Sayfa 351/392 İlkİlk ... 251301341349350351352353361 ... SonSon
Arama sonucu : 3131 madde; 2,801 - 2,808 arası.

Konu: AYEN - Ayen Enerji

1. AYEN enerjinin yekdem mekanizmasından yararlanmayan santralleri hangileridir? özellikle elektrik fiyatlarının artması bunları ciddi oradan pozitif etkiler..

bir de yamula barajının işletme süresi doluyor.. ilerisi için bu konuda bilgi sahibi olan var mı..

2. Gunes-ruzgar ve sudan enerji uretenler için konjonktür inanılmaz fırsatlar sunuyor...

Bu şirketlerde finansal borç yükü yüksek olsa da gelirin de önemli kısmı YEKDEM kapsamında döviz...

Ayen'in de Borçlarınin büyük kısmı yabancı para..

YEKDEM kapsamında devlete elektrik satışlarının önemli bir kısmı da dolar üzerinden .

Sahip olduğu santrallerin döviz bazlı yeniden kurulum maliyetlerini kabaca bulup borçlarının döviz olarak ne kadar olduğuna bakıp kıyaslama yapmak daha doğru bence..

Ortak satışıni da bu hacimle bu fiyat seviyelerinden yapmazlar herhalde...Yine de büyük bir risk bu ..

,,,,,

Ruzgar-gunes ve su agirlukli enerji üreten şirketleri araştırıp bunlara sepet yatırımı yapmak gerekiyor. Bir-ikisine takılıp kalmamalı..Rüzgarin bunlarin arkasından estiği çok açık ..

Alıntı Originally Posted by grigök Yazıyı Oku
    Ağır ağır inceliyorum , anlamaya çalışıyorum.

Portföyü konjoktüre uygun geldi .Borçlarıda gün geçtikçe ( bi 10 sene daha beklemez inşallah )azalttığını umuyorum.

Yinede bilmediğim çok şey vardır mutlaka . Misal sayın çulsuzun belirttiği 13.5 m lot ortak satışı?

Saygılar:)

https://imgyukle.com/f/2021/10/04/dJamo.png

https://imgyukle.com/f/2021/10/04/dJH4U.png

3. bu hissede ya kimse yok ya hissede olanlar bilgileri kendine saklıyor

4. Ayen Ostim Enerji Üretim'in Balıkesir'de planladığı GES projesi ile ilgili olarak 'ÇED Gerekli Değildir' kararı verildi

5. Sessiz ve derinden yol alıyor...

Darısı Esen ve naten'in başına ..
     Alıntı Originally Posted by TUNGA Yazıyı Oku
    Gunes-ruzgar ve sudan enerji uretenler için konjonktür inanılmaz fırsatlar sunuyor...

Bu şirketlerde finansal borç yükü yüksek olsa da gelirin de önemli kısmı YEKDEM kapsamında döviz...

Ayen'in de Borçlarınin büyük kısmı yabancı para..

YEKDEM kapsamında devlete elektrik satışlarının önemli bir kısmı da dolar üzerinden .

Sahip olduğu santrallerin döviz bazlı yeniden kurulum maliyetlerini kabaca bulup borçlarının döviz olarak ne kadar olduğuna bakıp kıyaslama yapmak daha doğru bence..

Ortak satışıni da bu hacimle bu fiyat seviyelerinden yapmazlar herhalde...Yine de büyük bir risk bu ..

,,,,,

Ruzgar-gunes ve su agirlukli enerji üreten şirketleri araştırıp bunlara sepet yatırımı yapmak gerekiyor. Bir-ikisine takılıp kalmamalı..Rüzgarin bunlarin arkasından estiği çok açık ..

6. Sermaye*ve oy hakları*yönünden %100 oranında hissedarı bulunduğumuz*Bağlı*Ortaklığımız*Ayen*Ostim Enerji Üretim A.Ş.*tarafından,**Balıkesir*ili,*Kepsut İlçesi sınırları içerisinde*tesis edilmiş olan*25,2*MWm/24 MWe kurulu*gücündeki*Çaypınar RES*projesi için verilen 19/03/2020*tarihli ve EÜ/9249-14/04467 numaralı üretim lisansımızın birden çok kaynaklı*üretim tesisine dönüştürülmesi kapsamında yardımcı kaynak olarak*5,5009 MWm*GES (Güneş Enerjisi*Santrali) kurulmak suretiyle tesisimizin toplam kurulu gücünün*30,7009 MWm/ 24 MWe*yükseltilmesi*talebimiz, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından** uygun bulunmuş olup, lisansımız revize*edilmiş ve 22/10/2021 tarihinde şirketimize teslim edilmiştir.

**

7. ayen enerjinin 9 aylıkta 120 civarı kar açıklaması sürpriz olmaz.esas kar rakamları 2022 de gelecek.çünkü devlete sattıkları elektrik fiyatı spot piyasanın yarısı kadar.sözleşme uzatmayacaklar ve spota satacaklar.ben 2022 yılında 400-500 mlyon kar açıklamasını umuyorum.YTD

Sayfa 351/392 İlkİlk ... 251301341349350351352353361 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •