Sayfa 359/392 İlkİlk ... 259309349357358359360361369 ... SonSon
Arama sonucu : 3131 madde; 2,865 - 2,872 arası.

Konu: AYEN - Ayen Enerji

sonbahardan 5.98 maliyetli 80.k lotla devam.. hedefim Q1 2022 350-400 milyon TL kar.. hisse hedef fiyatım 32-33
    YTD

2.  Alıntı Originally Posted by King Levent Yazıyı Oku
    sonbahardan 5.98 maliyetli 80.k lotla devam.. hedefim Q1 2022 350-400 milyon TL kar.. hisse hedef fiyatım 32-33
    YTD
    ilk çeyrekte ben de bu kadar kar bekliyorum

Bisiklette ters pedal çeviriyor. Tebrikler.

4. yürü be koçum hedef 33 kim tutar seni

5. yazık yaaaa.hissede kimse yok.nerde bir batak hisse var oradalar demek.allah akıl fikir versin.ben bunu 50 den sattığımda burası dolacak ama inanıyorum

6. 2022 birinci çeyrek bilanço oldukça iyi olmasına rağmen, bu haftaki satış ilginç geldi. Piyasa beklentiyi satın alır, gerçekleşmeyi satar olarak değerlendirilebilir ancak 2.çeyrek bilançonun, 1.çeyrekten daha iyi olması muhtemel. Bu da ilk iki çeyrek toplamında sermayesinin 2 katı kar elde etmesi muhtemel olabilir. 2022 birinci çeyrekte yamula ve büyükdüz hes üretim miktarları, ikinci çeyrek'in yaklaşık yarısının tamamlandığı bugünlerde, birinci çeyreği geçmiş durumda. Arnavutluk tarafında kuralıktan dolayı ve ülkenin enerjisinin neredeyse tamamının hidroelektrik santrallerden üretilmesi nedeniyle, ülkede elektrik kesintileri olduğunu okumuştum. Ancak elektrik fiyatları avrupada çok arttığı, şirket serbest piyasaya sattığı ve euro bazlı gelir olduğu için oradaki karlılık ciddi orada artmış. Elektrik ticareti tarafından ne kadar kar edildiği konusunda bir fikir edinemedim, ancak o tarafta da işler yolunda gibi. Şirketin Mart 2022 tarihli kapta paylaştığı şekilde arnavutlukta kurulan yeni şirketin güneş ve rüzgar konusunda yatırım yapacağını düşünüyorum bunun nedeni ülkenin tamamen hidroelektrik enerji ile elektrik üretmesi ve kuraklık nedeniyle oluşan arz sorunu. Kalivaç HES ile ilgili ise, proje çed aşamasında ancak yakın zamanda ilerleme sağlanma ihtimali bence düşük. Kalivaç HES vjosa nehri üzerine yapılmak isteniyor, vjosa nehiri avrupada üzerine hes yapılmamış ve doğal olarak kalmış nadir nehirlerden ve bu konuda çevre duyarlılığının yüksek olduğu belirtilmiş haberlerde. Mevcut başbakan edi rama ile yapılan bir röportajda yeni hes'lere izin verilmeyeceği söylenmiş. Son çeyrek bilançoda nakit akışı tarafına bakıldığında, karın büyük kısmı borç ödemelerinde kullanılmış, yeni borçlanma yapılmamış. Bu durum oldukça olumlu bence. Mevcut fiyatlama 2 milyar tl özkaynağa karşılık, 4 milyar tl piyasa değerini göstermekte. Sadece arnavutluk tarafınının bu çeyrek net karı 210 milyon tl , acaba şirket sadece arnavutluk yatırımlarını satmaya kalksa ne kadar piyasa değeri eder?
    syg.

7.  Alıntı Originally Posted by blood Yazıyı Oku
    2022 birinci çeyrek bilanço oldukça iyi olmasına rağmen, bu haftaki satış ilginç geldi. Piyasa beklentiyi satın alır, gerçekleşmeyi satar olarak değerlendirilebilir ancak 2.çeyrek bilançonun, 1.çeyrekten daha iyi olması muhtemel. Bu da ilk iki çeyrek toplamında sermayesinin 2 katı kar elde etmesi muhtemel olabilir. 2022 birinci çeyrekte yamula ve büyükdüz hes üretim miktarları, ikinci çeyrek'in yaklaşık yarısının tamamlandığı bugünlerde, birinci çeyreği geçmiş durumda. Arnavutluk tarafında kuralıktan dolayı ve ülkenin enerjisinin neredeyse tamamının hidroelektrik santrallerden üretilmesi nedeniyle, ülkede elektrik kesintileri olduğunu okumuştum. Ancak elektrik fiyatları avrupada çok arttığı, şirket serbest piyasaya sattığı ve euro bazlı gelir olduğu için oradaki karlılık ciddi orada artmış. Elektrik ticareti tarafından ne kadar kar edildiği konusunda bir fikir edinemedim, ancak o tarafta da işler yolunda gibi. Şirketin Mart 2022 tarihli kapta paylaştığı şekilde arnavutlukta kurulan yeni şirketin güneş ve rüzgar konusunda yatırım yapacağını düşünüyorum bunun nedeni ülkenin tamamen hidroelektrik enerji ile elektrik üretmesi ve kuraklık nedeniyle oluşan arz sorunu. Kalivaç HES ile ilgili ise, proje çed aşamasında ancak yakın zamanda ilerleme sağlanma ihtimali bence düşük. Kalivaç HES vjosa nehri üzerine yapılmak isteniyor, vjosa nehiri avrupada üzerine hes yapılmamış ve doğal olarak kalmış nadir nehirlerden ve bu konuda çevre duyarlılığının yüksek olduğu belirtilmiş haberlerde. Mevcut başbakan edi rama ile yapılan bir röportajda yeni hes'lere izin verilmeyeceği söylenmiş. Son çeyrek bilançoda nakit akışı tarafına bakıldığında, karın büyük kısmı borç ödemelerinde kullanılmış, yeni borçlanma yapılmamış. Bu durum oldukça olumlu bence. Mevcut fiyatlama 2 milyar tl özkaynağa karşılık, 4 milyar tl piyasa değerini göstermekte. Sadece arnavutluk tarafınının bu çeyrek net karı 210 milyon tl , acaba şirket sadece arnavutluk yatırımlarını satmaya kalksa ne kadar piyasa değeri eder?
    syg.
    Amacı hırsızlık olan bir firma. Güven vermiyor. Ky düşmanı serefsizler

8. Şirketin enerji ticareti ve ihracatının tahmin edilmesi, önümüzdeki bilanço tahmininde oldukça önemli olduğunu düşünüyorum. Şirket anladığım kadarıyla(bilançodaki verilere göre), türkiye içerisinde gurp içi bölümlerarası 31 milyon tl satış gerçekleştirmiş( bunu yurtiçinde gelir tarafına yazılmış), yurtdışında bu miktarda elektriği kendi şirketleri aracıyla ihraç etmiş, buradaki satışın maliyetide 31 milyon tl olarak gözüküyor. Bu elektriğin doğu avrupa pazarında satıldığı düşünüyorum( ortalama fiyatlar 150-200 euro/mw). Daha önce okuduğum bir kaç raporda iletim bedellerinin yüksekliği nedeniyle enerji ihracatı karlı olmadığı bahselmişti, ancak mevcut avrupa elektrik piyasanın mevcut fiyatlarında, kar marjları nasıl devam eder bilemiyorum? Bilgi sahibi olan varsa paylaşırsa iyi olur.
    syg.

Sayfa 359/392 İlkİlk ... 259309349357358359360361369 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •