Sayfa 188/1001 İlkİlk ... 88138178186187188189190198238288688 ... SonSon
Arama sonucu : 8008 madde; 1,497 - 1,504 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XXI

1. Şuan sistem tamamen banka üzerinden transfer ile dönerken kayıt dışı ekonomiyi hala yakalayamiyorlar. Ben bunu şuna bağlarım kadroları emmi dayı çocukları ile doldurdular işten anlayan kimse yok. Okuma yazma bilmek bir vasıf değildir. Liyakat burada cezayı kesiyor bence

2.  Alıntı Originally Posted by Ayasofya 2005 Yazıyı Oku
    Acayip bir kafa var şuan çaylaklar da bir hisse alacaklar...
    O çaylaklara literaturde Ankara Marti'lari diyoruz..

3. 4 temmuz tcmb saatlik dolar kuru 26,09 tl idi ve kkm faizi %40 civariydi. Yani 4 ekimde dolar kuru 28,70 olsa tcmb'nin kur farkı odemesi olmuyor. Daha aşağı kur bir sonraki dönem için kur farkı ödemesine neden olur ve saçmalık bence. Aynı mantıkla 4 ocak kuru 28,60 x 1.063= 30,50 civarı. Bence en mantıklı senaryo bu.

Alıntı Originally Posted by heval Yazıyı Oku
    Ben katılmadım...

En son 6 lot bir tane enerjiden gelmişti.İzenr yine iyi vermişti 36 lottu galiba...
    Bu dağıtımlarla daha uzun süre tavan gider mi? Ne dersiniz?

5.  Alıntı Originally Posted by Ayasofya 2005 Yazıyı Oku
    Şuan sistem tamamen banka üzerinden transfer ile dönerken kayıt dışı ekonomiyi hala yakalayamiyorlar. Ben bunu şuna bağlarım kadroları emmi dayı çocukları ile doldurdular işten anlayan kimse yok. Okuma yazma bilmek bir vasıf değildir. Liyakat burada cezayı kesiyor bence

Liyakat ile alakası yok. Niyetle alakası var. Bilimsel akademik çalışmalar bunun niyetle alakalı olduğunu ispatlıyor. Bu dolaylı vergi yüksek olduğu için ekonomimiz asla düzelmez. Feriştahı gelse düzelmez. Kim gelirse gelsin düzelmez. Bilimsel olarak ispatlanmıştır.

TÜRKİYE'DE DOLAYLI VE DOLAYSIZ VERGİLER ve EKONOMİYE ETKİLERİ

https://dergipark.org.tr/tr/download...le-file/116702

6.  Alıntı Originally Posted by Achiles Yazıyı Oku
    Bizim topikte, kimisi sadece laik, kimisi sadece milliyetçi, kimisi sadece milli...bir tek aynı zamanda halkçı ve devletçi olan ben varım sanırım.

Diyor ki herkes kazandık...ula kim kaybetti o zaman, herkeş birden kazanamayacağına göre

Neyse sizi memnun edecek şekilde final yapayım;

Fakirler ölsün, emekliler sürünsün, yaşasın Titanizm....Altta kalanın canı çıksın..

p.s.: Ucuz negatif faizle kredi alacakmış da, yatırım yapıp üretimi arttıracakmış da, aksi takdirde işsizlik artacakmış da...Lan Bırakkk...iliğini sömürdünüz lan memleketin...kayıt dışı ekonomiye şükredin. İşsizlik verisi yalan, istihdam verisi yanlış, mülteci sayısı belirsiz, kişi başı düşen GSYİH yalan, enflasyon verisi yalan...Yuvarlanıp gidiyoruz elhamdülillah bayır aşağı...Memet ABD den para da bulursa seneye ilk 10 ekonomi arasına gireriz anadın mı
    enam birini hatırladım

dolar alaaghmıs da yuksekten satacaghmıs da

7.  Alıntı Originally Posted by kastirsef Yazıyı Oku
    Sadece gericilerin gündeminde değil, benim gibi gelir vergisine takmışların da gündeminde.

Sporcu maaşları neden EURO ile? Gelir vergisi ne kadar veriyorlar? Buna saçma sapan bir cevap vermezsin umarım. Burada eşek gibi %35 gelir vergisi veriyoruz. İmtiyazlı olup gelir vergisi vermeyenler akıllı biz eşek miyiz?

Sarı taksisi vermez, Doktoru elden nakit alır vermez, Serbest çalışan elden nakit alır vermez, vs vs vs.

Bu sistem nasıl dönecek o zaman? Dolaylı verginin yüksek olduğu bütün ülkeler fakirler liginde. Bunun bir sebebi olmalı.
    Net maaşım brüt maaşımın yarısı. tek vergi alabildikleri kurumsal çalışanlar. küçük işletmeler zaten elden ödüyor maaşın bir kısmını. işçi de memnun bu durumdan yüksekten de ödesem nasılsa aynı maaş bağlanacak diyor artık.

8.  Alıntı Originally Posted by marfatih Yazıyı Oku
    Net maaşım brüt maaşımın yarısı. tek vergi alabildikleri kurumsal çalışanlar. küçük işletmeler zaten elden ödüyor maaşın bir kısmını. işçi de memnun bu durumdan yüksekten de ödesem nasılsa aynı maaş bağlanacak diyor artık.
    Brüt maaşın % 61’ini net olarak alıyormuşum.
    Çok şanslıyım.

Sayfa 188/1001 İlkİlk ... 88138178186187188189190198238288688 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •