Sayfa 13/392 İlkİlk ... 311121314152363113 ... SonSon
Arama sonucu : 3131 madde; 97 - 104 arası.

Konu: AYEN - Ayen Enerji

1. İnanın bazı arkadaşları anlamakta zorlanıyorum...
    Polemiklerlerden uzak durmaya çalışıyorum ama inatla ve ısrarla sataşma ,ve yine sataşma ve yine,yeniden sataşma

Neden ısrarla bilgiye bu kadar kapalısınız?

Ltf polemiklere bir son verelim

saygılar/başarılar
    "Canı kaymak isteyen cebinde manda taşır "

2.  Alıntı Originally Posted by Entrika Yazıyı Oku
    Sayın Hatip,
    Bakış açınız hep olumsuz. Belki haklı da olabilirsiniz. Peki sormazlar mı adama neden buradasınız? Bu hissedesiniz(Hisse senediniz varsa tabii).

''Dedem der ki derk ... benzer en büyüğü hep sende sanırsın''

Asla Yatırım Tavsiyesi Değildir.
    1)Benim bir adım var;Tengri Han
    ya eksizsiz bir şekilde adımla hitap edin yada hiç muhatap olmayın

2)Alıntı yaptığınız gönderimin neresinde bir yorum ve dolayısıyla olumsuz bir yorum var...
    Sadece bir durum tespiti içermektedir...
    Bu durum tespitine dair aksi yönde görüşleriniz varsa ltf bizimle paylaşınız
    sizden beklediğimiz budur niyet okuyuculuğu değil

saygılar/başarılar

3.  Alıntı Originally Posted by Tengri Han Yazıyı Oku
    1)Benim bir adım var;Tengri Han
    ya eksizsiz bir şekilde adımla hitap edin yada hiç muhatap olmayın

2)Alıntı yaptığınız gönderimin neresinde bir yorum ve dolayısıyla olumsuz bir yorum var...
    Sadece bir durum tespiti içermektedir...
    Bu durum tespitine dair aksi yönde görüşleriniz varsa ltf bizimle paylaşınız
    sizden beklediğimiz budur niyet okuyuculuğu değil

saygılar/başarılar
    Sayın Hatip,
    Dediğim gibi sen dert etme, meraklanma. Borsa bu düşer çıkar(Hisse bu düşer çıkar) Hissen varsa beğenmezsen satarsın...Alacak olanda alır. Enerji şirketleri tencere tava satan şirketlere benzemez. Matematik ve hesapla yönetilir. 2023 Vizyonunda üreten katma değer sağlayan şirketler çok büyük kazanımlar sağlayacaklar. Borsayı günlük aylık veya yıllık değerlendirmek ciddi kayıplarla sonuçlanabilir.

Yazılarının tamamında olumsuzluk havası hakim bir de kafamı kurcalayan sen yazıyorsun ve hemen diğer arkadaş yazıyor. Aynı kişi değilsinizdir umarım. İyi polis kötü polis havası hakim.

Polemiğe son. Siz ve herkesin hakkında hayırlısı..Bitti...

Asla Yatırım Tavsiyesi Değildir.

4. Hisse defter değeri 1.20 özsermaye ise 200 milyon

Ama hisse 4.00 clvarında piyasa değeri 800 milyon

Ve yıllık ciro ve faliyet karına göre Arnavutluk tamamen faliyette geçse dahi) bu hacimdek bir şirket için 1.4 milyar flnans borç çok yüksek.

Dönem flnans borc gideri ne kadar? Peki doviz %10%20 çıkınca flnans borç 140 - 280 milyona daha artarsa, kaç yıllık karı eritiyor?

Bu hisseyi çık pahalı biliyorum. Finans borçların aşırılığıysa risk oranını yükseltiyor.

5.  Alıntı Originally Posted by 1prometheus Yazıyı Oku
    Hisse defter değeri 1.20 özsermaye ise 200 milyon

Ve yıllık ciro ve faliyet karına göre Arnavutluk tamamen faliyette geçse dahi) bu hacimdek bir şirket için 1.4 milyar flnans borç çok yüksek.

Dönem flnans borc gideri ne kadar? Peki doviz %10%20 çıkınca flnans borç 140 - 280 milyona daha artarsa, kaç yıllık karı eritiyor?

Bu hisseyi çık pahalı biliyorum. Finans borçların aşırılığıysa risk oranını yükseltiyor.
    o zaman hüseyin ağa neden topluyor bu hisseyi

6.  Alıntı Originally Posted by adilhan Yazıyı Oku
    o zaman hüseyin ağa neden topluyor bu hisseyi
    işine gelen alir,gelmeyen almaz ortak.

7.  Alıntı Originally Posted by 1prometheus Yazıyı Oku
    Hisse defter değeri 1.20 özsermaye ise 200 milyon

Bu konuda çalışmalarım var belki ilerleyen günlerde paylaşırım ancak şu konuya dikkatinizi çekmek isterim...

Yabancı para cinsinden borçların artışında bir yavaşlama olduğu görülmekte..
    Bu da doğaldır çünkü
    Yatırımların bitimine yaklaştıkça ek kaynak ihtiyacı azalmakta...
    Arnavutluk yatırımının Kasım da bitecek olduğunu kabul edersek yabancı para cinsinden ek 10-20 milyon dolar/euro ya daha ihtiyaç olabilir
    Mevcut yatırımlar için şirket bugüne kadar 350 milyon euro civarında borçlanmış oldu...

"TL" cinsinden borcun güncellemesi, kur farkı ile alakalı bir konu
    ona girmiyorum şimdilik

saygılar/başarılar

8. Ayen in en sevmediği şeylerden biri Euro/dolar paritesi
    Borçlar euro, gelirler dolar cinsinden olunca euro/dolar paritesinin yükselmesi Ayen in işine gelmiyor
    Ama patron kağıdı
    Patron ayıp olmasın diye göstermelik 0,96 düşürmüş hisseyi bugün

saygılar/başarılar

Sayfa 13/392 İlkİlk ... 311121314152363113 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz