Sayfa 297/1001 İlkİlk ... 197247287295296297298299307347397797 ... SonSon
Arama sonucu : 8008 madde; 2,369 - 2,376 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XXI

1. Fiyatlama ile ilgili en basit örneği vereyim size: Markette 13,5 TL olan Erikli 1,5 litre su mahalle bakkalında 10 TL. Hayatımda ilk defa bir ürünün bakkalda, marketten ucuz olduğunu görüyorum. Eminim bakkala gelişi de 5 TL den fazla değildir. Bakkal market fiyatına bakıyor, bana bu kadar kar yeter deyip 10 TL ye satıyor. Şu anki piyasa fiyatlarının maliyetle zerre ilgisi yok.

O yüzden şu dönemde acil ihtiyacım olmayan hiç bir ürün almıyorum.
    Yazdıklarım kendi görüşümdür, Yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    Tiflis, Gürcistan
    Gönderi
    142
     Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    Oradaysaniz keske satilik konut fiyatlarini yazsaniz.
    Rus ve ukraynalı istilasına uğramış. Metrekaresi 1200-1500 dolar. Tadilatsız ve şehir kenarında.

3.  Alıntı Originally Posted by Denizdenizli61 Yazıyı Oku
    Haziran ayında internetten ayakkabı baktım. 2300 tl. Biraz bekleyeyim dedim oldu.3099 .
    Neyse temmuzda indirim denk getirdim 2500 aldım. Rahat güzel ayakkabı fiyatlar yukselmeden diğer rengini alayim dedim.ağustosta beri bakıyorum hemen hemen her yerde 4999 tl. Bir yerde %10 indirim ile 4499 a denk geldim.Al(a)madim.Ayakkabıyı...
    Kasım ayı kampanya ayı. Bakalim orada 3000 civarı denk getirirsem alırım.
    İthalat için Dolara talep en çok ithal araçlarda iken, ne diye doları baskılayıp bunların ithalatını kolaylaştırıyorsun?

Cevap, "paramız var ki alıyoruz" mu?

2 ayda yaratılan yüzde 20 ye ek olarak 2024 e zirvesini görülmesi beklenen enflasyona karşın vatandaşın kendi pararını korumak için gereksiz almak zorunda kaldığı ithal mallara talebi nasıl önleyeceksin?
    KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.
    Sadece Kendi Düşüncelerimdir. Buna göre işlem yapmayınız.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,930
     Alıntı Originally Posted by heval Yazıyı Oku
    Emekli hak ediyor...Kurbanda Gılıştar başkan olsaydı Danaya girecektik a.q Dana emekliye girdi

Sadaka gibi verilen %25 lik sert cisimle idare edin denildi. Denildi denilmesine de ilk 2 ayda o parayı geri aldılar

Memleketin nerede ise yarısı emekli olduğuna göre Bu bunak emeklilerin çoğu 3+1 olayını fazlası ile hak ediyor...

Yalan haberler ile umutları canlı tutuyorlar , ne de olsa yakında bir seçim daha var...Hele o seçimde geçsin , Emeklilerin halini hep beraber göreceğiz...
    Rönesans, Kalyon, Tosyalı, Albayrak ve Baykar'dan ortak açıklama: ''Seçimde milletimiz 'bunlardan vergi almayın, biz gerekirse 2 kere öderiz' dedi. Milli iradeye saygı noktasında...''

http://www.zaytung.com/fotohaberdetay.asp?newsid=415806
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

5. Mandarin istanbul

Kalkan kilo 5000 TL
    Istakoz kilo 5000 TL

6.  Alıntı Originally Posted by Achiles Yazıyı Oku
    Geçen Boyner'de spor ayakkabısı bakıyorum, 6500 TL, yanımda biri daha var, o da bakıyor, ayrıca hanım görevli de yanı başımızda, bizi bekliyor, soru sorarsak diye...

Yanımdaki dedi ki; yaw ben sezon başında (yaz sezonu) bu ayakkabıyı 2500 e aldım, şimdi nasıl 6500 oluyor, bu anormal değil mi?

-Kadın; efenim onlar bittikçe yenisi geliyor, bunlar demek ki yeni fiyattan gelmiş...o yüzden dedi....

Koşarak uzaklaştım....

Titan titana...neyin ne olduğu belli değil...kim ne tutturursa..
    Devlet kuruluşları giyim yardımı altında PTTemKart veriyor. Sitesinden dahil olan mağazalara bakın. o mağazalar, zaten bizden almaya mahkumlar diye fiyatları yüksek tutuyorlar. Kartlara yüklenen meblağlarda az buz değil.

Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    çupra nedendir bilmiyorum daha ucuz dün city grosta 129 tl idi
    Başkan City gross dedigin yer nerde???
    Çinçin mahallesin demi????

Kendime masallar.!!!
    Masallar dünyası.!!!
    Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

8.  Alıntı Originally Posted by 111222333 Yazıyı Oku
    Mandarin istanbul

Kalkan kilo 5000 TL
    Istakoz kilo 5000 TL

https://www.instagram.com/reel/Cu3-S...c4MmM1YmI2Ng==

Sayfa 297/1001 İlkİlk ... 197247287295296297298299307347397797 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz