Sayfa 365/392 İlkİlk ... 265315355363364365366367375 ... SonSon
Arama sonucu : 3131 madde; 2,913 - 2,920 arası.

Konu: AYEN - Ayen Enerji

1. Geçen yıla göre hem ciro hem kar patlamış..Harika bir bilanço..Ortaklara hayırlı olsun..

Bilanço çok iyi, bu projeksyonda 5.800 milyar TL lik değerlemeli mevcut şirket için , 2 milyar TL olarak 2022 sene sonu karı gelebilir. 2,9 olan FK nın 8 olması gerek en azından.. temettü veren bi şirket bu..

F/K 8 olması için 8/3* 20 = 53 lira gibi ilk etapta oturması gerek..

artılar::
    avrupada elektrik fiyatları hala rekor tazeliyor..
    EURUSD paritesi şirketi destekliyor.
    şirket cirosu çeyreksel artışta ve nerede duracağı belirsiz.. belki 2,5 milyar TL kar gelir göreceğiz artık..

YTD..

3.  Alıntı Originally Posted by King Levent Yazıyı Oku
    Bilanço çok iyi, bu projeksyonda 5.800 milyar TL lik değerlemeli mevcut şirket için , 2 milyar TL olarak 2022 sene sonu karı gelebilir. 2,9 olan FK nın 8 olması gerek en azından.. temettü veren bi şirket bu..

F/K 8 olması için 8/3* 20 = 53 lira gibi ilk etapta oturması gerek..

artılar::
    avrupada elektrik fiyatları hala rekor tazeliyor..
    EURUSD paritesi şirketi destekliyor.
    şirket cirosu çeyreksel artışta ve nerede duracağı belirsiz.. belki 2,5 milyar TL kar gelir göreceğiz artık..

YTD..
    Hocam 6 aylıkta 500 mn gelmiş 2 mr gelmesi için sonraki 6 ay 1.5 mr kâr yazması gerekiyor. Bu mümkün mü ? Nasıl hesaplama yaptınız?

4. Kar yıllık 1200 gelse fk 8 ,,fiyat 36 olur
    3.ceyrek barajlar nasıl bir dönem geçirecek o önemli en zayıf bu çeyrek olmuş geçmişte..

5.  Alıntı Originally Posted by ukc Yazıyı Oku
    Kar yıllık 1200 gelse fk 8 ,,fiyat 36 olur
    3.ceyrek barajlar nasıl bir dönem geçirecek o önemli en zayıf bu çeyrek olmuş geçmişte..
    hocam, yamula temmuzda çok verimli çalıştı, maşallah ağustos da iyi gidiyor. rüzgar gülleri de fıldır fıldır :) son 2 günde rüzgarda bir düşüş var sanıyorum. avrupadaki barajı bilemiyoruz ama orada da fiyatların yüksekliği sebebiyle durum lehimize çalışıyor.

yani süper bir şirket, süper yönetilen bir şirket görüyorum finansal raporlarına baktığımda. 3. çeyrek bence önceki yıllar gibi düşük gelmeyebilir. aksine yüksek bir rakam görebiliriz. siz bir de buna avrupadan gelebilecek yeni res ve kalivaç barajıyla ilgili gelişmeleri ekleyin. bu yıl sonuna kadar her iki konuda bir aksiyon olabilir mi acaba?

buralardan oluşacak kurumsal maliyetler ve finansal okur yazarlığı yüksek kimselerin şirkete ortaklık gözüyle yatırım yapmaları bence çok önemli. çekirdeğimiz bol, izleyip göreceğiz artık. borsa fiyatlaması da bu gelişmeleri dikkate alacaktır diye düşünüyorum.

Alıntı Originally Posted by chevron Yazıyı Oku
    Hocam 6 aylıkta 500 mn gelmiş 2 mr gelmesi için sonraki 6 ay 1.5 mr kâr yazması gerekiyor. Bu mümkün mü ? Nasıl hesaplama yaptınız?
    6 aylık toplam kar 1 milyar geldi, 500 milyon Q2 de gelen çeyreklik kar.

7.  Alıntı Originally Posted by King Levent Yazıyı Oku
    6 aylık toplam kar 1 milyar geldi, 500 milyon Q2 de gelen çeyreklik kar.
    Yanlışınız var. 6 aylık kâr 500mn

https://pbs.twimg.com/media/FZ-lM74W...name=4096x4096
    Evet ben fintables'dan baktım 1039 M brüt kar, 582 M net kar... yine de bu rakamlarla 2euro civarına fiyatlaması lazım.

Sayfa 365/392 İlkİlk ... 265315355363364365366367375 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •