Sayfa 318/392 İlkİlk ... 218268308316317318319320328368 ... SonSon
Arama sonucu : 3131 madde; 2,537 - 2,544 arası.

Konu: AYEN - Ayen Enerji

1.  Alıntı Originally Posted by Maydonozcu Kamil Yazıyı Oku
    Öne alalım. İlk çeyrek beklentisi de bulunduğu için gayet önemli bir mesaj. Vergi tablosu finansal giderlerdeki artışa bakarsak 2019 konsolide zayıf bir kâr ile kapatacak gibi duruyor. Kısa vadeli borçlarda kısmen artış, uzun vadelilerde ise azalış beklentim devam etmekte. Asıl bilanço 2020 bilançosu olacak bu net.
     Alıntı Originally Posted by Maydonozcu Kamil Yazıyı Oku
    Buralardan da alınır üstadım. Neden alınmasın. :)
    Bugün 3.20 civarından biraz daha ilave yaptım. Sakin olmakta fayda var dostlarım.

2. Cuma günü seansın ikinci yarısı hisse adına oldukça ilginç hareketlere sahne oldu. Hissenin aşırı derecede reklamı yapılıyor. Cuma pasif kapanış kademeleri oldukça dolduruldu.

Bir hareket söz konusu olabilir. Bilançonun 11-12 Mart'ta geleceğini düşünürsek bir beklenti yaratılıyor izlenimi var. Bilançoda dikkat edeceğim kalemler;

1. Faaliyet karı
    2. Kısa ve uzun vadeli borçların çevrilme yeteneği
    3. Nakit akışı

Sonrasında 2020 yılı 1. çeyrek bilanço ve Arnavutluk yatırımı satış beklentisi kısa ve orta vadeli hissenin değerini belirleyecektir. Jeopolitik riskler ve bilanço sonrasında yabancıların hisseye ilgisi agresif fiyatlama getirebilir. Hep söylerim borsada kazanmanın çok basit bir formülü var. Doğru hisse ve Sabır = Kazanç

Bazende işler istenildiği gibi gitmediği durumlar olabilir. Bu durum borsanın doğasındadır. Hep beraber kazanıldığı gibi birlikte de kaybedilmez. Birilerinin kazandığı ve birilerinin de kaybettiği yerdir borsa. Bu yüzden alacağınız risk düşük olmalıdır. Kredili işlemlerden uzak durulmalıdır. Hele ki bu dönemde...

Hedeflenen kara ulaşıldığında mutlaka realize edilmelidir. Daha sı başkasının nasibidir. Tüm birikimle borsa yatırımı sıkıntılı durumlar yaratır. Kısa ve orta vadede ihtiyaç olmayacak tutar borsa yatırımı için en idealidir.

Bence Ayen hissesi şu an borsanın en kelepir hisseleri arasında yer alan nadide bir çiçek gibi tüm ihtişamı ile göz kırpıyor.

Hedeflerime ulaşana kadar sabırla beklemeye devam edeceğim. Bana ''Katolik Nikahlı Entrika'' derler. Sabrım taşı çatlatır. Denemesi zaten bedava...Kısa ve orta vadeli hedeflerim : 5, 7,5 ve 12 TL Bu hedefler sadece beni bağlar. Siz kendi hedefleriniz doğrultusunda riskinizi yönetin en doğru sonucu alırsınız...

Yenilenebilir enerji konusunda teşvik ve yatırımlar umarım artarak devam edecektir. Jeopolitik riskler enerji ihtiyacının çeşitliliğini zaruri kılıyor. Rüzgar, güneş ve hidro enerjiden sağlanan paylar artırılmalıdır. Ayen bu konuda önemli adımlar attı ve atmaya umarım devam edecektir.

Bilanço sonrası tekrar bir değerlendirme yaparız...Savaşlar yerini inşallah barışa bırakır. Umarım barış olur. Barış her koşulda iyidir.

...Yatırım Tavsiyesi Değildir...

3. ortalama 3,40 toplam lot 40220 haydi bakalım son alımları yaptık ekranları kapatalım tire 1,5 larda süründürdü süründü sonunda 7-8 ortalama ile çıktık şimdi sıra sana geldi baktığımda burda benim gibi alıp yatacak adam çok iyisimi spek amca fazla kişi toplanmadan ufak ufak dökmeye başla dökmek için aşağı sakın verme daha fazla alırım ve daha fazla alırlar haberin olsun hele burda biri varki nikahı kıydığında mümkün değil dökülmez texasım nerelerdesin
    ytd deli saçmasıdır

4. Cuma sağlam duruşunun nedeni reklamcılardı.
    Sanırım hedefleri cuma kağıdı tutup bugün yukarı bir hareket çektirmekti.
    Ancak, evdeki hesap çarşıya uymadı, adamları tarumar etti endeks.

5.  Alıntı Originally Posted by akrep4401 Yazıyı Oku
    ortalama 3,40 toplam lot 40220 haydi bakalım son alımları yaptık ekranları kapatalım tire 1,5 larda süründürdü süründü sonunda 7-8 ortalama ile çıktık şimdi sıra sana geldi baktığımda burda benim gibi alıp yatacak adam çok iyisimi spek amca fazla kişi toplanmadan ufak ufak dökmeye başla dökmek için aşağı sakın verme daha fazla alırım ve daha fazla alırlar haberin olsun hele burda biri varki nikahı kıydığında mümkün değil dökülmez texasım nerelerdesin

SM-G975F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6. Arkadaşlar kolay gelsin,

Ayen'in satmayı düşündüğü Arnavutluk yatırımında durum nedir,

satılması düşünülen rakam yada değeri hakkında ortalama bir fiyat var mı?

it is the average of five people in the human environment..

7. Corona virüsün ülkemizde görülebileceği açıklaması panik satış getirdi. Okulların tatil edilmesi konusunda görüşmeler paniği daha da artırdı.

Suriye konusu ve Corona virüsü bir süre daha gündemi meşgul edecek umarım ki ateşkes konusunda taciz olmaz. Sanıyorum ki havaların biraz daha ısınması ile mülteciler konusunda yaşanacak olumsuzluklarda AB ile aramızın gerilmesine neden olacak.

Borsamıza bu durumlar mutlak ki olumsuzluklar getirebilir. Umarım çok da fazla endeks geri gelmez. Çok kötü gelişmelerin devam etmesi ile 75 bin seviyesine kadar geri çekilme olabilir. Umarım böyle bir durumla karşılaşmayız.

Kurların bunca olumsuzluğa rağmen stabil kalması tek teselli kaynağı olarak görülüyor. Keza faizlerde aynı...Bir trend değişimi söz konusu olabilir.

Hissemize yansıması ve benim gibi ciddi miktarda zarar yazan yatırımcı için uzun vadeli strateji olarak maliyetin düşürülmesi söz konusu olacaktır. Neyse ki düşerse alacak kadar paramız ve çıkarsa da satacak kadar hissemiz var.

Hep söylemişimdir. Hissede olduğunuz sürece kar veya zarardan hiç bir zaman söz edilemez.

Borsada bazen de işler böyle ters gider. Ben ekranı kapatıp sabırla işlerin düzelmesini ve uygun gördüğüm bir noktada maliyetimi düşürmek için bekleyeceğim.

Borsada hiç bir zaman kolay kazanmadık. Gene zor olacak...

8.  Alıntı Originally Posted by Entrika Yazıyı Oku
    Corona virüsün ülkemizde görülebileceği açıklaması panik satış getirdi. Okulların tatil edilmesi konusunda görüşmeler paniği daha da artırdı.

Suriye konusu ve Corona virüsü bir süre daha gündemi meşgul edecek umarım ki ateşkes konusunda taciz olmaz. Sanıyorum ki havaların biraz daha ısınması ile mülteciler konusunda yaşanacak olumsuzluklarda AB ile aramızın gerilmesine neden olacak.

Borsamıza bu durumlar mutlak ki olumsuzluklar getirebilir. Umarım çok da fazla endeks geri gelmez. Çok kötü gelişmelerin devam etmesi ile 75 bin seviyesine kadar geri çekilme olabilir. Umarım böyle bir durumla karşılaşmayız.

Kurların bunca olumsuzluğa rağmen stabil kalması tek teselli kaynağı olarak görülüyor. Keza faizlerde aynı...Bir trend değişimi söz konusu olabilir.

Hissemize yansıması ve benim gibi ciddi miktarda zarar yazan yatırımcı için uzun vadeli strateji olarak maliyetin düşürülmesi söz konusu olacaktır. Neyse ki düşerse alacak kadar paramız ve çıkarsa da satacak kadar hissemiz var.

Hep söylemişimdir. Hissede olduğunuz sürece kar veya zarardan hiç bir zaman söz edilemez.

Borsada bazen de işler böyle ters gider. Ben ekranı kapatıp sabırla işlerin düzelmesini ve uygun gördüğüm bir noktada maliyetimi düşürmek için bekleyeceğim.

Borsada hiç bir zaman kolay kazanmadık. Gene zor olacak...

aynı fikirdeyim bende kademelli alışa geçmeye karar verdim hayırlısıyla .bugün maliyet düşürmek için kestirmiştim.olmadı...istediğim yere geldi ama alamadım.doğrusu bilançodan biraz korktum.y.t.d.
    Son düzenleme : çulsuz; 10-03-2020 saat: 20:07.

Sayfa 318/392 İlkİlk ... 218268308316317318319320328368 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •