Sayfa 2/24 İlkİlk 123412 ... SonSon
Arama sonucu : 192 madde; 9 - 16 arası.

Konu: KLSER - Kaleseramik, Çanakkale Kalebodur Seramik Sanayi A.Ş

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    11,762

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    Tiflis, Gürcistan
    Gönderi
    142
    Izahnameye göre şirketin sermayesini temsil eden payların %0.12'nin pay sahipleri BİLİNMEMEKTEDİR.
    - Anlamadım, babacığım, şirket kurarken (ve ya sonradan pay dağıtırken) kimlerin ortak olduğunun bir kaydı kuydu yok mu?

Diğer taraftan, bazı sosyel medyalarda yabancı ortak olarak lanse edilen İsviçre kökenli Victory International AG şirketinin %100 pay sahibi ve kurucusu Hatice Zeynep Bodur Okyay'dır. Kendileri H. İbrahim Bodur Okyay'ın kızıdır.

Maksat karalama yapmak değil, sakın yanlış anlaşılmasın. Ben kendim de arza katılacağım. 3-5 tavan sonra da çıkarım büyük ihtimal.

Fakat bu memlekette birilerinin aka ak, karaya kara demesi lazım. Bu şirket sabah da dediğim gibi, varlığının %67'si borçtan müteşekkil, aileden birinin İsviçrede kurmuş olduğu şirketle kaplamadan ortak olan ve şuanda %0.12 sahibi belli olmayan bir şirkettir.

Tamam, köklü şirkettir, yaşlı şirkettir fakat allanıp pullandığı kadar değil.

Ayriyeten varlığının %57.50'sı kadar kısa vadeli yükümlülüğü olan şirket ne demeye karın en az %20'ni temettü ödemeye taahhüt eder, onu da anlamıyorum. Hele bi düze çık, borçlarını kapat, yatırımlarını tamamla, daha sonra bakarsın temettü işine.

Yatırım dedim de, aklıma geldi. Halka arzdan elde edilecek fonun %6'sı ya Ortadoğu ve ya Orta Asya'ya yatırılacakmış. Yani anladığım kadarıyla, ortada henüz kesin bir yatırım projesi yoktur.

---
    ytd.

3. Buna da, fuzule de, atakeye de girdik bakalım ailecek. Hayırlısı olsun

4. Kalebodurun yaptığını yaparsa döker yükselir

5. Kalantorbey
    3-5 tavan demiş inşaALLAH

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    11,762