Sayfa 13/13 İlkİlk ... 3111213
Arama sonucu : 104 madde; 97 - 104 arası.

Konu: ATAKP - Atakey Patates Gıda Sanayi ve Ticaret AŞ

1. 2016 da yazılmış yazı.Su an restoran sayısı 1500 civarı.Bol kazanclar

2. Piyasa koşullarında, mevcut kredi maliyetleri ve fon getirileri dengelenmeye başladığından, finansal borçluluğu düşürme adımları 4. çeyrek itibari ile atılmaya başladı. Portföy genişletme stratejisi kapsamında soğan halkası üreten fabrika yatırımı için ön hazırlıklar tamamlandı.

3.  Alıntı Originally Posted by kagula27 Yazıyı Oku
    Piyasa koşullarında, mevcut kredi maliyetleri ve fon getirileri dengelenmeye başladığından, finansal borçluluğu düşürme adımları 4. çeyrek itibari ile atılmaya başladı. Portföy genişletme stratejisi kapsamında soğan halkası üreten fabrika yatırımı için ön hazırlıklar tamamlandı.
    https://www.foreks.com/haber/detay/6...e-103-artirdi/

4. Halka arzlar da elde patladı enerjiler de . Bakalım sonumuz ne olacak. Son çeyrek kâr devam ederse çarpanlar düşer ama şu an herkes deli gibi birçok hisseyi satıyor.

https://youtu.be/yoL_Hm5rw3A?si=pkHlhsMyqjnIoZ0w

5. İzleme listesine ekleme - Atakey (İş Yatırım)

Atakey'i %74 artış potansiyeline işaret eden 12 aylık 68 TL/hisse hedef fiyat ve AL tavsiyemizle takip listemize ekliyoruz. Şirket, ana ortağı ve aynı ekosistemin parçası olan TFI TAB Gıda'ya yaptığı satışlar ve ihracata yönelik kısıtlamalara rağmen devam eden 3.taraf satışları ile desteklenen karlı ve sürdürülebilir büyümesi ile ön plana çıkmaktadır. Ayrıca, hisse son on iki aylık 9.6x FD/FAVÖK çarpanı ile uluslararası benzerlerine oranla %33 oranında iskontoyla işlem görmektedir.

Atakey dünyanın en büyük 4. hızlı servis restoran operatörü Tab Food Investment (TFI)'ın tek tedarikçisi olan şirket sözleşmeli satış modeli sayesinde üretim planlaması avantajına sahiptir. Dolayısıyla, Şirket, TFI'nın Türkiye ve Çin'de yeni mağaza açılışları ve aynı mağaza büyümesi kaynaklı hızlı gelişimini büyük ölçüde yansıtan bir yapıya sahiptir.

Şirket Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü (TİGEM)'e ait devlet arazilerinde 14.000-16.000 ton sertifikalı tohum üretimi yapmaktadır. TİGEM arazileri hem toprağın niteliği hem de arazi genilşliği sayesinde yüksek kalite tohum üretimi için oldukça önemlidir. Şirket son TİGEM ihalesini de kazanmış olup bu üretime aralıksız devam edecektir.

9A23 dönemi itibarıyla şirket satış gelirlerinin %68'ini grup içi satışlar, %21'ini ihracat gelirleri ve %11'ini de 3.taraflara yapılan satışlar oluşturmaktadır. Grup içi satışlarda ve 3. taraf talebinde herhangi bir azalma beklenmemekle birlikte, ihracatta kısıtlamaların kalkması şirketin satışlarını destekleyecektir. Grup içi satışların önceliklendirildiği iş modelinde, 3. Taraf satışları Grup satışlarına alternatif olarak potansiyelini korumaktır. Bu durum şirketin talep dinamiklerini güçlendirmektedir. Ayrıca 2024 yılında yapılacak enerji yatırımı ve kaplamalı ürün üretimi yatırımına ek olarak 2026 yılında yapılacak kapasite artışı üretim artışına ve karlılığa olumlu yansıyacaktır.

Projeksiyon dönemimizde (2023-2027), şirketin satışların %38,6 YBBO ile, FAVÖK'ün ise %40.5 YBBO ile büyüyeceğini varsayıyoruz.

Yüksek enflasyon ortamında stoktan satışların yüksek olduğu 2022 yılında %46'ya çıkan brüt kar marjının 2023-2027 yılları arasında ortalamada %39 civarında gerçekleşeceğini tahmin ediyoruz. Yine 2023-2027 yılları arasında operasyonel giderlerin ciroya oranının ortalama %1 civarında olması, şirketin aynı dönemde ortalama %39.5 civarında bir FAVÖK marjı elde etmesini sağlayabilecektir.

Detaylı bilgi almak, İş Yatırım'ın güncel raporlarına ulaşmak için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.

6. İş yatırımın 2025 kâr tahminine göre prospektif fk 3.3 lere düşüyor. Enflasyon artışının yanında reel büyüme ile birlikte iş yatırımın hedeflerinin tutacağını düşünüyorum. 2024 gibi zor bir senede talepte daralma da yaşamayacak olması cezbediyor. Fk ortalaması 12 alsak beklemeye değer.

Yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Dünyadan uzak
    Gönderi
    22,063
    KAP: ATAKP [ ] ATAKEY PATATES GIDA SANAYİ VE TİCARET A.Ş. Özel Durum Açıklaması (Genel)

Orjinal Link:

https://www.kap.org.tr/Bildirim/1240956
    Dosyalar:

Özel Durum Açıklaması (Genel) 2024-01-16
    Dil Seçimi
    Dil seçimi
    Türkçe
    İngilizce
    Yapılan Açıklama Güncelleme mi? Hayır (No)
    Yapılan Açıklama Düzeltme mi? Hayır (No)
    Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Açıklamanın Tarihi -
    Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı? Hayır (No)
    Bildirim İçeriği
    Açıklamalar
    Açıklama Yönetim Kurulumuzun 16 Ocak 2024 tarihli kararında oy birliği ile karar verilen; Afyonkarahisar ili Susuz
    beldesindeki fabrikamızda, ürün portföyünü ve kapasitesini genişletmek amacıyla
    kaplamalı ürünlerin üretileceği yeni bir üretim hattı için "Kaplamalı Ürünler
    Üretim Binası ve Ham Soğan Deposu inşası ve gerekli makine teçhizat
    yatırımları' na T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından aşağıda yer
    alan destek unsurları kapsamında yatırım teşviki tesis edilmiştir.

Yatırım Teşviki Destek
    Unsurları

Sigorta Primi İşveren Hissesi

Vergi İndirimi

Gümrük Vergisi Muafiyeti

KDV İstisnası

Faiz Desteği

Söz konusu yatırım toplam yıllık üretim kapasitesi 10.000 ton, fonlama tutarı %50 öz kaynak %50 kredi kullanımı
    olacak şekilde planlanmıştır.

Öz kaynak payı, halka arz
    sürecimizdeki Fon kullanım yerine ilişkin raporda belirttiğimiz üzere; Sermaye
    artışından elde edilen fondan tahsis edilecektir.

Kamuoyu bilgilerine
    sunarız.
    Bir nevi kimya ki Alimi yoktur.Tecrübe ettikçe biriken cahilliktir Aşk''"! “MASA KASA NİSAABRACADABRA
    Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler kendime aldığım notlardır.Bu bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir

8.  Alıntı Originally Posted by Filozof Yazıyı Oku
    KAP: ATAKP [ ] ATAKEY PATATES GIDA SANAYİ VE TİCARET A.Ş. Özel Durum Açıklaması (Genel)

Orjinal Link:

https://www.kap.org.tr/Bildirim/1240956
    Dosyalar:

Özel Durum Açıklaması (Genel) 2024-01-16
    Dil Seçimi
    Dil seçimi
    Türkçe
    İngilizce
    Yapılan Açıklama Güncelleme mi? Hayır (No)
    Yapılan Açıklama Düzeltme mi? Hayır (No)
    Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Açıklamanın Tarihi -
    Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı? Hayır (No)
    Bildirim İçeriği
    Açıklamalar
    Açıklama Yönetim Kurulumuzun 16 Ocak 2024 tarihli kararında oy birliği ile karar verilen; Afyonkarahisar ili Susuz
    beldesindeki fabrikamızda, ürün portföyünü ve kapasitesini genişletmek amacıyla
    kaplamalı ürünlerin üretileceği yeni bir üretim hattı için "Kaplamalı Ürünler
    Üretim Binası ve Ham Soğan Deposu inşası ve gerekli makine teçhizat
    yatırımları' na T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından aşağıda yer
    alan destek unsurları kapsamında yatırım teşviki tesis edilmiştir.

Yatırım Teşviki Destek
    Unsurları

Sigorta Primi İşveren Hissesi

Vergi İndirimi

Gümrük Vergisi Muafiyeti

KDV İstisnası

Faiz Desteği

Söz konusu yatırım toplam yıllık üretim kapasitesi 10.000 ton, fonlama tutarı %50 öz kaynak %50 kredi kullanımı
    olacak şekilde planlanmıştır.

Öz kaynak payı, halka arz
    sürecimizdeki Fon kullanım yerine ilişkin raporda belirttiğimiz üzere; Sermaye
    artışından elde edilen fondan tahsis edilecektir.

Kamuoyu bilgilerine
    sunarız.
    Sende varmi Filozof.

Elimizde kaldi. Batik firma hesabi. Bakalim cikis sansi taniyacakmi.

Sayfa 13/13 İlkİlk ... 3111213

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •