Sayfa 10/46 İlkİlk ... 8910111220 ... SonSon
Arama sonucu : 365 madde; 73 - 80 arası.

Konu: IZENR - İzdemir Enerji

1. Türkiye ve uluslararası alanda geçerli teknik ve çevre standartlarına uygun olarak en son teknoloji ile kurulacak olan tesisimizde yıllık 2.562.000.000 kWh elektrik enerjisi üretilip, çevreye saygılı, sürekli, güvenilir ve kaliteli bir şekilde 380 kV seviyesinde ulusal iletim şebekesine verecektir. Bu üretim miktarı ülkemizin yıllık ihtiyacının yaklaşık %1’ine karşılık gelmektedir

M2007J17G cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. Kurulacak olan santral yüksek verimle çalışarak birim enerji üretiminde daha az yakıt tüketimiyle kömürün hem ekonomik hem de temiz bir şekilde kullanımını sağlayacaktır. Uygulanmakta olan benzer sistemler içinde daha az yakıtla daha çok verim alınması mümkün olan bu modern teknoloji sayesinde, tesisimiz Avrupa Birliği ve Amerika Birleşik Devletleri’ nde mevcut tüm çevre kriterlerine uyumlu olarak çalışacak ve hava kalitesini koruma, su kirliliği ve gürültü kontrol yönetmeliklerindeki kriterlere azami derecede uyacak şekilde üretim yapacaktır

3. Kullanılacak DeNOx ve Baca Gazı Kükürt Arıtma Teknolojileri ve Elektrostatik Toz Çökeltme Filtreleri ile bu düşük emisyon değerleri garanti edilmektedir. Santralın elektrik üretimi sırasında ortaya çıkan ana atıkları olan kül ve alçıtaşı, Almanya’ da ve diğer gelişmiş ülkelerin tamamında olduğu gibi, çimento ve alçı fabrikalarında ham madde olarak kullanılacak ve ekonomik değer olarak geri kazandırılacaktır.

4. Tesisimizde ana yakıt olarak ithal kömür, yardımcı yakıt olarak doğal gaz kullanılacaktır.

5. Çevreci yaklaşımlarının ürünü olarak 2016 yılında İngiltere parlamentosunda yapılan törenle Green Apple ödüllerinde Altın Madalya ve Green World ödüllerini almaya hak kazanan

6. Manisa’nın Salihli ilçesinde 147 MW üretim hacmine sahip arazi üzerine 24,1 MW kurulu gücünde fotovoltaik paneller yardımıyla güneş enerjisinden elektrik üretmek amacıyla 40 milyon dolarlık yatırım yapmayı planlıyoruz. Söz konusu proje için yasal izinleri, olumlu ÇED raporumuzu ve yüzde 70 indirimli Kurumlar Vergisi avantajı, KDV ve sigorta primi avantajı içeren yatırım teşvik belgemizi de aldık. Ayrıca aynı arazi üzerinde 51 MW ilave kurulu güç kapasitesi için başvuruda bulunduk.

Bu haberle birkaç tavan daha olur belki

Sayfa 10/46 İlkİlk ... 8910111220 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •