Sayfa 46/1005 İlkİlk ... 3644454647485696146546 ... SonSon
Arama sonucu : 8035 madde; 361 - 368 arası.

Konu: Viop LII

1. Ekomomiyi makro takip edenler geçen yıllarda paralarını varlıklarını vs yurt dışına çıkardı bolca düşük faizli TL kredi çekti, garibanlar sonradan altın dolar KKM aldı.

Fatura nasıl paylaşılacak belli olmadan geri gelmezler bence.

1994 ve 2001 krizinde kaybedenlerden kazananlara transfer seri şekilde olmuştu ve hızlı toparlanma oldu. Bu sefer iş çok uzadı.

Bir komşum vardı çeyiz dükkanı varmış, iflas edince dairesini yok parasına satılığa çıkarmıştı. Dudullu'da 10 daire 100 bin dolardı vs.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

Duhul
    Aug 2017
    İkamet
    Bursa
    Gönderi
    1,428
     Alıntı Originally Posted by ariston Yazıyı Oku
    Halka açıklığı az, patronundan da satmayacaksın diye söz almışlardır.

Geçen sohbet odasında ismini bilmediğim ufak bir şirketi 100 kat götüreceğiz diyordu biri. En ucuz şirket 200 milyon değerinde olsa 20 milyar yapacaklar muhtemelen. Kripto para gibi düşünüyor olabilirler.
    Astor 2023'ün lale soğanı olacak.

SM-A217F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Dünyada her şey için, medeniyet için, hayat için, muvaffakiyet için en hakiki mürşit ilimdir, fendir. İlim ve fennin haricinde mürşit aramak gaflettir, cehalettir, dalalettir. Atatürk 22/09/1924 Samsun

3.  Alıntı Originally Posted by goksen Yazıyı Oku
    Astor 2023'ün lale soğanı olacak.

SM-A217F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Halka arzdan almak lazımdı şimdi şişti bence. Endeksi etkilediği için bakıyorum.

SASA'daki hikaye daha inandırıcıydı ki o da pahalı deniyor.

4. Bence patronun itibarı şirketten daha yüksek olmalı. Tabi oralarda spekülasyon az oluyor, heyecan az oluyordur.

5. Yatırım fonlarındaki yatırımcı sayısı düşüşe devam ediyor. Yıl başına göre %30-40 eriyen fonlar var yatırımcı sayısı olarak. Zararını kurtaran kaçıyor teorisi gerçek olabilir.

6.  Alıntı Originally Posted by tidebringer Yazıyı Oku
    Yatırım fonlarındaki yatırımcı sayısı düşüşe devam ediyor. Yıl başına göre %30-40 eriyen fonlar var yatırımcı sayısı olarak. Zararını kurtaran kaçıyor teorisi gerçek olabilir.
    İyi yönetilmiyor geneli çünkü...Ben elimdeki hisse fonlarının hepsini bayram öncesimde bozdum. 1.5 sene kadar tutmuştum.. 2022 de tamam iyiydi. Çünkü tüm hisseler gitti...Ocak ayından sonra endeksten çok daha fazla zarar ettiren fonu ne yapayım..Bazıları mide bulandıran şekilde hisse ağırlıkları ayarlaması yapıyor. Neticede ben bir daha bulaşmam...

7. Sasa nın arkasında bir güç var. Yoksa bu hale gelemezdi...Sabancı dayken kimse yüzüne bakmazdı...İlaveten hisseleri teminat kullanarak sürekli büyüyen ve önemli yatırımları olan bir Sasa var... Birileri yürü ya kulum diyor....Tamam ederi bu değil ama geçen sene 100 Fk dan pahalıydı.. Şimdi daha makul..Ama bundan sonra Sasa nın kat kat gideceğini de sanmam. Piyasa değeri bu kadar yüksekken yatırımcısının alışkın olduğu şekilde her sene bir kaç kat yükseliş artık hayaldir.
    Astor kapalı kutu..Özel katma değerli bir ürün üretmiyor. Ama belli ki birileri sağlam malda.. Yabancı da şu an alımda..Ama nasıl bir yabancı o muallak...Bu rasyolar ile yabancı alımı bana garip geliyor....Endekse satış gelince , kırdığı zirveyi destek yaparsa kısa vade için bakarım ancak...

8. 285 kişi izlemiş. Biraz uzun 51 dakika.

Benim intibam Erdoğan olmasa vahşi kapitilizm memlekete gelir. TUSİAD daha çok evrensel değerlere ağırlık veriyor MUSİAD'ın öncelikleri ise farklı.

Yukarıda dedim, Erdoğan ben olmasam iş adamları ve bürokrasi sizi çiğ çiğ yerler dese yeridir.

https://www.youtube.com/watch?v=Nad7oEEBxxk
    MÜSİAD Genel Başkanı Mahmut Asmalı, Habertürk TV ekranlarında gündemdeki gelişmeleri değerlendirdi

Sayfa 46/1005 İlkİlk ... 3644454647485696146546 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •