira yine 16200 olur ama ödemeyi 10 bin yaparsınız ve farkı düşmeye devam edersiniz. Bir yılda toplam 2023 de 60,000 + 2024 de 37,200 toplam 97200 TL masraf düşme imkanı olur. Bu durumda yapacağınız şeyleri bilmem ve onaylamam gerekir, işçilik kısmına karışmam faturalı malzemeleri kabul ederim. Ekstra masraf olur ise yine 2024-2025 kirasından benzer şekilde düşeriz.

4- Sizde toplu 200 bin dolar para var ise siz bana senet ile borç verin evde onun karşılığı olarak düşük sembolik bir kira ile oturun. O zaman masraf kabul etmem.
    Borsacı bir ev sahibi olmasını istemem. Hangi maddeyi seçersen seç öpülüyorsun. 😀

5. Hangi seramik markaları daha ucuz diye bakarken Antolia Seramik markasını gördüm. Türkiye'den Kanada'ya gitmiş bir girişimcinin Türkiye'deki fabrikasıymış.

https://www.anatolia.com/

Bşr post gördüm.

>>>>>>>>>>>>>>
    https://tr.linkedin.com/posts/ilkay-...779159040-Dsyc

Dünyanın en büyük ebatlı (1.6 m x 3.2 m) seramik üretimi, Türkiye’de ilk olarak 2023 yılının Nisan ayında İzmir Aliağa OSB’de Firmamız ÇELİK YAPI Proje İmalat Montaj. San. ve Tic. A.Ş.’nin ana yüklenicisi olduğu ANATOLIA PORSELEN SERAMİK A.Ş. tarafından yaptırılan 195.000 m² kapalı alana sahip üretim tesisinde başlayacaktır.

Üretim tesisi ile ilgili özellikler;
    1. Türkiye’de bir defada yapılan en büyük seramik üretim tesisidir.
    2. Dünyada inşa edilen en modern ve ileri teknolojiye sahip seramik üretim tesisidir.
    3. Endüstri 4.0 tabanlı olarak üretim yapılacaktır (Digital üretim tesisi).
    4. Üretim tesisi içindeki tüm mobil transfer araçları insansız olup, kendi başlarına kodlama ile hareket edecektir.
    5. Hammadde elleçleme ve hazırlık tesisi tam otomatik ve insansız olup, dünyada bu teknoloji ile kurulan ilk tesistir.
    6. Çatısına 22 MW gücünde güneş paneli sistemi kurulacaktır ve elektrik enerjisini yenilenebilir kaynaklardan kullanacaktır.
    7. Yeşil Bina standartlarına göre inşa edilmektedir ve Leed sertifika sahibi olacaktır.

Yatırımcı, Kanada’da yaşayan ve Türk olan ELMAAĞAÇLI Ailesi’dir. Bu modern tesisi ülkemize kazandıran, yatırım tutarını Türkiye’den hiç kaynak kullanmadan yurtdışından ülkesine getiren ELMAAĞAÇLI Ailesi’ne teşekkür borçluyuz ve kendileri ile gurur duyuyoruz.

6. Aynı firma ile ilgili başka bir haber detay ilgi çekici.

>>>>>>>>
    https://www.dha.com.tr/kurumsal/kana...apatti-2212830

...

Kanada, Amerika ve Türkiye’deki 265 bin metrekarelik kapalı alandaki lojistik merkezlerinde yıllık 20 bin konteyneri aşan seramik ve doğal taş dağıtımı ile global pazarda öne çıkan Anatolia, 250 milyon dolarlık yatırımla İzmir’de kurduğu tesiste üreteceği porselen plakaları 2023’ün ikinci çeyreğinde pazara sunmaya hazırlanıyor. Şirket, büyük ebatlı porselen plakalarını mutfak ve banyo tezgahları, zemin, duvar, dış mekan, masa, dolap, mobilya kaplamaları gibi pek çok alanda kullanılabilir şekilde tasarlayacak.

....

>>>>>>>>>>>
    http://euronewsport.com/anatolia-dev...n-gun-sayiyor/

Yatırım miktarı ile ilgili bir rakam alabilir miyiz?

Şimdiye kadar yapılan yatırım miktarı 250 milyon dolar. 200.000 m2 kapalı alan inşaatının hepsini bitirmek üzereyiz. Birinci hattımızı Mart ayında, diğer iki hattımızı 2023 sonunda açmayı planlıyoruz. 2024’e girerken üç hattımız ile 10 milyon m2 üzerinde üretim kapasitemiz olacak.

Son teknoloji fırın ve üretim hatları, tam otomasyon hammadde karışım tesisi, sürücüsüz taşıma araçları, geri dönüştürülebilir atık sistemi, çatı üzeri güneş enerjisi sistemi ve Endüstri 4.0 uygulamaları ile birlikte sektörün en gelişmiş örneklerini dünyada ilk kez entegre olarak hayata geçireceğiz.

Yatırımın devamında 2025’te üç hat, 2028’de üç hat daha koyarak toplamda üretim bandımızı dokuz hatta çıkarmak istiyoruz. Bu yatırımlarıda eklediğimizde toplam 400 milyon dolar ile sektördeki en yüksek yatırımlardan birini gerçekleştirmiş olacağız.

7. Eskiden seramik yokdu, mozaik vardı veya mermer ya da taş döşemeler vardı, sonra beyaz duvar fayansları geldi ama duvarın yarısına kadar döşeniyordu. Sonra tavana kadar seramik oldu. Sonradan yere döşenebilir seramikler çıktı, sonra granit benzeri şeyler çıktı. Sonra işler ilerledi. En son duvar kaplamaları olarak dekoratif seramikler çok büyük ebatlarda çıktı.

Satın adlığım evde banyoda yerde mozaik vardı, sonradan fark ettim aslında seramikmiş, her seferinde farklı yönde döşedikleri için hazır fayans olduğunu sonradan fak ettim. Şimdi bir pakete farklı desenler konuluyor ve mermer veya doğal granit imajı veriliyor, bir kaç tane de doğal ahşap desenlisini gördüm.

Kiracı yerdeki ve duvardaki fayanslardan sıkılmış daha modern şeyler istiyor. Boyada renk kolay değişiyor ama fayansları kaldırıp tekrar döşemek gerekiyor.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    Marmara'nın GÜNEYDOĞU sahili
    Gönderi
    9,450
     Alıntı Originally Posted by ariston Yazıyı Oku
    Doktor kiracıma 1.5 -2 yıl öncesinden ihbar çektim, evden çıkacak ama kiralar da çok artmış benzer evler 20 bin. İçi yapılı yeni evler 25 bin olmuş. Eski kiracı ve düzenli ödüyor diye kolaylık göstermek istiyorum. Kızı tıp bitirmiş, evi seviyorlar ama içi eskidi diyorlar.

Telefon ile anlaşamıyoruz yazılı olarak mail ile şu şekilde öneri yaptım. İnsanlar cümle bitmeden cevap verdiği için telefonda vs tartışmak sakat iş.

Yaptığım 4. öneriyi beğendim.

>>>>>>>>>>
    Alternatif önerilerim:

1- 14 bin lira kiradan evin bu hali ile devam edebilirsiniz.

2- 15 bin lira kira yapıp %10 içine ufak tefek masraflar yapılabilir. Ayda 1500 TL den 1 yılda ancak 18 bin masraf kabul edebilirim.

3- Kirayı 16200 yapalım siz bana Ocak ayına kadar 6200 gönderin. Masrafları 2024'de düşmeye devam edelim. Ocak ayında kira yine 16200 olur ama ödemeyi 10 bin yaparsınız ve farkı düşmeye devam edersiniz. Bir yılda toplam 2023 de 60,000 + 2024 de 37,200 toplam 97200 TL masraf düşme imkanı olur. Bu durumda yapacağınız şeyleri bilmem ve onaylamam gerekir, işçilik kısmına karışmam faturalı malzemeleri kabul ederim. Ekstra masraf olur ise yine 2024-2025 kirasından benzer şekilde düşeriz.

4- Sizde toplu 200 bin dolar para var ise siz bana senet ile borç verin evde onun karşılığı olarak düşük sembolik bir kira ile oturun. O zaman masraf kabul etmem.
    üstad vallahi seni tebrik ederim zarraf titizliğiyle hazırlanmış .. yalnız bu doktorların hipokratla araları olsa da konu ekonomi olunca bu kadar ince ayara kafaları basmayabilir.. bu şekilde uğraşmam gereken yedi kiracı var verdim benim avukata o ilgileniyor muhatap olmamak en iyisi,, özellikle konu kira rayiciyse hele bu ortamda sahiden kira tespiti yapmak çok zor iş .. rayici etkileyen çok fazla faktör var ..dur bakayım bu değişik formüllerini hatırlatayım avukata orta yol bulma konusunda faydası olabilir

Sayfa 361/1005 İlkİlk ... 261311351359360361362363371411461861 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •