Sayfa 317/1005 İlkİlk ... 217267307315316317318319327367417817 ... SonSon
Arama sonucu : 8035 madde; 2,529 - 2,536 arası.

Konu: Viop LII

1. Bütün dünyada canlılar 5 milyar yılda oluştu gelişti evrimleşti sonunda viopta sürekli para kaybeden bir canlıya dönüştü :D

2. Bugün notebookları inceledeğimde Windows lisanslı ürünlerin en az 1000 TL pahalı olduğunu gördüm. Muhtemelen HP daha ucuza alıyor ürünleri oldukça rekabetçi ve yeni nesil cpu ve grafik işlemcileri var. Acer ve Asus da fena değil, öte yandan ABD Çinli Lenova'ya takoz olmuş gibi belki lisans, grafik çipi vs indirimli vermiyorlar. Geçen haftaya kadar HP de pahalı gözüküyordu, bu hafta daha hesaplı geldi. Tabi daha detaylı incelemek gerekir, bana öyle de gelmiş olabilir.

Akşam resmini koyduğum ürünlerdeki indirimler de kalkmış olabilir.

Bu Nvidia grafik çipleri ile öne çıktı ancak şimdi aynı çipler artificial intelligence işlerinde kullanılıyor deniyor.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

3. ABD ADR kapanış

4. Bankalar masraflardaki KDV'yi mahsup edemiyorlar, ÖTV'de de çok bir istisna yok diye biliyorum.

Akaryakıtı genelde şirketler kullanıyor, maaş versen vergi ve SGK var diye araba verilmesi yaygın bir uygulama oldu.

Enflasyon çok yüksek iken bu tip şeyler çok yekün tutmuyor ancak reel karlar düşük olduğu için reel kazancı etkileyebiliyor.

Yani %50 öz kaynak karlılığı ile çalışan bir banka veya şirket için için %1 masraf bir şey değil denilebilir ama enflasyon %45 ise reel kara önemli bir etkisi var.

Düşününce şirket hattı olan telefonlara ekstra vergi veya ÖTV gelirse şaşırmam. Millet şirket hattından rahat rahat konuşuyor, sivil vatandaş whatsap vs kullanıyor.

5. Evrendeki canlılar sadece dünyada ise korkunç bir yer israfı demektir bu...
    Bütün hepsini yaratacak kudrette olup böyle dizayn hatası yapılmaz...
    Markets may remain irrational longer than you can remain solvent.

RSI..7 temmuzdan bu yana 70 üzeri devam ediyor..
    sürü hareketi dışına çıkmadan, fazlada bir şey yapmaya gerek yok..

7. Milli piyangonun buyuk ikramiyesinin cikma olasiligi 1/10000000...yani on milyonda bir.

Bu olasilik oranini ile Samanyolu galaksisinde mevcut olan trilyonlarca gezegen uzerinde bir hesaplama yaparsak Galaksimizde dunyamiz gibi yasanabilir gezegen sayisi 2 milyon adet oluyor.

...Trilyonda bir olasilik bile olsa yine 2-3 tane yasabilir gezegen cikma sansi bar.

Rusya, geçen yıl Türkiye ve Birleşmiş Milletler'in (BM) arabuluculuğunda imzalanan,
    Ukrayna limanlarında mahsur kalan milyonlarca ton tahılın dünyaya ulaştırılmasını sağlayan Tahıl Koridoru Anlaşması'ndan çekildiğini açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuya ilişkin açıklamasında
    "Bugün yapılan açıklamaya rağmen dostum Putin'in bu insani köprünün devamını istediğine inanıyorum.

Sayfa 317/1005 İlkİlk ... 217267307315316317318319327367417817 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •