Sayfa 379/392 İlkİlk ... 279329369377378379380381389 ... SonSon
Arama sonucu : 3131 madde; 3,025 - 3,032 arası.

Konu: AYEN - Ayen Enerji

1. Bugünkü düşüş tamamen saçmalık…

2.  Alıntı Originally Posted by balina Yazıyı Oku
    Sayın Fulu AYEN ENERJİ nin gelirlerine bakarsanız %75 i avrupa daki satışlarından elde ediyor ve tabii euro olarak.. Dolayısıyla Euro artışının AYEN e zarardan çok kar yazdığını görebiliyorum.. Bu yıl 2 milyar TL üzeri kar su içinde gelir diye düşünüyorum..Umarım bu hafta 40 ların üzerine çıkarak hakettiği yere oturur..
    Sayın Balina affınıza sığınarak sormak ve öğrenmek istiyorum ; benim bildiğim ayen yurtiçi toplam üretim kapasitesi 300 mw civarı yurtdışı üretimi ise 111 mw civarı, en azından kalivaç devreye girene kadar bu şekilde bildiğim kadarıyla. yurtiçi üretimi yurtdışı üretiminin 3 katı olmasına rağmen gelirlerin %75 inin yurtdışından kaynaklanması iç piyasaya göre müthiş fahiş fiyatıyla satılıyor olmalı . ?
    Son düzenleme : fulu; 17-11-2022 saat: 14:04.

3.  Alıntı Originally Posted by fulu Yazıyı Oku
    Sayın Balina affınıza sığınarak sormak ve öğrenmek istiyorum ; benim bildiğim ayen yurtiçi toplam üretim kapasitesi 300 mw civarı yurtdışı üretimi ise 111 mw civarı, en azından kalivaç devreye girene kadar bu şekilde bildiğim kadarıyla. yurtiçi üretimi yurtdışı üretiminin 3 katı olmasına rağmen gelirlerin %75 inin yurtdışından kaynaklanması iç piyasaya göre müthiş fahiş fiyatıyla satılıyor olmalı . ?
    Kesinlikle avrupa da elektrik fiatları Türkiye den kat kat fazla özellikle yaz aylarında fiatlar 700 eurolara kadar çıkmıştı. Avrupa birliği bunu 180 euro da sabitlemek istedi ancak başarılı olamadı. Zaten 180 euro da sabitleseler dahi bu fiatda oldukça iyi bir fiat olduğunu söyledi Ayen deki yatırım uzmanı arkadaş..Dolayısıyla Ayen nin satışları 4. çeyrektede yurt dışında oldukça iyi gidiyor zaten yurt içinde Ekim den itibaren fiatlara %25 zam yapıldı buda 4. çeyrek bilançosuna yansıyacaktır..

4. Bu hafta 40 ın üzerinde kapatması yılbaşına doğru 50 li rakamları görmemizi sağlayacaktır..Avrupa da elektrik borsasnda fiatlar artmaya devam ediyor..

5.  Alıntı Originally Posted by balina Yazıyı Oku
    Bu hafta 40 ın üzerinde kapatması yılbaşına doğru 50 li rakamları görmemizi sağlayacaktır..Avrupa da elektrik borsasnda fiatlar artmaya devam ediyor..
    Borsaya düzeltme gelmezse çok rahat bulur 50'yi. YTD.

6. Bir kere de tavan kapat be kardeşim:)

7.  Alıntı Originally Posted by asriel Yazıyı Oku
    Bir kere de tavan kapat be kardeşim:)
    Tavan yapmasın ..hergün %3-5 artsın yeter.. Malum 2 kez tavan yapsa vbts kapsamına alıyorlar

8.  Alıntı Originally Posted by balina Yazıyı Oku
    Tavan yapmasın ..hergün %3-5 artsın yeter.. Malum 2 kez tavan yapsa vbts kapsamına alıyorlar
    Bunu alamazlar ya.Su an bistte en hayvani bilanço açıklayan şirketlerden.100 olsa hiçbişeycik olmaz:)

Sayfa 379/392 İlkİlk ... 279329369377378379380381389 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •