Sayfa 230/392 İlkİlk ... 130180220228229230231232240280330 ... SonSon
Arama sonucu : 3132 madde; 1,833 - 1,840 arası.

Konu: AYEN - Ayen Enerji

1. tengri han hocam bu bedelliye girmek mantıklı gözüküyor ozaman, benim gibi borsayı çok yakın takip edemeyen uzun vadeciler için

2.  Alıntı Originally Posted by paşatorunu Yazıyı Oku
    tengri han hocam bu bedelliye girmek mantıklı gözüküyor ozaman, benim gibi borsayı çok yakın takip edemeyen uzun vadeciler için
    Neden?
    39 milyon tl hangi yaraya derman olabilir ki?
    Dediğim gibi bilançoda ki güzelleşme 106 milyon tl olacak
    İkisi farklı şeyler....
    Kur hareketleri ve elektrik üretimi daha dikkatli takip edilmeli bence...
    Özellikle kur hareketleri...
    Kur hareketleri Ayen e bir yandan fayda sağlarken, diğer yandan ciddi bir tahribata yol açıyor...
    Kur artıyor fayda sağlıyor;Elektriğin 1 kwh ı Yekdem kapsamında 7,3 dolar/cent den ,Arnavutluk da (benim tahminim)5,5 euro/cent den satıyor...
    Kurlar arttıkça TL bazlı ciro ve faaliyet karı güzelleşiyor
    Ama koca bir FAKATTT
    Kur artıyor tahribata yol açıyor:280 milyon euro ya yakın borç darma duman ediyor karı/bilançoyu...
    Tabiki kur artışının verdiği tahribat,sağladığı faydadan çok daha ağır...

"Sanırım bir müddet kurların stabil gitmesi öncelikli istek olmalı Ayen ve diğer enerji şirket hissedarları için..."

ASLA YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR....

saygılar/başarılar
    "Canı kaymak isteyen cebinde manda taşır "

3. tengri han açıklayıcı bilgiler için çok teşekkür ederim.

4. tenbgri han bu çeyrek bilançoyla ilgili,bir öngörünüz-yorumunuz varmı?

5.  Alıntı Originally Posted by em_re Yazıyı Oku
    tenbgri han bu çeyrek bilançoyla ilgili,bir öngörünüz-yorumunuz varmı?
    Var...
    Tablo çok basit aslında....(siz kendiniz de hazırlayabilirsiniz 3 aşağı 5 yukarı doğru sonuca ulaşırsınız...)
    1 kwhx7,3 dolar/cent (veya 5,5 euro/cent) x o çeyrekteki ortalama dolar kuru...
    Tahmini Elektrik üretim miktarlarını da geçmiş yılların ortalaması olarak alıyorum...
    Satışların maliyeti ve faaliyet giderlerini kendi geliştirdiğim bir katsayı ile buluyorum...
    Tablonun devamı var mı?
    Mesela finansal giderler...(zaten finansal giderleri düşünce (ve varsa vergi giderlerini) geriye Net Kar kalır)
    Var ama paylaşamam....
    Herşeyi sizinle paylaşırsam bu sefer ....:evil::kahkah::kmk:

Dip Not1:Ayen elektrik ticareti işi de (elektrik al sat) yapıyor ama bu sene çok azalttı ve/veya zaten ordan çok para/kar kalmıyor(du)....
    Yıllardır neden yapıyorlar(dı) anlamış da değilim...Yani bu tablodaki gelirler/faaliyet karı sadece kendi santrallerinden üretip sattığı elektriğin geliri/faaliyet karı...
    Dip not2:Arnavutluk gelirleri euro üzerinden olduğu için orası için euro ortalamasını alıyoruz...
    Dip Not3:Yamula nın özel bir statüsü var...Ürettiğinden bağımsız devletle Ayen arasında bir alacak verecek ilişkisi var...(baraj devletin olduğu için)Bilanço dip notlarında var bu rakam...Bende ordan yola çıkarak tahmini bir gelir yazıyorum...

saygılar/başarılar

Son düzenleme : Tengri Han; 02-08-2019 saat: 12:49.

6. Arkadaşlar sizlerden de benim bir ricam olacak...
    İsmimi eksiksiz ve aynen (büyük/küçük harfe dikkat ederek) yazar başına da "Sn" sıfatını eklerseniz sevinirim...
    Çünkü ben size karşı aynı hassasiyeti gösteriyorum...

"İsim bir insanın en değerli varlıklarından biridir bence..."

saygılar/başarılar

7.  Alıntı Originally Posted by Tengri Han Yazıyı Oku
    Var...
    Tablo çok basit aslında....(siz kendiniz de hazırlayabilirsiniz 3 aşağı 5 yukarı doğru sonuca ulaşırsınız...)
    1 kwhx7,3 dolar/cent (veya 5,5 euro/cent) x o çeyrekteki ortalama dolar kuru...
    Tahmini Elektrik üretim miktarlarını da geçmiş yılların ortalaması olarak alıyorum...
    Satışların maliyeti ve faaliyet giderlerini kendi geliştirdiğim bir katsayı ile buluyorum...
    Tablonun devamı var mı?
    Mesela finansal giderler...(zaten finansal giderleri düşünce (ve varsa vergi giderlerini) geriye Net Kar kalır)
    Var ama paylaşamam....
    Herşeyi sizinle paylaşırsam bu sefer ....:evil::kahkah::kmk:

Dip Not1:Ayen elektrik ticareti işi de (elektrik al sat) yapıyor ama bu sene çok azalttı ve/veya zaten ordan çok para/kar kalmıyor(du)....
    Yıllardır neden yapıyorlar(dı) anlamış da değilim...Yani bu tablodaki gelirler/faaliyet karı sadece kendi santrallerinden üretip sattığı elektriğin geliri/faaliyet karı...
    Dip not2:Arnavutluk gelirleri euro üzerinden olduğu için orası için euro ortalamasını alıyoruz...
    Dip Not3:Yamula nın özel bir statüsü var...Ürettiğinden bağımsız devletle Ayen arasında bir alacak verecek ilişkisi var...(baraj devletin olduğu için)Bilanço dip notlarında var bu rakam...Bende ordan yola çıkarak tahmini bir gelir yazıyorum...

saygılar/başarılar

Sn.Tengri Han teşekkür.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    bursa
    Gönderi
    3,695
    2.55 fiyat ao ile kapansa yarın bölünecek olsa 630 tl ödeme yapacak ve bölünme sonrası ao fiyatı yaklaşık 1.95 olup hisse adedimiz 1000 ise 1630 olacak doğrumu

Redmi Note 4 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 230/392 İlkİlk ... 130180220228229230231232240280330 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •