Sayfa 332/392 İlkİlk ... 232282322330331332333334342382 ... SonSon
Arama sonucu : 3131 madde; 2,649 - 2,656 arası.

Konu: AYEN - Ayen Enerji

1. ZOREN'de umduğumuzu bulamadık. Bakalım burada nasibimiz ne.. Herkese tekrar selam dostlarım.:)

2. Güzel fırsat verdi. 3 aylık bilanço beklentim geride yazılıydı; RES ve HES açısından en verimli dönem.

Alıntı Originally Posted by Maydonozcu Kamil Yazıyı Oku
    Güzel fırsat verdi. 3 aylık bilanço beklentim geride yazılıydı; RES ve HES açısından en verimli dönem.
    nedir sizin beklentiniz?
    Ey Türk titre ve kendine dön.
    Üstte mavi gök çökmedikçe,altta yağız yer delinmedikçe senin ilini ve töreni kim bozabilir? Bilge Kağan Kök Türk Kitabeleri

4. 80-85 milyon civarı kar bekliyorum. Mayıs & Haziran ayları da iyi geçti. 2. Çeyrek daha iyi gelir bence.

80-85 milyon civarı kar bekliyorum. Mayıs & Haziran ayları da iyi geçti. 2. Çeyrek daha iyi gelir bence.
    çok iyimser bir tahmin olmuş yani geçen senenin aynı dönemine göre %100 artış bekliyorsunuz
    ne zaman açıklanacak 2. çeyrek bilançosu?
    Üstte mavi gök çökmedikçe,altta yağız yer delinmedikçe senin ilini ve töreni kim bozabilir? Bilge Kağan Kök Türk Kitabeleri

6. Finansal tablolarda şaşırtma yapmayı çok severler. Haklısınız üstadım.:) Bakalım..

Finansal tablolarda şaşırtma yapmayı çok severler. Haklısınız üstadım.:) Bakalım..
    tebrikler üstad bilmişsin ama önünde sadece bir eksi var

8. Bilançoda göze çarpanlar;

Finansman gideri öncesi faaliyet karı neredeyse aynı gelmiş.

2019/1 toplam elektrik üretimi 205 milyon KWH.
    2020/1 toplam elektrik üretimi 250 milyon KWH.

Hasılattaki oynama elektrik ticaretinden kaynaklanıyor olabilir zira maliyet de düşmüş. Önemli olan daha fazla üretim gerçekleşmiş olması. Borcu kapatan üretim çünkü. Dövizle üretiyor alım garantisi var devletin.

31 Aralık 2019 tarihinde toplam borç:

34,5 milyon dolar 228 milyon euro. iken.
    33,8 milyon dolar, 222 milyon euro olmuş.

Kalivaç ve çaypınar'ın yatırımlarının devam ettiği düşünüldüğünde gayet olumlu.

TL Bazlı bakmıyoruz çünkü hem volatil hem de enerji piyasası dövizle belirleniyor.

Satış döviz mal döviz. Örneğin arnavutluktaki santral 160 milyon euro mevcut teklifle satılırsa. 1250 milyon tl yapıyor bu da borcun büyük kısmını kapatıyor.

Sayfa 332/392 İlkİlk ... 232282322330331332333334342382 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •