Sayfa 322/392 İlkİlk ... 222272312320321322323324332372 ... SonSon
Arama sonucu : 3131 madde; 2,569 - 2,576 arası.

Konu: AYEN - Ayen Enerji

1.  Alıntı Originally Posted by MMF 1 Yazıyı Oku
    İşin şakası bir tarafa dediklerinize katılıyorum sn. Entrika,

görünüm iyi değil, 1-2 aya bu virüs meselesi ortadan kalkar ama o zamana kadar sabırlı olmak ve kredili işlemden uzak durmak gerektiği düşüncesindeyim.

ayrıca mizahi anlayışınız için de teşekkür ederim, saygılarımla..

it is the average of five people in the human environment..
    Nezaketiniz için bende teşekkür ederim.

Umarım kötü günler çabucak geride kalır. Bence acı ama en kötüsü 2020 3. çeyreğe kadar bu sürecin devam edeceğini düşünmemiz gerekir. Ben sabırlı insanım maliyetimi olabilecek en düşük seviyeden kademeli düşürür sonra nasip neyse bakarız. Piyasaya kafa tutmamıza imkan yok.

Belki daha en kötüsü fiyatlanmamış olabilir. Şu aşamada her tepki karşılığında tekrar satışta getirebilir. Tüm bu süreçler bizi olgunlaştıracaktır. Böylelikle daha az hata yapacağız.

...Yatırım Tavsiyesi Değildir...

Alıntı Originally Posted by Entrika Yazıyı Oku
    Benim uğurlu bir rakamım var. 1,32 TL

Hadi bakalım He-man

SM-G975F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Gölgelerin gücü adına güç sende atık...🤣
    He-Man ben et yemem 😀

Sen bilirsin işini akşamdan yaparsın çişini...😉😀

Şu oartamda Bile şaka yapıyorum sizin için...😉

Benim istediğimi Allah istemiyorsa konu kapanmıştır...

3. Finansal borç yüksek ve döensem borç maliyeti de çok yüksek. avutluk taki santrali maliyet üstü iyi bir karla satılması yerinde olur.

4. 2008 Yılındaki düşüşten çok farklı bir durum yaşıyoruz. Dünya genelinde risk iştahının arttığı borsaların rekor seviyede yükseldiği anda gelen corona virüse bağlı düşüş umarım bir çok ülke için resesyon yaratmadan kısa sürede son bulur.

Ben yaklaşık 30 yıldan fazla borsada yatırım yapıyorum böyle bir durumla inanın hiç karşılaşmadım. Hisse bazlı daha sert düşüşler yaşamama rağmen global anlamda bu durum hiç olmadı. Hatırlıyorum Memsa almıştım 10.00 TL'den 2.00 TL'ye düşmüştü kısa sürede...Büyük zarardı ama hisse bazlı idi...Bazen bu durumlar olur...

Benzer oranda karlarda var ama dediğim gibi bu seferki başka...

Ayen geçen haftayı 1.92 TL'den verdiği endekse bağlı tepki ile tavan kapatmıştı...Alıcılı seyir gözüküyordu....Bir önceki paylaşımlarım da bu tepki sonrası tekrar düşüşe dikkat çekmiştim. Ayen'in şu an endeksi takip ettiği gözlemliyorum...

Ülke olarak virüsün etkileri ile yeni tanışmamızın olumsuzlukları bir süre daha devam edebilir. Umarım ve dilerim ki hayatını kaybeden olmaz.

Bu felaket bize bir kez daha göstermiştir ki çok kırılgan ve korunaksızız. Savaşlar ve hastalıklar bu günün konusu olmaması gerekirken bunlarla boğuşuyoruz. Avrupa ise hem yaşlı ve hem de vurdumduymazlığın bedelini pahalıya ödemekte...

Tüm dünya borsalarında yatırımcı adedi arttı ülkemizde de önemli oranda arttı. Kısa sürede tanıştıkları tatlı karlar yerini zarara bıraktı...Kötü tecrübe oldu Siyah ve Beyaz gibi...

Böyle durumlarda ne yapmalı derseniz hakikaten çok zor bir durum. Son dönemde hisseye girenler neredeyse bir ay içinde parasının yarısını kaybetti...Dönüş ne ile olur derseniz bence endeks ve banka hisseleri öncülüğünde olur. Sabır göstermemiz gereken bir aşamadayız ve uygun bir yerden de maliyet ortalamasının düşürülmesi kendi adıma şart gözüküyor. Maliyet ortalaması yapılacaksa aynı hissede olmayabilir. Neredeyse tüm hisselerde benzer kayıplar var...Tek bir hisse ve tüm portföy sıkıntılı olur. Riski dağıtmak her zaman iyidir.

Sağlığımızın kıymetini bilelim ve gelin yarın ona tavan yaptıralım. Bol gülüş, sağlıklı beslenme ve spor ile galiba buna ulaşırız. Gülüşünüz eksik olmasın....Sağlıcakla kalın...

5. Değerli Borsa Zedeli Dostlar
    Aşağıdaki metni Cimere girip Hazine ve Maliye Bakanlığını seçerek üstteki sekmeden dilek ve öneri olarak göndermeniz kamu oyu oluşturulması açısından birliktelik olacağı ve dikkate alınacağı kanaatindeyim.Saygılarımla.

Ülke ekonomisinin barometresi Borsa İstanbul’da bulunan hisse senetleri CORONA virüsü nedeniyle yapılan panik satışlarla aşırı derecede değer kaybederek ,şirket sermayelerinin ve yatırımcıların tasarruflarının erimesine sebebiyet vermektedir.
    Bistte hisse senetlerinde % 10 çıkış ve inişte uygulanan devre kesme marjının, panik işlemler geçene ve piyasalar durulana kadar inişlerde en az % 5 in altına çekilmesi yatırımcının korunmasında ciddi yararlar sağlayacaktır.
    Gereğini arz ve talep ederim.

6.  Alıntı Originally Posted by HAYMATLAS Yazıyı Oku
    Değerli Borsa Zedeli Dostlar
    Aşağıdaki metni Cimere girip Hazine ve Maliye Bakanlığını seçerek üstteki sekmeden dilek ve öneri olarak göndermeniz kamu oyu oluşturulması açısından birliktelik olacağı ve dikkate alınacağı kanaatindeyim.Saygılarımla.

Ülke ekonomisinin barometresi Borsa İstanbul’da bulunan hisse senetleri CORONA virüsü nedeniyle yapılan panik satışlarla aşırı derecede değer kaybederek ,şirket sermayelerinin ve yatırımcıların tasarruflarının erimesine sebebiyet vermektedir.
    Bistte hisse senetlerinde % 10 çıkış ve inişte uygulanan devre kesme marjının, panik işlemler geçene ve piyasalar durulana kadar inişlerde en az % 5 in altına çekilmesi yatırımcının korunmasında ciddi yararlar sağlayacaktır.
    Gereğini arz ve talep ederim.
    Emir iptal, kredili işlem, açığa satış ve t2+ önlemleri aynı anda gelsin yeterli olur. Maalesef kredili işlem yapan bir çok kişi şu an hayatları boyunca ödeyecekleri bir bedel ile karşı karşıya kalmaktalar. Kurumlar şu an sanırım onların kağıtlarını satıyor.

Yatırım Tavsiyesi Değildir

7. Oda olabilir ama tahtada en büyük satıcı 3 aydır docebank onunda elinde 700.000 kot kaldı hergün satıyor
     Alıntı Originally Posted by Entrika Yazıyı Oku
    Emir iptal, kredili işlem, açığa satış ve t2+ önlemleri aynı anda gelsin yeterli olur. Maalesef kredili işlem yapan bir çok kişi şu an hayatları boyunca ödeyecekleri bir bedel ile karşı karşıya kalmaktalar. Kurumlar şu an sanırım onların kağıtlarını satıyor.

HTC U11 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8. Ben oldum olası yabancı satışlarının altında hep bir çapanoğlu ararım. Bazen yanılsamda bazende bıyığından tutup yakalarım.

Ayen için son çeyrek kurak ve ılıman iklim nedeni ile kötü geçti. 2020 yılı birinci çeyrekte benzer şekilde kötü gelebilir. Tek iyi nokta faiz ve kurların nispeten stabil oluşu...

Şimdilik elde sadece satış hikayesi var.

Sabredelim bakalım neler olacak...

Alıntı Originally Posted by l.gidiciler Yazıyı Oku
    Oda olabilir ama tahtada en büyük satıcı 3 aydır docebank onunda elinde 700.000 kot kaldı hergün satıyor

HTC U11 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    SM-G975F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 322/392 İlkİlk ... 222272312320321322323324332372 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •