Sayfa 279/392 İlkİlk ... 179229269277278279280281289329379 ... SonSon
Arama sonucu : 3131 madde; 2,225 - 2,232 arası.

Konu: AYEN - Ayen Enerji

aylık

3.  Alıntı Originally Posted by cefaks Yazıyı Oku
    Sayın Cefaks'a zahmetleri için teşekkürler...

4. Ayen enerjininde bağlı olduğu,Aydıner İnşaat A.Ş. nin sahip olduğu diğer şirketler...

5.  Alıntı Originally Posted by Sunnyfunny Yazıyı Oku
    Bilanco tahmininiz nedir? Pozitifmi negatifmi?
    Bu konuyu Aralık ayı bittikten sonra daha detaylı yazacağım üstadım. HES ve RES'lerin kapasitesi ve dönem içerisindeki iklim koşulları ortadayken 9 aylık bilançoda 130 milyon TL kâr beklentisinde olan "sözde" analistlerin yazdıklarından çok daha mantıklı şeyler yazacağımdan emin olabilirsiniz.

6. Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu “Türkiye ekonomide durgunluk psikolojisine yenilmemeli. İş adamı günlük kararlarla değil, ülkesinin geleceğine güvendiğini gösteren yatırımlarla hareket etmelidir. Geçen yıl 700 milyon liralık enerji yatırımını tamamlamıştık bu yıl ki hedefimiz 1 milyar liranın üzerinde.”

Ağaoğlu Enerji Grubu Başkanı Hakkı Ağaoğlu “2020’ye kadar Konya Sertavul’da 450 MW kapasiteli tek sahada Türkiye’nin en büyük RES projesi olan şu anda lisanslama aşamasında bulunan projemizde Ağaoğlu Enerji Grubu 1.000 MW kapasiteli kurulu güce ulaşacak ve yenilenebilir enerji alanında yaklaşık 5 milyar liralık yatırımı gerçekleştirmiş olacağız.”
    Enerji sektörünü sadece şirket bilançoları ve YEKDEM birim fiyatlamaları üzerinden tahlil etmek bizi yanlış sonuçlara götürebilir. Ülkedeki siyasi & politik konjonktür ve bu sayede çeşitli gruplara sağlanan imtiyazlar, jeostratejik değişkenler yanında küresel iklim değişiklikleri ve bütün bunların sektördeki oyunculara sağladığı avantaj ya da dezavantajların da hesap edilmesi önemlidir.

Sektördeki herhangi bir şirket, ülke içerisinde etkin networklere ve bunun (teşvik adı altında) sağladığı imtiyazlara yeterince sahip değilse başka pazarlar aramak zorunda kalabilir. An itibariyle AYEN'de yaşanan budur. Esasında yandaş olmayan bütün oyuncularda var bu, mesela AKSEN'de. Onlar da arkalarındaki güçlü networklerin desteği ile Afrika açılımına gittiler.

Her horoz kendi çöplüğünde öter...

7.  Alıntı Originally Posted by Maydonozcu Kamil Yazıyı Oku
    Küçük bir silkeleme hareketi ve devam.

Grafik gayet güzel, hadi bakalım beni yanıltma şekerim.:)
    Dün seans sonuna doğru endekse gelen yoğun satışlar olmasaydı haftalık kapanış çok daha güzel olacaktı ama an itibariyle grafikte bir sıkıntı görmüyorum. Kısa vadeli trade edenlere gayet güzel bir imkan sundular. Umarım yararlanan dostlarım olmuştur.

Sayfa 279/392 İlkİlk ... 179229269277278279280281289329379 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •