Sayfa 89/1001 İlkİlk ... 3979878889909199139189589 ... SonSon
Arama sonucu : 8008 madde; 705 - 712 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XXI

1.  Alıntı Originally Posted by pilavli Yazıyı Oku
    Hiç hoşlanmadım bu haberden, düşüş habercisi olur genelde bu tür popülerleşme.
    1 milyondan 5 milyona çıkarken de boyuna aynı şeyleri yazdılar çizdiler düşmedi bi türlü borsa 1500 den 7500 e kadar geldik.
    Belki bu sefer sizler haklı çıkarsınız son 400.000 son vagon olur.
    2 sene içinde özellikle bir zamanlar ky nin yoğun takıldığı kağıtlarda 20x 30x 50 100x getiriler oldu ..
    Çevremde hiç borsa ile alakası olmayanlar çuval çuval para götürüyorlar.
    Her gün bir başka arkadaşdan adını duymadığım bir hisse geliyor.
    Almıyorum hiç sekmiyor 2 gün sonra tavan lıyor.
    Twitter alemi falan yıkılıyor.
    Birisi bir yazı yazıyor ertesi sabah herkes üşüşüyor inanın patron bile şaşkın halde.
    Öyle yoğun bir yığılma var.
    Eskiden twitter de yazıldığı çizildiği zaman korkar almazdık (ben hala aynıyım ) ama şimdi dinlemiyorlar.

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
    Aha burada para dağıtıyorlar deyip evi ,arabayı satıp girdiklerinde borsa da onlara girer.

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    Tcmb faiz karari tahmininiz?
    (Sırasız tam liste)
    ayhan53: 19.50
    işçi74: 21
    turali: 20
    paramanya: 19
    111222333: 19.50
    YapraksızYonca: 21
    Egeduk : 19
    S2me artırsın s2me artırmasın , kaç yaptığının ne önemi var sanki.

Şöyle çizerse, çok yakışıklı olur.

3-5 aliterasyon arasında, en yakışıklısı...4 devam ediyor da olabilir.

Tek bildiğimiz, henüz bitmediği.

-mış gibi ekonominin, -mış gibi borsası

Düzeltilme-miş sermayeler bilançolar -mış gibi,
    -mış gibi dolara göre hesaplanan piyasa değerleri -mış gibi,
    Ülke üç beş kıfayetsizin elinde henüz bölünme-miş gibi,
    Sefalet endeksinde dünyada bi nomerö değil-miş gibi,
    Midyeci bile bize hallen-miş gibi,
    Böyle gel-miş, böyle de gidecek-miş gibi,
    Herkesin keyfi yerindey-miş gibi,
    Emekliye zam verilme-miş de, haberi yok-muş gibi,
    Bunlar henüz hala iyi günlerimiz-miş gibi...

Boşver kanka bi üçlü saralım,
    Kol gibi girsin, biz de yol alalım,
    Sınıf ayrımı yapanı da bize gönder,
    Kıçına dübel çaksın, Erman Ender,

Rapçi Hıdır, şlik şlak..ov yee.
    Vicdanın sesi radyosunu dinlediniz.

Hocam yarın ve Pt gününe kadar piyasa nassı olur,

Şu fibonacciyi geçerse, şoraya gider,
    Şu pivotta tutunamazsa, da şoraya gider,
    Yani, yukarı giderse, yokarı gider, aşağı giderse aşağıya gider.

Wow..Hocam müthişsiniz, inşallah, maşaallah, çok yakışıklısınız, Allah şeyinize zeval vermesin.

5. Türkiye de İşini kasten suistimal edeni, işini kötü yapanı, işini dandik yapanı değil, gerçeği söyleyeni cezalandıran bir sistem var.

Tamam, kabul, madem bu doktora gerçeği sert söyledi diye yönetici olamaz cezası verdin, peki büyük hatayı kasten yapan o 2 hemşireyi işten attın mı? Hayır. Çünkü onlar mağdur oldu.

TÜRKİYEDE MEVCUT EĞİTİM VE İŞ SİSTEMİNDE İŞİNİ İYİ VE TAM YAPAN, EHLİYETLİ VE LİYAKATLİ OLAN, VE GERÇEKLERİ KORKMADAN SÖYLEYEN KİŞİ MİKROPTUR.

Kumluca Devlet Hastanesi’nde iki hemşireye görev yeri terk cezası olarak A-4 kâğıdına 500 kere, “Ben salağım servisimden başka servise gittim” yazdıran Başhekim Uzman Doktor Ayşegül Alkan hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı. Soruşturma sonucunda Alkan’a, ‘Amirine veya mahiyetindekilere karşı küçük düşürücü davranışta bulunmak’ fiilinden 60 ihtar puan ceza verildi ve görev yeri değiştirildi. Bu ceza puanına göre Alkan, meslek hayatı boyunca bir daha yöneticilik yapamayacak.

https://www.hurriyet.com.tr/gundem/m...yacak-42319708

Kredi kartları, banka kartları ve ön ödemeli kartlar ile Temmuz'da yapılan ödeme tutarı yıllık %138 arttı

%20 lik artışı yeni kart alanların harcamaları desek enflasyon yaklaşık %120 diyebiliriz.
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

7.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    Kredi kartları, banka kartları ve ön ödemeli kartlar ile Temmuz'da yapılan ödeme tutarı yıllık %138 arttı

%20 lik artışı yeni kart alanların harcamaları desek enflasyon yaklaşık %120 diyebiliriz.
    Kağıt para kullanımı da giderek azalıyor, karta kayıyor. Özellikle bu nedenle de yüksek kupürlü banknot basmıyorlar, kağıt para kayıtdışını besliyor, tüm ödemeler kartla olsa herşey devletin elinin altında olur.

8.  Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    1 milyondan 5 milyona çıkarken de boyuna aynı şeyleri yazdılar çizdiler düşmedi bi türlü borsa 1500 den 7500 e kadar geldik.
    Belki bu sefer sizler haklı çıkarsınız son 400.000 son vagon olur.
    2 sene içinde özellikle bir zamanlar ky nin yoğun takıldığı kağıtlarda 20x 30x 50 100x getiriler oldu ..
    Çevremde hiç borsa ile alakası olmayanlar çuval çuval para götürüyorlar.
    Her gün bir başka arkadaşdan adını duymadığım bir hisse geliyor.
    Almıyorum hiç sekmiyor 2 gün sonra tavan lıyor.
    Twitter alemi falan yıkılıyor.
    Birisi bir yazı yazıyor ertesi sabah herkes üşüşüyor inanın patron bile şaşkın halde.
    Öyle yoğun bir yığılma var.
    Eskiden twitter de yazıldığı çizildiği zaman korkar almazdık (ben hala aynıyım ) ama şimdi dinlemiyorlar.
    Ben de eskilerdenim, borsa tarihi rekorlar kırarken, manşetlere çıktığında kaçmak lazım diye prensip edindim ömür boyu. Belki devir değişmiştir artık ama ben bu yaştan sonra değişemem. Elimde hisse var, hatta pazartesi aylık maaşım kadar kazandım bir günde (ereğli sağolsun), ama o gece rahat uyuyamadım, millet zarar edince uyuyamaz ben karda uyuyamıyorum, elim klavyede izliyorum devirin döndüğünü sezdiğim an yarısını satacağım.
    Enflasyondu arjantin borsası benzerliğiydi falan hepsini biliyorum ama nerede çokluk orada pislik lafını da biliyorum, acemi minikler borsaya doluştukça büyüklerin avucunu ovuşturduğunu da biliyorum.

Sayfa 89/1001 İlkİlk ... 3979878889909199139189589 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •