Sayfa 387/392 İlkİlk ... 287337377385386387388389 ... SonSon
Arama sonucu : 3131 madde; 3,089 - 3,096 arası.

Konu: AYEN - Ayen Enerji

1. Yeknik olarak oldukça güzel bir yere geldik bir aksilik olmaz ise bu hafata 30 lu rakamlara çıkarız artık.. Bofa nında satacağı mal kalmadı biz bizeyiz artık.

2. Hadi artık, yeter bu kadar milleti döktüğün.

3. Amin kardeşim..

4.  Alıntı Originally Posted by balina Yazıyı Oku
    Yeknik olarak oldukça güzel bir yere geldik bir aksilik olmaz ise bu hafata 30 lu rakamlara çıkarız artık.. Bofa nında satacağı mal kalmadı biz bizeyiz artık.
    Aynen dediğimiz gibi teknik çalışmaya başladı.. Gün içi 32.20 bile gördük ama tutunamadık.. Şu phillip de malı sata sata bitiremedi.. . Blok olarak artık satılacak mal kalmadı sanırım. Bank of zaten bitirdi... Yaklaşık 1 ayda 1.5 milyon lot mal satmış..Şimdi hayırlısı ile 13 mart.ta bilançomuzu bekliyoruz.. 1.8-2 milyar arasında bir kar harika olur diye düşünüyorum...

5.  Alıntı Originally Posted by balina Yazıyı Oku
    Aynen dediğimiz gibi teknik çalışmaya başladı.. Gün içi 32.20 bile gördük ama tutunamadık.. Şu phillip de malı sata sata bitiremedi.. . Blok olarak artık satılacak mal kalmadı sanırım. Bank of zaten bitirdi... Yaklaşık 1 ayda 1.5 milyon lot mal satmış..Şimdi hayırlısı ile 13 mart.ta bilançomuzu bekliyoruz.. 1.8-2 milyar arasında bir kar harika olur diye düşünüyorum...
    Uzun zamandır, güvendik bekliyoruz, mndrs, enjsa, derhl, ve ayen 4 ü aynı portfoyde olunca, dedim ki çok fazla enerji sektörüne odaklı hisse taşıyorum, çeşitlendirmek adına 1 ini portfoyden çıkarayım.

Enjsa- bilançosunun çok güzel olması ve şarj istasyonu hikayesi sebebiyle tuttum.
    Derhl- bilancoyu çok beğenmesem de farklı sektörlerde de yatırımı olması düşük f/k sebebiyle tuttum
    Ayen- halka açıklık oranının düşük olması, yüksek kar potansiyeli sebebiyle tuttum.
    Mndrs- işte hatayı burda yaptık, 6.6 civarı maliyet vardı ortalama, 7.47 de, daha bilanço gelmemiş, enerjiden kar gelecekse ayen de daha fazlası gelir. Farklı sektör yatırımları derhl de var. Patronuna güven yok. Kar realize de etmiş olacağız satalım gitsin. Hopp sapkadan tavşan çıktı, çok iyi bir bilanço açıkladılar, inşallah ayen de iyi bir bilanço açıklar ve gelecek için güven verir.

6. Akfen Yenilenebilir Enerji halka arz ediliyor.. Fiatı önce 14.59 olarak tesbit etmişler ancak yatırımcıda kazansın diyerek %33 iskonto yaparak fiatı 9.80 e çekmişler.. Garanti yatırım ın öncülüğünde halka ırz pardon halka arz edilecek bu şirket Ayen e göre 4 kat pahalıdır. Eğer Akfen 14.69 fiat değerlemesi yapılmışsa AYEN nin 130 TL etmesi lazım..Akfen Enerjini 2022 9 aylık aylık cirosu 1.922.000 tl net karı 1.246.000 TL
    Bu ciroya bu kadar karı nasıl yapmış anlamadım..Hemde hiç vergi gideri yok Kısa vadeli 8 milyar borcu var..tam bir düzmece bilanço.. SPK buna nasıl izin vermiş anlamak mümkün değil..Hlaka arz geliride şirketin içine değil patronların cebine giriyor.. Yazık SPK daki kafa yapısı hala değişmemiş..

7. Bugün bilanço gelecek bakalım 1.5 milyar net kar beklentimizi aşacakmı??

8. Bilanço geldi. 26 nisanda 0,88 kuruş temettüde geldi. Hiç vermeseydiniz bari bu kadar kar yazmaya:) Bu sene hiçbir şirket düzgün temettü vermiyor.Malum önümüz kış tabi…

Sayfa 387/392 İlkİlk ... 287337377385386387388389 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •